У США пацієнтів почали приймати лікарі-голограми

Наукова фантастика стала реальністю для пацієнтів лікарні Crescent Regional Hospital у Ланкастері, штат Техас. Група клінік з травня пропонує можливість віддалено зустрітися з лікарем у вигляді голограми у рамках співпраці з нідерландською компанією Holoconnects.

Holoconnects пропонує пристрій під назвою Holobox, який відображає на екрані високореалістичне 3D-відео людини в реальному часі. Вага Holobox дорівнює 200 кг, а висота приблизно 2 м. Такий пристрій коштує $42 тис., ще $1,9 тис. потрібно платити за щорічне обслуговування.

Висока якість зображення створює відчуття, що лікар сидить усередині коробки, хоча він знаходиться далеко і дивиться в камери та на дисплеї, на яких видно пацієнта.

Зараз Holobox використовується для перед- та післяопераційних відвідувань, але керівники Crescent Regional Hospital планують розширити сервіс і до традиційних прийомів. На їхню думку, так пацієнтам зручніше спілкуватися з лікарем віддалено.

За словами керуючого партнера та генерального директора Crescent Regional Hospital Раджі Кумар, завдяки великому екрану та складній камері лікар бачить все тіло пацієнта і може оцінити, наприклад, його ходу та діапазон рухів. Камера стане в пригоді при проведенні фізіотерапії.

Деякі з переваг голограми менш відчутні, але значно покращують досвід пацієнта, вважає Стів Стерлінг, керуючий директор північноамериканського підрозділу Holoconnects. За його словами, пристрій впливає не на результати лікування, а на досвід взаємодії між пацієнтами та лікарями.

Однак деякі експерти не впевнені, що голограми дозволяють надавати якіснішу медичну допомогу порівняно з Zoom та FaceTime. До того ж це не робить послугу дешевшою та доступною: Holobox коштує дорого, а щоб ним скористатися, пацієнту потрібно приїхати в офіс.

Crescent Regional Hospital – перша лікарня, де використовуються голограми. Holobox найчастіше застосовують у сфері готельних послуг: пристрій встановлений у 12 готелях і має з’явитися ще у 18 місцях.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: TheNewYorkTimes

Читайте также:

Технології на Євро-2024, які змінюють футбол

Навіщо AI у телевізорі? 7 фішок свіжої лінійки телевізорів Samsung

Штучний зір — наступний крок у розвитку мозкових імплантів

Як робот-хірург Yomi допомагає встановлювати зубні імпланти