Біонічні робобджоли розміром з голуба – для чого вони потрібні?

Німецька компанія Festo повідомила про створення летючого робота на кшталт бджоли. Подібно до звичайних бджіл, робобджіл навчили літати роєм без зіткнень один з одним і перешкодами. У компанії вважають, що робота за подібними проєктами принесе багато нового в робототехніку і дозволить запозичити у природи багато робочих рішень.

Основний вид діяльності компанії Festo – це виробництво промислового обладнання. Близько 15 років тому проєктний підрозділ компанії зайнявся вивченням та створенням біонічних механізмів. В активі розробників робот-мураха, робобабка, робот-метелик, робопавук, летюча лисиця і ще дещо. На прикладі цих механізмів інженери вивчали та пристосовували до них особливості руху та польоту живих істот. Робобжола стала останньою розробкою, в ході якої вперше було реалізовано механізм польоту в рої.

Конструкцію робобджоли BionicBee у вигляді орнітоптера (махолету) з двома маховими крилами допомагав проєктувати штучний інтелект на основі генеративних алгоритмів. Внаслідок цього вдалося максимально полегшити конструкцію. Вага BionicBee склала 34 грами при довжині корпусу 22 см і розмаху крил 24 см. Частота помахів може змінюватися від 15 до 20 разів на секунду. Цю роботу виконує безщітковий електродвигун. Окремо три сервомотори біля основи кожного крила змінюють їхню геометрію, щоб створювати підіймальну силу в потрібний час і в потрібному місці.

Регулюючи нахили та геометрію крил, інженери змушують робобджолу летіти вперед, робити розвороти в обидва боки або кружляти на місці, а також змінювати висоту польоту. Власне, точну траєкторію польоту задає центральний комп’ютер, а оскільки всі робобджоли створюються вручну і мають розкид характеристик, кожна з них проходить автокалібрування. Після калібрування робобджолами можна керувати як уніфікованими одиницями, не дбаючи про те, що одна може бути важчою, інша легшою, а у третьої трохи інші крила.

Система польоту робобджіл у рої будується на системі широкосмугових маяків (UWB). У спеціальному приміщенні встановлено два рівні маяків, за тимчасовими мітками яких робобджоли визначають своє місце у просторі та у рої. Система враховує безліч факторів, включаючи турбулентність від махів крилами сусідок у рої. Для інженерів Festo це був цінний досвід зі створення роботизованої летючої одиниці та організації узгодженого польоту групи таких одиниць. Колись цей досвід стане в пригоді для розробки ще більш просунутих біонічних автоматів, що знаходяться в рою.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: NewAtlas

Читайте также:

Як робот зібрав кубик Рубіка за рекордні 0,38 секунди

Astribot показала напрочуд спритного робота

«Їжте майбутнє, платіть обличчям»: антиутопічна подорож до гамбургерної зі штучним інтелектом

Небо не межа: стратосферні проекти Airbus, Google та SoftBank