Чим є капітал у ХХІ столітті і чи мав рацію Карл Маркс

«Здається, з упевненістю можна сказати, що ця книга французького економіста Пікетті є найважливішою економічною книгою року і — можливо — навіть усього десятиліття,» — саме про це написали у «Нью-Йорк Таймс», готуючи відгук до цього дослідження. До числа тих хто високо оцінив сьогоднішнього героя нашої рубрики «Книги» належать і оглядачі The Guardian: «Надзвичайний розмах розповіді з напрочуд детальними даними та аналізом — економічний аналіз Пікетті та історичні докази захоплюють.» Українською переклад праці Пікетті вийшов завдяки перекладачеві Наталії Палій так видавництву «Наш Формат».

Ця книга не лише розповідає нам, кому буде належати світ наприкінці нашого століття. Очевидні паралелі із працею Карла Маркса, котрий обіцяв неминучу загибель капіталізму, але говорив про це трохи під іншим кутом. Як суспільство і держава повинні реагувати на зростаючу прірву між багатими і бідними? На ці та інші питання французький економіст Тома Пікетті дає вичерпні відповіді, підкріплені наукою.

Деякі відомості про автора

Тома Пікетті — французький економіст, професор Вищої школи соціальних наук і Паризької школи економіки, оглядач газети «Ліберасьйон» та «Ле Монд». Світову популярність він здобув завдяки своїм дослідженням причин та наслідків економічної нерівності у світі. Відомий також тим, що відмовився від ордену Почесного Легіону у 2015 році, аргументуючи це тим, що уряду краще займатися зростанням економіки, а не присуджувати нагороди.

Питання, на які варто знайти відповідь

Кому буде належати світ наприкінці ХХІ століття? Якими є механізми накопичення і перерозподілу багатства у світі? Чи мав рацію Карл Маркс, обіцяючи неминучу загибель капіталізму? На ці та інші запитання автор шукає відповіді у книзі. Він жодним чином не претендує на беззаперечний своїх ідей. На прикладі Європи та світу у своїй праці він розглядає концепцію розвитку капіталу із XVIII ст. і до сьогоднішнього дня.

Якщо ви давно хотіли розібратися у тому, як розвивався ринок капіталу, а також хотіли побачити взаємозв’язки в економіці, підкріплені таблицями, формулами і прикладами з повсякденного життя (та навіть мистецтва), тоді ця книга — саме те, що ви шукали.

Головне про «Капітал у ХХІ столітті»

Усю інформацію у книзі поділено на 4 частини. Першу присвячено доходу і капіталу; другу — динаміці відношення капіталу до доходу; третю — структурі нерівності доходів і оплати праці, а також власності; четверта частина — про регулювання капіталу в наш час. Додатково на допомогу читачам подається перелік таблиць, рисунків, детальний зміст та покажчик термінів.

В основу цієї книги Пікетті поклав 15 років досліджень — із 1598-го по 2013-й, — більшість із яких присвячені розумінню історичної динаміки багатства та доходу. У передмові автор згадує низку науковців із різних країн Європи, які в той чи інший спосіб впливали на нього та допомогли під час написання цієї книжки.

Коли читаєш «Капітал у ХХІ столітті», розумієш, наскільки складна структура фінансових взаємин та накопичення капіталу існувала у європейських країнах від часів промислової революції і до сьогоденного пост-технологічного суспільства. Також приходить розуміння того, що не лише вплив держави, але й значна роль приватного капіталу зумовлюють те, в якому напрямку розвивається економіка, технології, наука, суспільство загалом. Торкається Пікетті також питання класової боротьби, марксистської ідеології, розподілу багатства між різними категоріями населення. Розуміння цих процесів допомагає у осягненні загальної структури ринку капіталу та тенденцій, які ми спостерігаємо на сьогоднішній день не лише на фінансових, інвестиційних, технологічних ринках, але й у політиці та суспільному житті (як Brexit, криза біженців чи коливання фондових індексів через вибори в окремих країнах).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Цю книгу варто почитати усім, хто займається питаннями інвестування, дослідження руху капіталу, а також хоче більше дізнатися про особливості розвитку капіталістичного та посткапіталістичного суспільства у сучасних країнах Європи та світу.

Приємно, що книги на такі теми почали видавати українською мовою — це видання реалізоване за підтримки видавництва «Наш Формат» та ICU, а також в ролі інтелектуального партнера виступила Києво-Могилянська бізнес-школа. Викладач останньої Валерій Пекар високо оцінив вихід перекладу Пікетті як складової розуміння сучасних українців, куди їм рухати свою державу: «Модернізація Європи подарувала світові 2 ідеї, що суперечать одна одній та не могли жити одна без одної,—капіталізму та демократії. Капіталізм без демократії не працює… Але капіталізм породжує нерівність, а демократія бореться за рівність. Чи є вихід із зачарованого кола? Хороше питання для України, що стоїть на порозі власної модернізації.»

Читайте также:

Як комп’ютерна модель 1970-х спрогнозувала загибель людства у XXI столітті. Частина перша

Добірка книг на літо від Білла Гейтса

Перша група одержувачів фінансування від Фонду підтримки Google для стартапів в Україні в 2024 році

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні