WindRunner: для чого потрібен літак довжиною більше 100 метрів

Уявіть собі літак завдовжки з футбольне поле — чи не фантастика? А тим часом такий гігант справді створюють просто зараз у США. Він уже отримав ім’я WindRunner і має побити всі рекорди: довжина понад 100 метрів, розмах крил – 80! Цей гігант стане найбільшим літаком в історії, і в нього дуже незвичайна місія. Навіщо взагалі будувати таку махину і що вона зможе перевозити?

Найбільший літак в історії

Найбільший літак в історії людства поки що не збудований, але вже викликає великий інтерес. Його назва WindRunner, і створює його американська компанія Radia.

За даними IFL Science, цей літаючий гігант буде майже 108 метрів завдовжки, а розмах його крил становитиме 80 метрів. Коли WindRunner підніметься у небо, він стане найдовшим літаком в історії.

Перевезення вітряних турбін

Але для чого потрібний такий великий літак? Повідомляється, що він перевозитиме вантажі, які раніше майже неможливо було доставити повітрям. Його вантажний відсік розрахований на перевезення предметів, які за обсягом у 12 разів більші, ніж може взяти звичайний пасажирський літак.

Головна мета – транспортування величезних лопатей для вітряних турбін. Ці конструкції можуть бути довжиною понад 100 метрів і вкрай незручні для перевезення дорогами, тому що їм заважають повороти, мости та тунелі.

Особливість WindRunner в тому, що його носова частина відкриватиметься вгору, щоб усередину можна було завантажити такі довгі об’єкти. І це ще не все – літак зможе сідати на короткі й навіть ґрунтові злітно-посадкові смуги. Це критично важливо, адже вітряні електростанції часто будуються у важкодоступних місцях, де немає нормальних аеродромів і не передбачається.

Розвиток вітряної енергетики

Проєкт WindRunner також пов’язаний із розвитком «зеленої» енергетики. Чим швидше та дешевше можна доставляти обладнання для вітропарків, тим активніше розвиватиметься ринок чистої енергії. За словами засновника Radia, літак має допомогти зробити вітряну енергію доступнішою, стабільнішою і вигіднішою — а отже, прискорити перехід світу на екологічно чисті джерела.

Інтерес до літака WindRunner виявляють не лише енергетики. Нещодавно стало відомо, що компанія розпочала співпрацю з Міністерством оборони США. Військові бачать у цьому літаку можливість перевозити великогабаритні вантажі, які не вміщуються у нинішні військові літаки.

Більше цікавого:

Джерело: IFLScience

Читайте также:

Чому пасажирські літаки літають на висоті 10 км?

Новий електролітак Beta Technologies підкорює небеса (відео)

Безпілотні аеротаксі EHang почали перевозити пасажирів у Китаї

Як виглядає транспорт майбутнього у кіно