10 можливостей Viber які ви не знали

Viber уже вкотре залишається найпопулярнішим месенджером в Україні, хоча загалом у світі не потрапляє навіть до першої десятки. Багато в чому це пов’язано з тим, які можливості він надає бізнесу. За допомогою цієї програми з вами найчастіше зв’яжеться інтернет-магазин, сюди надішле повідомлення Укрпошта та, звичайно, там оселилися всі батьківські чати.

Застосунок цілком зручний і для звичайних користувачів. Розповідаємо, про які його опції обов’язково потрібно знати.

Надіслати фото реального розміру до Viber

Месенджери – хороший спосіб швидко обмінятися фотографіями. Однак ви могли помітити, що знімки, які ви отримуєте таким чином, часто виглядають добре лише на екрані смартфона. Проблема може бути не тільки у якості фото, але й у тому, як їх надсилали. Виправте це в розділі «Параметри».

 • Зайдіть у «Дані та мультимедіа».
 • Виберіть «Якість фото» та «Відмінне».
 • Тепер, щоби надіслати знімок у найкращій якості, в меню чату затисніть символ «Три крапки» і пункт «Фото» (для Android) або «Надіслати у початковому розмірі» (для iOS).

Дізнатися, хто переглянув повідомлення у спільному чаті

Іноді важливо розуміти, хто проігнорував ваше повідомлення, а хто просто поки його не прочитав. Така можливість може бути важливою у комунікації з колегами за проєктом. Щоб уточнити цей момент, необов’язково звертатися до кожного особисто. Для цього у Viber є відповідна можливість.

 • Зайдіть у чат і затисніть пальцем повідомлення, яке вас цікавить.
 • У вікні, що спливе, виберіть «Дані». Так ви дізнаєтеся кількість користувачів, які вже прочитали повідомлення, а нижче – їхні імена.

Використовуйте вбудований перекладач

Viber меншою мірою популярний в англомовних країнах. Однак розробники попрацювали над тим, щоби зробити спілкування з іноземцями зручнішим. Функція вбудованого перекладача допоможе швидко знайти слово або фразу, яку ви не змогли пригадати.

 • Перейдіть до повідомлення, яке потрібно перекласти.
 • Відобразиться меню. Перейдіть до пункту «Переклад». Дотримуючись інструкцій, встановіть потрібну мову.
 • Це працює і у зворотний бік. Щоб перекласти повідомлення вашого співрозмовника, просто затисніть його в чаті та виберіть «Переклад».

На жаль, поки що така можливість доступна лише для 13 мов.

Заблокувати рекламні повідомлення від компаній

Варто бодай раз зробити покупку в інтернет-магазині, як вас підпишуть на його розсилку у Viber. Іноді така реклама може бути доволі агресивною, а коли таких каналів десятки, це починає по-справжньому дратувати.

Можна заощадити час і не блокувати кожен окремо. У глибині налаштувань Viber є спосіб розв’язати це питання одним махом.

 • Перейдіть до розділу «Параметри».
 • Виберіть «Дзвінки та повідомлення».
 • Вимкніть опцію «Отримувати службові повідомлення».

Ці дії значно зменшать кількість небажаних контактів. У деяких країнах також є можливість «заборонити приймати дзвінки Viber з незнайомих номерів». В Україні її поки що не активували.

Як зрозуміти, що користуватися чат-ботом безпечно

Чат-боти здатні значно спростити життя. З їхньою допомогою можна оплачувати рахунки, розібратися в роботі Укрпошти, дізнатися номер платформи, на яку прибуває ваш поїзд, і навіть вибрати відповідне взуття.

Однак, як зрозуміти, що ви маєте справу з перевіреним чат-ботом? Поруч із його назвою має бути значок «Перевірено Viber». Якщо нічого подібного немає – залишається покладатися на удачу та здоровий глузд. Але не робіть з його допомогою платежі та не передавайте особисті дані.

Якщо хочете поскаржитися на чат-бот:

 • Натисніть на повідомлення бота в чаті.
 • Виберіть пункт «Поскаржитися».
 • Заповніть та надішліть форму.

Зменшити обсяг, який займають дані програми

Якщо ви перебуваєте в багатьох чатах і використовуєте програму активно, згодом вона займатиме значний обсяг пам’яті телефона. Щоб розв’язати цю проблему, попрацюйте з налаштуваннями Viber.

 • Вкажіть, як довго програма повинна зберігати надіслані вами і вам файли. Відкрийте розділ «Налаштування» Viber, «Медіа» та виберіть відповідний варіант: від одного року до одного тижня. За замовчуванням ваші файли лежатимуть у застосунку мертвим вантажем нескінченно.
 • Видаліть кеш. Для цього зайдіть в «Параметри» вашого телефону. Клацніть на розділ «Програми», знайдіть серед них Viber і виберіть пункт «Використання пам’яті/Сховище». Натисніть «Очистити кеш».

Приховати фото профілю від невідомих контактів

Якщо ви перебуваєте в чаті за інтересами або навіть групі свого багатоквартирного будинку – не обов’язково, щоби ваше фото було доступне людям, які є майже незнайомцями.

Зайдіть до розділу «Конфіденційність» і вимкніть параметр «Показувати моє фото». Тепер воно буде доступне лише людям, які записані у ваших контактах.

Приховати свій номер телефону у Viber, на жаль, не можна.

Користуватися секретними чатами

Усе сказане у Viber залишається у Viber. Для розмов із підвищеним рівнем конфіденційності можна спробувати секретні чати. Вони нададуть більший контроль над листуванням.

Там заборонено пересилати повідомлення, а якщо один з учасників розмови спробує зробити скриншот – решта негайно отримає сповіщення. Також у секретному чаті є таймер. Це означає, що коли встановлений час вийде, ваші повідомлення зникнуть.

 • Щоб активувати цю функцію, спочатку зайдіть у звичайний чат із користувачем.
 • Натисніть піктограму «Багатокрапка» і виберіть пункт «Почати секретний чат».

Візуально відрізнити його від звичайного можна за символом «Замок», який з’явиться поряд із ним. Такі чати можна приховувати та повертатися до них пізніше, вводячи пароль.

 • Для цього перейдіть у вкладку «Чати» та затисніть потрібний діалог.
 • У новому вікні виберіть «Приховати чат» та встановіть PIN-код.

Не давати Viber розряджати ваш телефон

Як й інші месенджери, ця програма постійно працює у фоновому режимі, що відчутно впливає на заряд акумулятора. Але користувачі Android виявили ще одну проблему. Навіть якщо у вас вимкнено Wi-Fi, месенджер може непомітно підключитися до відкритих мереж, хоча на панелі смартфона цього не видно. Через це в поїздках гаджет може розрядитися швидше, ніж хотілося б.

 • Щоби розв’язати цю проблему, перейдіть до розділу «Налаштування».
 • Виберіть «Загальні», потім «Wi-Fi» та «Політика режиму очікування».

За замовчанням там встановлено параметр «Завжди на зв’язку». Змініть його на «Використовувати параметри пристрою». Тепер Viber підкорятиметься загальним налаштуванням гаджета.

Надати доступ до свого місцерозташування

Надсилаючи повідомлення, ви можете автоматично вказати своє місцеперебування.

 • Зайдіть до розділу «Інформація про чат».
 • Увімкніть опцію «Додавати розташування».

Так, ваш співрозмовник зможе стежити за вашим переміщенням в режимі реального часу і, якщо потрібно, вийти вам назустріч.

І не забувайте, якщо ви використовуєте Viber для справді важливих обговорень – обов’язково робіть резервні копії. Зайдіть до «Параметри», виберіть пункт «Обліковий запис» та налаштуйте свій гаджет так, щоб інформація завантажувалася у хмару щодня.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Сім ідей технологічних подарунків на день всіх закоханих

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік

10 інструментів, які допоможуть знайти та видалити найбільші файли на диску