Companion — розумний пристрій для собак, який поєднує функції догсіттера та дресувальника. Пристрій відтворює голосом власника різні команди, видає корм і стежить за фізичними змінами, які можуть сигналізувати про хворобу вихованця.
Вартість використання послуги складає $49 на місяць. Companion вже приймає замовлення, а постачання заплановано на травень 2024 року.
За заявою розробника, пристрій використовує інтелектуальне апаратне забезпечення, машинне навчання та «найкращі у своєму класі» методи позитивного підкріплення.
Стаціонарний пристрій видає собаці ласощі та розважає її за допомогою ігор, поведінкових програм та дресування як за розкладом, так і за запитом. Водночас він контролює здоров’я вихованця, помічаючи «різкі й навіть невеликі зміни в його рухах та позі, які можуть вказувати на біль, тривожність та стрес».
У США гуманізація собак триває швидкими темпами: американці ставляться до вихованців, взятих під час пандемії, як до «пухнастих дітей» і з радістю витрачають на них величезні суми.
«Додатковий розвиток піде на користь кожному собаці в США», — говорить CEO і засновник Companion Джон Хончарів. За його словами, людських дітей та вихованців сприймають по-різному: других, на відміну від перших, залишають на самоті, і люди стурбовані цим.
Хончарів — інженер, який раніше працював у Google та Bain & Co. Він розробив Companion для свого пса Бумера, метису бігля та такси, взятого з притулку.
«Він з’їдає весь свій корм через цей пристрій, тож для нього це найпередовіша харчова головоломка, — розповідає Хончарів. — Це допомогло і мені, бо я знаю, що він зайнятий і водночас веселиться та вивчає базові команди. Це майже як запустити чат-бот для собаки або пристрій, який може спілкуватися з нею», — говорить він.
За даними Morgan Stanley, до 2030 року витрати в індустрії догляду за тваринами збільшаться до $277 млрд — це на 134% вище за рівень 2019 року.
Companion повідомляє, що залучив $14 млн, у тому числі від Lerer Hippeau та Digitalis Ventures. Його консультативна рада включає ветеринарів, які спеціалізуються на дресуванні собак та зв’язку між людиною та тваринами.
Хончарів припускає, що в майбутньому компанія створить Companion і для котів. «Кішки вже взаємодіяли з цим пристроєм, і він їм подобається», — говорить він.
БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:
- Бадді, апорт! Врешті решт, як собаки розуміють команди людини?
- Домашній улюбленець у метавсесвіті: як, навіщо та чи варто?
- Пристрій для розмови з домашніми улюбленцями: чи дійсно тварини розуміють людську мову?
Джерело: Axios