Через терни до «Астри»: Google робить ставки на розумні окуляри зі штучним інтелектом

Project Astra було представлено минулого тижня на конференції Google I/O. Це «агент» (голосовий помічник), який може через камеру смартфона бачити світ і відповідати на запитання про нього.

«Очевидно, він чудово працює на телефоні», сказав керівник напряму штучного інтелекту в Google Хасабіс. «Але вся Долина сперечається про те, які ще формфактори пристроїв можуть підійти для такої технології, коли вона досягне повного розвитку. Один з очевидних для мене варіантів — окуляри».

Сергій Брін також вважає, що це ідеальний варіант і підтверджує, що Google працює над окулярами. Попередня спроба Google Glass обігнала свій час років на 10 (GG були презентовані публіці у 2012 році, виробництво та продаж були згорнуті у 2015 році, корпоративна версія для бізнесу була закрита минулого року).

Окуляри мають стати вдалим гаджетом для взаємодії з генеративним штучним інтелектом насамперед завдяки свободі рук користувача. «Агент на базі штучного інтелекту може допомогти вам, коли ви готуєте або займаєтеся спортом, все це та багато іншого незручно робити з телефоном у руках», уточнює Брін.

Гендиректор Google Сундар Пічаї у своєму інтерв’ю підтвердив, що в компанії вже розробляються прототипи пристрою під Астру; він згоден з Бріном в тому, що це повинен бути якийсь пристрій, що не носиться в руках.

Ще один формфактор, що залишає вільними руки, – шолом доповненої та віртуальної реальності. Але останні події навколо Apple Vision Pro (стрімкий спад продажів і повернення після ажіотажу навколо запуску) показує, що навіть в Apple шоломи виходять громіздкими, некомфортними для частого або довгого використання і здатними пом’яти обличчя користувачеві.

На додаток, експерти кажуть, що корінь проблем Vision Pro саме в тому, що для нього не створено горезвісного killer app, яке запропонувало б користувачам затребуваний сценарій або сценарії його використання з вирішенням актуальних для них завдань на новому рівні.

Між Google Glass і Astra у Google був ще один проєкт із квітковою назвою, присвячений розумним окулярам, ​​Project Iris. Про нього стало відомо у 2022 році, а у 2023 році компанія цей проєкт вже згорнула. Інсайдери розповідали пресі, що процес роботи над «Ірисом» складався із суцільних пивотів, змін стратегії, що вкрай дратувало співробітників. Скінчилося все це серією звільнень, перекладів та відходом з компанії Клея Бейвора, який очолював напрям AR/VR протягом 18 років.

У 2020 році Alphabet купив канадського розробника розумних окулярів North за $180 млн. Стартап намагався продавати свої окуляри Focals з можливістю вставки лінз з діоптріями спочатку за $999, потім за $599, але успіхів не досяг і збирався збанкрутувати. У комплекті до Focals йшло кільце, з якого можна було ними керувати: на кільці розташовувався маленький джойстик та D-pad.

Минулого тижня Google опублікувала від свого імені перший патент, зареєстрований North. Патент описує варіанти реалізації лазерних проєкторів для гарнітури, що носиться на голові, які здатні створювати голографічне зображення.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Bloomberg

Читайте также:

Перша група одержувачів фінансування від Фонду підтримки Google для стартапів в Україні в 2024 році

Kaggle-змагання з машинного навчання від Google

Чат-бот, який дозволяє спілкуватися з 60-річною версією себе

Онлайн-шахрайство може перетворитися на битву між штучними інтелектами