4 поради, які допоможуть захистити розумний будинок

Розумні будинки пропонують власнику чимало переваг — у тому числі оптимальне керування ресурсами та побутовий комфорт. Однак у них є недоліки. Розберемо, які ризики несе автоматизація житла та як їх мінімізувати.

Ще кілька десятиліть тому мало хто міг повірити, що у нас з’являться мобільні телефони, що підключаються до автомобілів. Тоді не було ні смартфонів з інтернетом, ні навіть інтернету як такого.

І сьогодні, коли ми говоримо про розумний будинок, йдеться не про щось неможливе чи неймовірне. Скоріше про неминуче. Те, що для когось уже стало реальністю.

Під розумним будинком розуміється сукупність систем автоматизації різних пристроїв усередині житла. Сюди ж відносять, наприклад, управління електроенергією або можливість окремих пристроїв спілкуватися як один з одним, так і з користувачем. Завдяки цьому такі системи й називають «розумними».

Уявіть будинок, у якому радіатори, штори, вентиляція та освітлення адаптуються до погоди за вікном, відеокамери підключені до системи сигналізації та автоматичних замків, а керувати всіма пристроями можна, спілкуючись із віртуальним помічником на зразок Джарвіса із «Залізної людини».

Водночас надаючи нашому помешканню деяку автономність, ми створюємо додаткові ризики.

Крадіжка даних та майна

Розумний будинок не може працювати без постійного обміну інформацією між елементами системами. У цей потік потрапляє чимало чутливих даних — і йдеться не лише про паролі чи фінанси, а й про особисті звички.

Зрештою, ця система повинна забезпечувати потреби користувача, а, значить, пам’ятати про його рутину, піки та спади активності, переміщення людей у ​​просторі й так далі.

Все це робить розумний будинок привабливою ціллю для кіберзлочинців, які можуть скористатися чутливими даними, продати їх третім особам чи організувати крадіжку.

Отримавши інформацію про спосіб життя власника розумного будинку, зловмисники можуть ефективно організувати пограбування або отримати доступ до систем безпеки.

Як захистити житло?

Зрозуміло, це далеко не всі ризики, пов’язані з розумним будинком. Щоб забезпечити захист системи, майна та власників, потрібно вжити низку заходів. Ці поради підійдуть і для збереження даних на портативних пристроях.

  1. Вибирайте якісну систему. Не треба розповідати, наскільки важливо віддавати перевагу сертифікованим брендам із вбудованими функціями безпеки та технічною підтримкою. Правильний вибір постачальника сервісів для розумного будинку гарантує, що система буде ефективною та захищеною від зловмисників.
  2. Перевіряйте налаштування та задавайте паролі. Через лінощі або недбалості користувачі часто приймають налаштування за замовчуванням та базові встановлені паролі. В результаті система залишається вразливою, адже всі ці дані легко знайти в Інтернеті. Не варто також забувати про шифрування конфіденційної інформації.
  3. Встановіть багатофакторну аутентифікацію. Її слід використовувати на будь-якому пристрої, який має доступ до наших даних та інтернету. Це стосується й розумного будинку. Захистіть систему PIN-кодом, входом по email та перевіркою біометрії.
  4. Періодично оновлюйте програмне забезпечення. Як уже згадувалося вище, це необхідно, щоб зберегти безпеку системи, враховуючи, що виробник та розробники виявлятимуть можливу вразливість та випускатимуть виправлення. Якщо деякий час не оновлювати програмне забезпечення, зловмисники можуть скористатися знайденою, але не захищеною вразливістю.

Ці рекомендації стосуються всіх мобільних пристроїв, якими ви користуєтесь. Сьогодні концепція розумного будинку ще розвивається, і для деяких користувачів ідея передавати управління житлом програмі може здатися не такою безпечною.

Дотримуйтесь цих рекомендацій, пам’ятайте про ризики та відповідально використовуйте пристрої – так ви забезпечите собі позитивний досвід взаємодії з розумним будинком.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Retina

Читайте также:

5 способів підвищити продуктивність, яким варто навчитися у дітей

Добірка книг на літо від Білла Гейтса

Сам собі Моцарт і Дрейк: добірка музичних нейромереж

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові