Як зміниться ChatGPT після виходу нової моделі GPT-4o

OpenAI провела презентацію Spring Update — компанія представила оновлену модель GPT-4o і розповіла, що скоро зробить безплатними деякі функції ChatGPT. Про можливості нової нейромережі та інші оновлення читайте в матеріалі.

Оновлена ​​модель GPT-4o буде доступна безплатно

Головною новинкою стала оновлена ​​модель GPT-4o («‎o» означає omni — всебічний), яка здатна в реальному часі обробляти звук, зображення та текст. Надалі ця версія буде безплатною для всіх, але з обмеженнями на використання.

Зараз GPT-4o доступна лише власникам підписки ChatGPT Plus, які зможуть надсилати вп’ятеро більше повідомлень, ніж безплатні користувачі. Для підписок Team і Enterprise, в рамках яких модель теж скоро стане доступною, ліміти також будуть вищими.

GPT-4o наділена інтелектом GPT-4, але вона швидша та адаптивніша у повсякденному використанні. До того ж моделі можна надавати тексти, зображення та аудіо або попросити її згенерувати.

Під час трансляції технічний директор OpenAI Миру Мураті та два дослідники OpenAI, Марк Чен та Баррет Зоф, показали, як GPT-4o спілкується в реальному часі за допомогою голосових функцій.

Спочатку GPT-4o дала Чену пораду про те, як подолати хвилювання, а також послухала та оцінила його дихання. Потім модель розповіла Баррету казку на ніч: спочатку її попросили говорити емоційно, а потім як робот.

Баррет також «показав» GPT-4o математичне завдання, а модель допомогла її вирішити, пропонуючи підказки та підтримку. Чен запитав, як ця математична концепція використовується в реальному житті, і отримав докладну відповідь.

Після цього GPT-4o показали фрагмент коду — спочатку модель пояснила його англійською мовою, а потім описала графік, згенерований цим кодом. Вона розповідала про події, мітки на осі та вхідні дані. Так OpenAI продемонструвала, що прагне покращити математичні здібності моделей GPT, а також те, як вони взаємодіють із базами коду.

Команда також продемонструвала лінгвістичні здібності GPT-4o, попросивши її перекладати вголос розмову двома мовами — англійською та італійською.

Після OpenAI показала, як GPT-4o розпізнає емоції – модель «поглянула» на селфі Баррета і відзначила, що він виглядає щасливим та веселим.

Якщо GPT-4o буде працювати так, як було показано на демонстрації, то з нею можна буде спілкуватися природніше, ніж з багатьма іншими голосовими моделями та цифровими помічниками. Її можна буде переривати під час розмови, а вона продовжуватиме обробляти інформацію та відповідати — аналогічно до того, як ми розмовляємо один з одним. Крім того, значно скоротилася затримка між запитом та відповіддю, яка раніше становила дві-три секунди.

ChatGPT з GPT-4o буде доступний безплатно у найближчі тижні. На початку квітня OpenAI також надала можливість використовувати чат-бот без реєстрації.

Деякі функції стануть безкоштовними

Ці можливості будуть доступні навіть без підписки.

  • GPT Store — це магазин з користувальницькими версіями ChatGPT, навченими для конкретних завдань.
  • Memory Function — чат-бот зможе зберігати особисту інформацію про користувача та посилатися на неї у майбутніх розмовах.
  • Browse Function — пошук відповідей в інтернеті.
  • Можливість описувати та аналізувати завантажені зображення та документи.

Тепер ChatGPT краще і швидше працює з 50 мовами, що підтримує мету OpenAI — надати технологію якомога більшій кількості людей.

Розробники отримають доступ до GPT-4o через API

Розробники зможуть впроваджувати останню модель OpenAI у свої програми — їм будуть доступні функції роботи з текстом та зображеннями. Найближчим часом також буде запущено підтримку відео та аудіо через API для невеликої групи довірених партнерів.

З’явиться новий настільний додаток ChatGPT

OpenAI представила настільний додаток для macOS, що зміцнює її місію – зробити продукти максимально простими та зручними. Користувачам буде надана можливість призначати гарячі клавіші, щоб виконувати дії ще швидше. Дизайн виконаний у тому ж стилі, що й оновлений інтерфейс мобільного додатка.

За даними OpenAI, настільний додаток вже доступний у рамках підписки ChatGPT Plus, а найближчими тижнями його зможе використовувати більше людей.

Оновиться інтерфейс ChatGPT

Він стане більш природним та інтуїтивно зрозумілим, щоб з моделлю було простіше взаємодіяти. Серед змін – новий головний екран та макет повідомлень.

OpenAI продовжить покращувати технологію

Місія OpenAI — зробити одну з найскладніших технологій більш зрозумілою та доступною для більшості людей. На закінчення Мураті повідомила, що незабаром OpenAI повідомить подальші новини, а також подякувала Nvidia — під час демонстрації використовувалися найпередовіші графічні процесори компанії.

OpenAI має на меті змінити те, як ми взаємодіємо з пристроями. Для цього компанія вивчає, як люди спілкуються один з одним і намагається застосувати ці знання до своїх продуктів.

Взаємодія з такими технологіями, як ChatGPT, залежить від затримки обробки інформації, і OpenAI працює над тим, щоб її скоротити. За словами Мураті, моделі продовжать удосконалюватись і в майбутньому стануть ще кориснішими.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Techradar

Читайте также:

Чат-бот, який дозволяє спілкуватися з 60-річною версією себе

Онлайн-шахрайство може перетворитися на битву між штучними інтелектами

Стрімінг, який може створювати серіали за допомогою штучного інтелекту

У Швейцарії створили біокомп’ютер із людських тканин