Кращі додатки та YouTube канали для тренувань з йоги

Йога — це практика не тільки для тіла, але і для розуму. І те, і інше заслуговує постійної уваги, особливо — в період соціальної ізоляції й невизначеності. Ось чому зараз саме час зайнятися йогою, не виходячи з дому. Інструктори йоги, додатки та YouTube-канали пропонують різні стилі й підходи. Залишається лише знайти те, що підійде саме вам.

YouTube або додатки: що вибрати для занять йогою?

Це залежить від ваших потреб. Хто ви — досвідчений йог, що віддає перевагу певному стилю, або новачок, який хоче перевірити різні варіанти? Вам потрібно сталість або різноманітність?

Переваги додатків:

  • Вони структуровані (зазвичай по стилях і задачах) і дають можливість відстежувати, скільки ви займаєтеся.
  • Як правило, в додатку є колекція інструкторів і класів, тому можна використовувати тільки його і пробувати різні стилі.
  • У багатьох додатках можна скласти персональний план вправ або отримати рекомендації виходячи з ваших потреб. Деякі дають можливість зібрати власну програму і послідовність вправ.

Недоліки додатків

  • У більшості додатків для йоги платна підписка.

Висновок: додатки найкраще підходять для практикуючих, досвідчених йогів, які знають, чого вони хочуть, і для тих, хто цінує структурованість і може (або хоче) регулярно займатися.

Переваги YouTube

  • Це безкоштовно. Ви ніколи не будете відчувати провину, заплативши за дорогу підписку і не використовуючи її або виявивши, що йога вам не підходить.
  • Ви робите те, що хочете і коли хочете. Вам не доведеться відчувати себе винуватим через те, що ви не слідували розкладом або програмі регулярних вправ. Не потрібно турбуватися про те, що вам довелося витратитися на персоналізовану програму, яка вам не підійшла.
  • Інструктори йоги на YouTube — це не просто тренери, це харизматичні особистості, які діляться знаннями та зібрали навколо себе цілу спільноту. Ви відчуєте більш міцний зв’язок з інструктором і заняттями, ніж при використанні програми.

Недоліки YouTube

  • На багатьох каналах YouTube є тільки один йог, і буде потрібно час і терпіння, щоб знайти відповідного.
  • YouTube менш структурований, ніж більшість додатків. Більш зручний варіант — коли на каналі є списки плейлистів. Вам доведеться придумати систему, щоб відстежувати свій прогрес і зберігати улюблені відео.

Висновок: це бюджетний варіант, який допомагає вам долучитися до йоги. Він краще підходить тим, хто не знає, що хоче отримати від занять, і тим, хто вважає за краще гнучкий графік регулярному.

Кращі додатки для йоги

Краще за всіма параметрами: Glo

Доступний на iOS і Android, є 7-денна безкоштовна пробна версія. Вартість – $29,99 в місяць та $199,99 на рік.

По-перше, це просто гарно. По-друге, Glo рекомендує заняття виходячи з ваших потреб і переваг в стилях навчання, тоді як деякі додатки пропонують індивідуальні програми та регулярні вправи для вирішення тільки однієї задачі.

Glo пропонує не тільки разові заняття. У ньому також є колекції від кураторів, аудіомедитації та 96 програм від 52 інструкторів. У кожного з них є профіль в додатку, так що ви можете вибрати стиль, який краще підійде вам.

Кожна програма складається з декількох занять і об’єднує кілька стилів і дисциплін — кундаліні, аштанга, інь, пранаяма та інші. Не хвилюйтеся, Glo пояснить, що означають ці слова. Ці стилі призначені для допомоги при болі, поліпшенні постави, сну, управління стресом, турботи про жіноче здоров’я і так далі.

Оскільки більшість цих програм розраховані на тиждень, додаток ідеально підходить для тих, хто цінує регулярність і послідовність, а також різноманітність і гнучкість у своєму графіку. Можна займатися за розкладом Glo, або виконувати вправи у вільний час.

Кращий додаток для фізичної підготовки: Lotus Yoga

Доступний на iOS і Android. Деякі заняття безкоштовні, але більшість можна побачити тільки в версії pro, яка коштує $18,99 в місяць, $36,99 на рік або $69,99 безстроково.

У додатку безліч вправ. Він буде корисним тим, хто займається йогою, щоб залишатися у формі. Також в ньому є колекції занять і програм, орієнтованих на релаксацію і медитацію, основи йоги, здоров’я та енергію. Можна вибрати категорію, націлену на фізичний результат: м’язовий тонус, баланс, гнучкість, кардіо, спалювання жиру, спортивні показники, жіноче здоров’я та асани (так йоги називають «правильні вправи»).

Користувачі також можуть планувати власні заняття з сотень поз і послідовностей, перерахованих в додатку. Якщо ви знаєте, що робити, це хороший спосіб створити свою персональну систему тренувань.

Кращий персоналізований додаток: Yoga Studio

Доступно на iOS і Android з 7-денною безкоштовною пробною версією. У додатку є 9 планів підписки вартістю від $2,99 до $ 95,99.

Створіть свою програму з бібліотеки поз Yoga Studio. Yoga Studio схоже на Lotus Yoga — в ньому також можна складати заняття з готових поз і послідовностей. Однак, на відміну від Lotus Yoga, це додаток фокусується на здоров’ї, а не на фітнесі.

Звичайно, в ньому теж є вправи для рухливості й досягнення спортивних результатів. Але в цілому заняття Yoga Studio засновані на цілющих властивостях йоги. Є добірки для підвищення імунітету, поліпшення сну, управління вагою, фертильності та психічного здоров’я. Деякі плейлисти натхненні філософськими та духовними основами йоги: пранаямою, чакра-йогою, а також різними практиками привітання та медитації з інструктором.

Кращий додаток для цілеспрямованих практик: Daily Yoga

Доступно на iOS і Android. Деякі заняття безкоштовні, але більшість можна побачити тільки після оновлення до версії pro за $19,99 в місяць або $49,99 на рік.

Як і Glo, Daily Yoga рекомендує вправи виходячи з ваших потреб і розподіляє заняття по тижневих програмах, які ви можете практикувати або за рекомендованим розкладом, або у своєму власному темпі. Що особливо важливо, так це те, що кожна програма і кожен елемент в бібліотеці забезпечені списком переваг — корисною інформацією для тих, хто хоче зробити акцент на певну область чи функцію вашого тіла. Якщо ви займаєтеся по майстер-класах, ви також можете дізнатися про стилі навчання тренера і про те, для кого ця практика підходить найбільше.

Можна почати з перегляду рекомендованих програм в залежності від вашої мети: підвищення тонусу, гнучкості, вивчення основ, зміцнення здоров’я, посилення навичок або зняття стресу. У додатку також є звукові медитативні заняття. Якщо ви шукаєте спільноту, щоб поділитися своїм досвідом, а також блоги й поради про йогу, вам сподобаються соціальні функції програми.

Кращий додаток для формування звичок: Sunsa Yoga

Безкоштовно на iOS і Android. Вартість преміумверсії — від $9,99 до $29,99. У додатку можна налаштувати програму з 40 занять — ідеально для тих, хто любить займатися регулярно.

При першому запуску програма Sunsa Yoga поставить питання про цілі та про аспекти здоров’я та фітнесу, на яких користувач хотів би зосередитися. Після цього він запропонує програму на 40 занять, розроблену для їх досягнення.

Це відмінний додаток для тих, кому подобається дотримуватися плану та регулярно робити вправи. Звичайно, якщо ви хочете відхилитися від плану, можете скористатися бібліотекою занять для різних цілей і потреб. Але можливості дещо обмежені, а самі вправи досить короткі.

Кращі YouTube-канали з йоги

Кращий YouTube-канал за всіма параметрами: Yoga with Adrienne

Той, хто коли-небудь пробував займатися йогою по відео з YouTube, чув про Едрієнн і її друга — собаку Бенджі. Вона одна з перших йогинь на YouTube. Хоча вона відома своїм приємним характером та гумором, її філософія дуже серйозна і духовна.

Едрієнн дає інструкції заспокійливим голосом. Вона не тільки заохочує своїх послідовників «знайти те, що добре для них», а й стежить за тим, щоб її пояснення і відео були зрозумілі. Вона не використовує жаргон і дає свої уроки людям з усіх прошарків суспільства: «йога для письменників», «йога для підлітків», «йога для тих, хто ризикує» і так далі. Також у неї багато відео з йоги для лікування болю та окремих частин тіла.

Крім цього, на каналі є матеріали, присвячені медитації та психічному здоров’ю — практики для самоповаги, смирення, творчості, при тривозі, посттравматичному розладі, горі. Іноді вона знімає серію 30-денних тематичних відео про йогу, фокусуючись на певній темі. Її остання серія «будинок» просто ідеально підходить для цього літа.

Кращий YouTube-канал по розтяжці та збалансованих практиках: Yoga with Kassandra

Тут представлені стилі від динамічної віньяси до повільних розтяжок інь. Якщо ви хочете займатися протягом дня, цей канал для вас: у Кассандри є енергійні відео для пробудження і спокійні для відновлення, які дадуть відпочинок розуму і тілу в кінці дня. Вона відмінно вміє поєднувати їх для збалансованих занять.

Але найкраще у неї вдається інь-йога — м’який, медитативний стиль, який націлений на спокій і глибоке опрацювання тіла. Ця практика дозволить зосередитися на диханні, потоках енергії та усвідомленій розтяжці. Звичайно, вона буде працювати по-різному для різних людей; але якщо потрібно впоратися з болем, зняти стрес або стати гнучкішим, відео Кассандри вам підійдуть.

Кращий YouTube-канал для гарного самопочуття: Fightmaster Yoga

Леслі веде канал Fightmaster Yoga. Як і в Едрієнн, у неї немає упереджень в навчанні йоги. Якщо ви новачок, який прагне набути впевненості в собі, вам допоможе її девіз: «справа не в позі». Для Леслі важливо, що ви прийшли та прийняли рішення доглядати за собою; щоб ваші розум і тіло відчували себе краще в кінці кожної практики.

Вправи Леслі засновані на віньяса йоги та фокусуються на диханні та вирівнюванні. На її каналі безліч відеороликів про енергетичні практики аштанга, процедури «заземлення» з хатха-йоги, а також про вправи для всього тіла і розтяжку. Її заняття зарядять ваш день позитивною енергією і цілеспрямованістю. А фоном для її відео служить океан.

Кращий YouTube-канал для цілеспрямованих практик: SarahBeth Yoga

Якщо ви починаєте заняття з чіткими цілями та намірами, то ви оціните канал Сари. Він ретельно організований, і там дуже легка навігація.

Всі її відео мають колірне кодування: рожевий для силової фітнес-йоги, небесно-блакитний для вправ віньяса флоу, темно-синій для хатха-йоги й фіолетовий для релаксаційних відновлювальних занять. У неї також є зручний плейлист, в якому відео розсортовані по категоріях — стежити за ними дуже легко.

Якщо ви віддаєте перевагу додаткам для йоги, тому що вони більш інтуїтивні та прямолінійні, ніж YouTube-канали, розгляньте SarahBeth Yoga в якості безкоштовної альтернативи. Ви оціните цей зручно організований канал і стиль викладання Сари.

Кращий освітній YouTube-канал йоги: Ekhart Yoga

Ekhart Yoga — це найбільша в Європі онлайн-студія йоги. У неї є сайт та платний додаток, а на YouTube-каналі безліч безкоштовних занять, живих сесій і відео, в яких представлені деякі з 52 вчителів та 23 стилів йоги.

Особливим цей канал роблять освітні ролики про йогу та анатомії. Не дивуйтеся, побачивши на каналі модель скелета, і приготуйтеся дізнатися більше про своє тіло. Інструктори з йоги розкажуть, як різні частини тіла з’єднуються один з одним, і дадуть поради, як організувати заняття, ґрунтуючись на тому, що потрібно тілу. В цілому, це відмінний канал для тих, хто сподівається дізнатися, як їх тіло рухається під час практики і як воно пов’язане з розумом.

Кращий YouTube-канал для медитації та духовних практик: BrettLarkinYoga

Час від часу ви будете чути, як йоги кажуть, що їх «чакри заблоковані». Але що це означає насправді? Бретт пояснює: це означає, що енергія (кундаліні) не може ефективно рухатися від нижньої частини хребта через сім енергетичних центрів («чакри») уздовж нього до верхньої частини голови та за межі земних сфер — тим самим викликаючи фізичний, ментальний і емоційний дисбаланс.

Практика Бретта значною мірою заснована на цій філософії, тому ви побачите кілька відеороликів, призначених для пробудження вашої внутрішньої енергії: медитації, чакра-йога і кундаліні-йога, стиль, який фокусується на позі, диханні та повторенні мантр. Але оскільки чакри — фундаментальне поняття для йоги, Бретт також веде заняття з іншими стилями, щоб змусити вашу енергію текти та ваші чакри вирівнятися.

YouTube-канал для зв’язку розуму і тіла: Allie – The Journal Junkie

Як і у Бретт, практика Еллі значною мірою спирається на філософію чакр і традиції йоги. Але Еллі, як правило, використовує не тільки кундаліні, а кілька стилів йоги, щоб націлитися на кожну з семи чакр.

Кожна чакра імовірно відповідає певній частині хребта і позначає різні ментальні та емоційні стани. Оскільки багато з практик Еллі фокусуються тільки на одній чакрі за раз, то, якщо ви дотримуєтеся цієї філософії, зможете живити та відновлювати здоровий баланс енергії в областях вашого тіла і розуму, які потребують додаткової уваги.

Не хвилюйтеся, якщо розмови про чакри вам нецікаві. Еллі також публікує безліч відеороликів для ранкових і вечірніх практик, динамічних потоків віньяси, фітнес-йоги, а також ніжних і відновлювальних занять.

Кращий YouTube-канал для тих, хто хоче різноманітності: YogaTX

Цей канал об’єднує йогів з усього Техасу і підходить тим, хто не готовий присвятити себе тільки одному інструктору або стилю.

Чим більше інструкторів, тим більше різноманітності. Тут є відео йоги для практиків всіх рівнів, а також для різних частин тіла і цілей. Знеболювання, тренування, медитації? Ви зможете знайти все і відразу. Якщо ви хочете займатися регулярно, YogaTX може допомогти вам і в цьому — просто ознайомтеся з відео з серії «зв’язок з йогою». Йоги, які керують каналом, завантажують ролики щотижня, так що варіантів багато.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Mashable

Читайте также:

Як технології змінюють суддівство у спортивній гімнастиці

Чому YouTube – найздоровіша інтернет-економіка

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Сім ідей технологічних подарунків на день всіх закоханих