Чіпування людства – невідворотний шлях в майбутнє!

Усе більше людей в сучасному світі дають згоду на те, щоб  в руку їм вживили чіп. Для чого їм це потрібно і чи не шкідливо це для людського організму? Журналіст Гай Клаппертон (Guy Clapperton) видання Medium теж поставив собі ці питання та вирішив з’ясувати що до чого.

Дейв Коплін (Dave Coplin), голова консалтингової компанії Envisioners розповів, що окрім себе, він зачіпував і свою собаку. Чому він зачіпував себе? Свій вчинок він пояснює тим, що чіпованим людям легше робити будь-які покупки на Ібіці. І гаманець з собою не треба носити — зручно!

Проте, чіпувати себе через те, що у тебе нема кишень — це дурість. Як же ми прийшли до такого?

Коплін вважає, що ситуація з чіпом є виграшною як для працівника, так і для роботодавця.

«Якщо це дійсно зручно – я за! Сьогодні це виглядає трохи дико, але з часом така практика  буде звичним явищем» – каже Дейв.

Американська компанія Three Square Market вирішила перейняти шведський досвід та розвинути технологію ще далі. Президент американської організації Патрік Макмуллан (Patrick McMullan) вирішив і собі вживити мікросхему технології безпровідної передачі даних малого радіуса дії, простіше кажучи – NFC. Такі ж чіпи вже використовуються в безконтактних банківських картках або в мобільних платежах Apple Pay. Чіп вживлюють безболісно завдяки маленькій ін’єкції в руку.

Вживлений чіп не можна відслідкувати. Добре це чи погано, хай кожен вирішує для себе. Але це безумовно полегшує життя: зайти в будівлю, оплатити продукти в магазині, увімкнути комп’ютер і так далі можно завдяки одному руху. Макмуллан прагне зробити світ кращим, тому він запропонував усім, хто бажає прийняти участь в його експерименті встановити чіп. Поки що 70 робітників згодилися на пропозицію Макмуллану.

Все тільки починається. Epicenter вже влаштовує чіповані вечірки за участю як мінімум 160 чоловік.  Співробітники компанії CityWatcher.com також наслідували їх приклад.  Прихильники чіпування прогнозують, що вже через десяток років чіпувати будуть усіх. Чіпи принесуть нам велику користь в майбутньому з прогресом технологій.

«Незабаром чіпи допоможуть слідкувати за станом здоров’я людини, відслідковувати рівень цукру та холестерину в крові. Це дуже спростить життя лікарям.» – вважає Патрік Макмуллан.

Він хоче, аби вже за пару років кількість чіпованих співробітників збільшилась на декілька мільйонів. Переваги такої технології важко недооцінити.

А як же безпека даних?

Патрік Макмуллан знайшов лише плюси. Єдиним мінусом, який його мав би занепокоїти — це антиутопічна концепція того, що завдяки чіпу людина тісно пов’язана з роботодавцем. Такий зв’язок не можна контролювати або ж перервати.

Але є й інші цілі для застосування таких чіпів. Таку схему можна використовувати аби контролювати вміст алкоголю в організмі, якщо людина закодувалась або уклала договір про невживання алкоголю. Але чи згодиться хірург на таку операцію? Чи повинна компанія вимагати підвищення страхових внесків, якщо співробітник знову стане пити? Хто має дбати  про безпеку таких даних, де вона буде збиратися і кому потрапить взагалі? Якщо тенденція чіпування розвиватиметься й надалі, такі питання будуть стояти в суспільстві дуже гостро.

«Очевидно, що конфіденційність людини дуже постраждає. Як люди поведуть себе з такими даними? До кого вони потраплять? Але все ж, носити з собою гаманець та паспорт вкрай незручно. Якщо ця технологія стане популярною, то я готовий до цього» — заявив Коплін.

Не дивлячись на вторгнення в особисте життя, багато людей все ж згодні, що чіпування — це неминуча прогрессія людства. Нейробіолог Лінда Шоу (Lynda Shaw) вважає, що чіпування – це тенденція, яка зовсім скоро поглине сучасну молодь передусім, а потім ним будуть користуватися і інші.

«Молоді хлопці – гарячі та активні за своїм темпераментом. З точки зору еволюції, ці якості дуже важливі для суспільства. В далекі часи саме чоловіки були здобувачами їжі, саме вони шукали їжу, коли урожай був поганим. Молоді хлопці здатні адаптуватися та вийти за грані своїх звичайних можливостей» — розповідає Шоу.

Зараз полюванням займається менше людей, ніж в давнину, але інстинкт все ж залишився і молоді хлопці залюбки щось тестують, роблять нові винаходи, прямують до чогось  таємного та незвіданого.

«Чіпування – це не новина. В наш час все ж можна знайти чіпованих людей. Але така дійсність все більше нагадує антиутопію Оурелла.» – каже нейробіолог Шоу.

Людьми буде керувати страх за своє тіло, якщо раптом в їх організм потрапить комп’ютерний вірус. Як тоді поведеться та чи інша людина, яка згодилась себе «заштампувати»?

Посвідчення особистості – в минулому!

Рохіт Талвар (Rohit Talwar) — дослідник майбутнього, та гендиректор аналітичного центру Fast Future теж відслідковує тенденцію з чіпуванням людей, особливо в технологічних компаніях, які намагаються йти «в ногу з часом».

«Чіпування набуває популярності серед компаній, які займаються системами безпеки, збереженням конфіденційності, щоб інші не змогли отримати доступ до закритих систем або офісів. Чіпи в майбутньому повністю замінять паспорти, права, та інші документи, які підтверджують особу.»- вважає експерт-футуролог.

Лінда Шоу теж вбачає в такій технології переваги. Якщо людина хвора та потребує невідкладної медичної допомоги, сканування за допомогою такої плати всередині людини може врятувати людині життя! Але, таке сканування можуть застосовувати і злочинці в своїх хитрих схемах. Щоб нанести шкоду якісь потенційній жертві, не потрібно буде ціле тіло, головне що їм буде потрібне — це рука, куди був вживлений чіп.

«Це приведе до набагато серйозніших злодіянь» – вважає Лінда.

Талвар вважає, що все залежить від підростаючого покоління. Люди, які народяться в епоху «маркування» людей,  будуть сприймати це як черговий виток в еволюції людства.

«Ми ж з вами, люди старшого віку, будемо з настороженістю та навіть з деякою мірою параної дивитимемося на таку технологію. В 2017 році я був  на такому заході, де чіпували людей задля розваги. Людей це приваблювало, вони хотіли це зробити заради цікавості» — поділився Талвар.

Виходимо на зв’язок з роботами

Як розвиватиметься галузь чіпування людини? Талвар виразив думку про те, що якщо людина не хоче відставати від штучного інтелекту в майбутньому, їй доведеться удосконалювати свій мозок та тіло.

Коплін же вважає, що чіпування — це наступний крок до нашого зв’язку з машинами. Також він згадав випадок, коли австралієць хотів власноруч чіпувати себе, помістивши маленьку електронну плату від проїзного квитка собі в руку. Але в нього нічого не вийшло, оскільки в умовах було обговорено не пошкоджувати карту.

«Зараз це дивно, але в моїй руці приблизно такий же пристрій, який використовує таку ж технологію. Чому б не зашити його собі під шкіру?» — задається питанням Коплін.

Людство завжди скептично ставилося до технологічних змін та наслідків, які вони понесуть за собою. Ще 25 років тому і телефони були за розмірами з цеглину і людству важко було уявити, що тепер ми зможемо фотографувати на телефон будь-що.  Аудіотехнології  за ці роки розвинулисятаким чином, що за допомогою маленької пластикової коробочки ми можемо слухати сотні, тисячі пісень. Сьогодні ми бачимо те ж саме.

«Ми справді втратили довіру до таких технологічних «монстрів», як Google та Facebook.  Доки вони не повернуть нам цю довіру, ми з застереженням будемо ставитися до таких речей. Я вважаю, що таке відношення – це ганьба, враховуючи які можливості ми мали б сьогодні» – висловив свою думку Коплін.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Medium

Читайте также:

Головні тренди 2024 року від Trend Hunter: технології

Загадковий стартап довголіття в який інвестує Сем Альтман

Пристрій для усвідомлених сновидінь дозволить працювати навіть уві сні

Чи можна уникнути тестування на тваринах?