Як захистити свій смартфон та соцмережі від окупантів

Російські окупанти ігнорують усі правила ведення війни, у тому числі щодо поводження з цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях. При затриманні або перевірці документів є ризик, що окупанти вимагатимуть показати їм смартфон, щоб переглянути фотографії або прочитати листування. Про такі випадки повідомляли українці, яким вдалося втекти з окупованих районів на півдні та сході.

Ми підготували поради про те, як приховати свої дані у соцмережах від перегляду та врятувати своє життя.

Соціальні мережі

Облікові записи в найпопулярніших соцмережах – Instagram та Facebook – можуть цікавити окупантів, враховуючи, що на них можна побачити вашу громадянську позицію. Якщо ви перебуваєте у тимчасово окупованому місті чи селі, або збираєтеся проїжджати через блокпост росіян, радимо тимчасово видалити облікові записи.

У Facebook це можна зробити таким чином: у «‎Налаштуваннях» вибрати пункт «‎Ваша інформація у Facebook», далі – «‎Деактивація та видалення», де ви зможете тимчасово деактивувати обліковий запис. Потім радимо видалити сам додаток, а при можливості – відновити його та обліковий запис.

У Instagram перед деактивацією облікового запису ви можете завантажити свої дані – тобто пости з фотографіями. Це можна зробити так: зайти до «‎Налаштування», далі – «‎Конфіденційність та безпека», потім подати запит на завантаження даних у зручному форматі.

Щоб деактивувати свою сторінку, у меню «‎Параметри» виберіть «‎Редагувати профіль» і знизу натиснути «‎Тимчасово закрити мій обліковий запис».

Відновити облікові записи у Facebook та Instagram можна за повторного логіну.

Важливо заборонити відновлення облікового запису за номером телефону, якщо є така опція. Під час переїзду через блокпост радимо оформити eSIM в iPhone від якогось іншого оператора або купити нову SIM-карту, щоб номер телефону не збігався з номером прив’язаним до соцмереж, а оригінальну сімку викинути або сховати.

Ще одна порада – оформляти (або переоформити) облікові записи на eSIM, яку можна деактивувати на час проїзду через блокпости.

Фотографії

У небезпечній ситуації прийняття рішення про видалення фотографій може бути дуже мало часу. Радимо заздалегідь налаштувати збереження фото у хмарі.

Для смартфонів на Android це сервіс Google Photos, що автоматично підтягує фотографії, зроблені на пристрої. Усі необхідні параметри – завантаження, можливість ділитися – можна встановити у налаштуваннях.

Коли весь необхідний контент завантажено на Google Photos, сервіс можна видалити, а галерею повністю очистити.

Ця порада актуальна і для власників iPhone. Для них існує сервіс iCloud, який зберігає фото, документи тощо і підтягує їх із пристроїв.

Браузери та месенджери

Очистіть історію пошуку у браузерах заздалегідь. Це можна зробити в налаштуваннях, вибравши пункт «‎Історія». Використовуйте опції «‎приват» або «‎інкогніто», що не зберігають історію пошуку та паролі з логінами.

Листування в месенджерах переведіть у секретний режим. Це можна зробити в налаштуваннях кожного чату в месенджерах Telegram, Viber та WhatsApp – зайти в налаштування чату та вибрати опцію «‎Почати секретний чат». Так ваше листування одразу ховатиметься. Також можна видалити окремі чати та сам додаток месенджера.

Що ще можна зробити

  • регулярно очищайте історію телефонних викликів на смартфоні;
  • вимкніть зображення повідомлень на заблокованому екрані, щоб ніхто випадково не зміг їх побачити;
  • не забувайте про функцію скидання до заводських налаштувань – вона знаходиться у загальних налаштуваннях смартфона. При використанні телефон повернеться до стану після його придбання.
  • відключіть функції розблокування обличчям та відбитком пальця – так стороннім буде складніше увійти до важливих програм.
  • не користуйтеся російськими або небезпечними програмами: ДМБ Таймер, VK, Однокласники, Getcontact.
  • увімкніть блокування смартфона після невдалих спроб розблокувати його.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

У Китаї старі гаджети можна перетворити на витвори мистецтва

Потужність штучного інтелекту Google стане доступна в новій серії Samsung Galaxy S24

Прем’єра iPhone 15 та інших новинок Apple. Усі подробиці з презентації

Чому при виборі гаджетів важливо звертати увагу на версію Bluetooth?