Пристрій, який поліпшує слух від Google

Проєкт називають «абсолютно секретним» — підрозділ X (раніше Google X, підрозділ Alphabet) розробляє пристрій доповненої реальності, який розширює можливості слуху звичайної людини. Всередині команди технологію прозвали «росомахою» на честь героя коміксів, пише Business Insider з посиланням на чотирьох колишніх співробітників, близьких до проєкту.

Над проєктом почали працювати у 2018 році. Відтоді компанія випустила кілька прототипів і отримала схвалення співзасновника Google Сергія Бріна.

Представник підрозділу X підтвердив існування проєкту, який «вивчає майбутнє слуху», але зазначив, що він перебуває на ранніх стадіях. У компанії не розкрили деталей.

Пристрій являє собою навушник з особливими датчиками. За словами співрозмовників, у технології може бути безліч застосувань, одне з них — виділення мови конкретної людини під час розмови групи людей. Один з колишніх співробітників зазначив, що більша частина роботи була спрямована на те, щоб «перевершити фізику» завдяки особливому розташуванню мікрофонів.

Як вважають джерела, «росомаха» може бути не тільки окремим пристроєм або додатком, а й стати успішним бізнесом. При цьому співрозмовники видань не пояснили, які ще можуть бути застосування у пристрої.

Пристрій пройшов через безліч ітерацій розробки: спочатку він був масивною накладкою на вухо, але з часом зменшився в розмірах. За даними інсайдерів, проєкт очолює Джейсон Руголо — колишній директор агентства ARPA-E, створеного для вивчення нових технологій департаментом енергетики США.

Над схожою технологією працюють кілька компаній, включаючи Bragi та Doppler. Однак ближче всіх до реалізації підібралася Whisper, пояснив один з джерел: компанія реалізувала «систему поділу звуку», який оптимізує шум від навколишнього середовища навколо користувача.

X-підрозділ Alphabet, материнської компанії Google зазвичай в лабораторії займається експериментальними проєктами, наприклад, там працювали над проєктом Loon по роздачі інтернету з повітряних куль або безпілотними автомобілями Waymo.

Багато проєктів підрозділу X в результаті закривають — вони так і не доходять до масового ринку. Однак за даними джерел, «росомаха» не стане жертвою керівництва компанії через особливе уміння голови проєкту «продавати потенціал керівництву».

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Businessinsider

Читайте также:

Створена розумна тканина, що вміє охолоджувати носія

Тенденції літнього відпочинку серед українців за запитами Google

Танець робопсів Boston Dynamics на честь приєднання компанії до Hyundai Motor. Відео

Топ кулінарних запитів українців і корисні інструменти Google, які допоможуть на кухні