Як стати дата-саентістом: сім більш зручних способів, ніж онлайн-курси

Хотіли б ви працювати дата-сайентістом (Data Scientist)? Отримати професію, що має попит можна різними способами, і онлайн-курси — не найвдаліший з них. Ось які є альтернативи.

1. Розв’язати справжню проблему

Фахівці початківці можуть вибрати проблему і вирішити її за допомогою інструментів машинного навчання. Це непросто, коли немає роадмап. Але зате це — справжній досвід, який розповість про претендента як про фахівця з досвідом, незалежно від того, було рішення успішним чи ні.

Ось приклади таких проблем:

 • виявити фейкові новини;
 • передбачити вартість житла в вашому районі;
 • рекомендувати домашню тварину в залежності від способу життя людини.

Якщо рішення працює (хоча б частково), варто створити для нього інтерфейс і розмістити пост на Hacker News або Product Hunt.

Цей досвід можна додати в резюме, написавши в поле з посадою «дата-сайентіст». Якщо проблема була вирішена за допомогою машинного навчання, ніхто не зверне уваги, що команда проєкту складалася з однієї людини. Після про цей досвід можна буде розповісти на співбесіді, і він буде мати більшу вагу, ніж онлайн-сертифікат.

2. Знайти ментора-експерта зі штучного інтелекту

Ще одна рекомендація — познайомитися з досвідченим фахівцем, який зміг би порадити інструменти штучного інтелекту для задач, які ви намагаєтеся вирішити.

Знайти ментора можна в такий спосіб:

 • зв’язатися з місцевими фахівцями з дата-сайєнс через LinkedIn;
 • запросити їх на каву;
 • придумати конкретну проблему і варіанти її вирішення, щоб отримати зворотній зв’язок;
 • запровадивши рішення, знову організувати зустріч, щоб обговорити результати.

3. Пройти стажування по машинному навчанню

На стажуванні менше платять, але зате можна взяти участь в реальних проєктах, що використовують штучний інтелект. Цей спосіб не для всіх, і більше підходить для молодих фахівців або студентів. Не кожному вдасться піти з роботи й стати стажистом, але можна знайти варіант на неповний робочий день або в віддаленому форматі. Важливо, щоб в резюме з’явився досвід, пов’язаний з проектом з застосуванням штучного інтелекту.

4. Почати застосовувати дата-сайєнс на своїй роботі

В першу чергу потрібно визначити, як ваша компанія може використовувати штучний інтелект для будь-якої задачі, а потім розв’язати цю проблему. Можливо, протягом робочого дня часу на це не буде. Але проєктом можна зайнятися ввечері або на вихідних, а потім розповісти про результати.

Якщо компанія невелика, ніхто не буде проти ініціативи співробітника. Якщо рішення виявиться дійсно корисним, проєкт можуть включити в число його постійних завдань. Це теж варто вказати в резюме.

5. Записатися в буткамп по дата-сайєнс

На це потрібні гроші, і не всі буткампи однаково добрі, але після них можна отримати роботу у великій поважній компанії.

Кращі буткампи приймають тільки учасників з науковим ступенем, так що, можливо, успішність кандидатів — це швидше «помилка того хто вижив» (буткампи приймають студентів, які в будь-якому випадку доб’ються свого).

У буткампів є кілька переваг:

 • кандидати консультують справжні компанії;
 • випускники отримують зв’язок з бізнесом, який шукає співробітників;
 • ті хто навчаються готуються до роботи (хоч і не всі її отримують).

6. Спочатку стати розробником

Поки завдання дата-сайєнс вирішуються за допомогою коду, цей напрямок багато в чому перетинається з розробкою програмного забезпечення. Набравшись досвіду в цій галузі, можна знайти посаду в дата-сайєнс, яка передбачає роботу з уже знайомими базами даних, мовами програмування і бібліотеками. Якщо здобувач відповідає більшості вимог до вакансії, у нього непогані шанси потрапити на співбесіду.

У цього варіанту є й інші переваги:

 • отримання гідної зарплату;
 • праця в компаніях, які наймають фахівців з дата-сайєнс;
 • придбання широкого досвіду в технічній сфері;
 • доведення здатності виконувати аналогічну роботу.

7. Отримати ступінь магістра або PhD в галузі технічних наук, а потім знайти роботу

Не кожен зможе витратити від двох до шести років на навчання, але більшість фахівців з дата-сайєнс саме так і вчинили, отримавши або ступінь магістра в області, пов’язаної зі штучним інтелектом, або PhD в галузі технічних наук (необов’язково по штучному інтелекту).

Традиційна вища освіта затратна як з точки зору фінансів, так і в плані часу, але до неї більше довіри, ніж до онлайн-сертифікатів.

Як щодо онлайн-курсів?

Вони безумовно мають право на життя, але не допомагають отримати роботу. Плюс онлайн-курсів полягає в тому, що вони допомагають зрозуміти, чого ви не знаєте, і вивчити конкретні методи.

Але з іншого боку, онлайн-курси дають відчуття виконаного обов’язку, не допомагаючи розв’язати реальну проблему. Варто спочатку визначити її, а потім піти на онлайн-курси, щоб впоратися з цим завданням.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Medium

Читайте также:

Paint у Windows 11 обзавівся генератором зображень на базі DALL-E 3

AI Pin — розумна брошка зі штучним інтелектом та лазерним проектором

Samsung анонсує Galaxy AI з функцією перекладу дзвінків у реальному часі

Людина з майбутнього або як технології майбутнього оточують нас вже зараз