Сергій Корж, iForum 2018: «Будь-який розробник має розуміти, як працює бізнес»

Цього року iForum, найбільша конференція Східної Європи, присвячена інтернету, відзначає 10-річний ювілей. Поряд із новими темами DigitalFUN, Інновації та BlochChain, в програмі представлені і традиційні напрямки, серед них – Інтернет-технології. Один з трьох напрямків, що існують з самого першого iForum, цього року присвячений актуальним технологічним платформам та методикам розробки. Про що почуємо на найтехнологічніших доповідях вже 25 квітня у МВЦ, Київ, – розповідає Сергій Корж, незмінний керівник напряму «Інтернет-технології».

Про нові тренди в галузі за останній рік

Як і кілька років тому, найбільш популярною мовою веб-розробки залишається JavaScript. Але нещодавно з’явилась нова та цікава технологія WebAssembly, що дозволяє робити client-side аплікації на інших мовах програмування (С++, C#, Java). Перша версія WebAssembly вже підтримується усіма основними браузерами та проходить процес стандартизації у рамках W3C. Наразі WebAssembly може використовуватись «поруч» з JavaScript для веб-розробки, а якщо ця технологія «вистрелить», то не виключено, що колись в майбутньому вона відтіснить Javascript на другий план.

Про акценти в програмі «Інтернет-технологій»

Одна з головних тем напряму «Інтернет-технології» та iForum 2018 в цілому – blockchain. Ми плануємо кілька доповідей по цій тематиці, наприклад, Ігор Леонтьєв, провідний архітектор у всіх blockchain-проектах групи Viseo, розкаже про розвиток приватних рішень з сервісом Azure Blockchain. Ігор приїде з Франції, це наш співвітчизник, працює в компанії, яка за допомогою хмарних технологій Microsoft створює blockchain-рішення.

Крім того, Володимир Кирилов, керівник R&D в ESM.one, прочитає доповідь про тренди мов програмування на blockchain та в смарт-контрактах. І, звичайно ж, як і минулого року, плануються доповіді про машинне навчання (machine learning), штучний інтелект, та оглядові доповіді – новинки Front-End та Back-End розробки тощо.

Взагалі цей iForum – перший, коли кількість спікерів, бажаючих виступити в рамках напрямку інтернет-технологій, значно перевищила кількість слотів. Раніше ми пробували кілька разів виділяти для доповідей тільки 20 хвилин, щоб збільшити кількість слотів, але не досягнули бажаного ефекту – спікери не вкладаються. Технічні питання занадто складно розкрити за такий короткий час.

Про особливості формування програми

Деякі доповіді що виглядають як більше орієнтовані на бізнес. Такою, наприклад, є доповідь «Від стартапу до Design Driven Company». Вважаю, що будь-який розробник має розуміти, як працює бізнес, тому такі виступи справді потрібні. Адже варто подивись на проект не тільки з точки зору чистої розробки, а й з точки зору дизайну чи business development. Впевнений, що для розробника ця доповідь буде корисною.

Ми хочемо підтримати нашу місцеву владу, яка намагається відкрити для розробників деякі дані, з якими працює міська адміністрація, – цьому буде присвячена окрема доповідь у нашому напрямі. Юрій Назаров, директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, сам запропонував цю доповідь. Саме він працює з ініціативою Kyiv Smart City. Думаю, що цей виступ буде цікавим та інформативним: ми дізнаємося про те, що вже зроблено, що буде зроблено, як ці розробки відіб’ються на житті громадян, і чим в цій сфері можуть бути корисні незалежні розробники.

Втратила актуальність тема високонавантажених систем, тому що всі обчислювальні потужності тепер знаходяться в хмарі. Зараз майже ніхто не будує високонавантажені системи з нуля. А ще кілька років тому ця тема була популярною на конференціях.

Колись новою була тема мобільної розробки для натільної електроніки, але зараз мобільні пристрої оточують нас всюди. Кожний програмний додаток, сервіс чи сайт має підтримувати і мобільні гаджети. Тому майже кожна доповідь описуватиме і розробку для мобільних платформ. Хоча в назві доповіді про це не завжди буде вказано.

Про фаворитів

Думаю, що всі доповіді мають бути дуже цікавими. Втім, можу припустити, що blockchain як найбільш нова та «розкручена» тема викличе чималий інтерес. Крім того, традиційно великим попитом користуються оглядові доповіді, наприклад, мова йде про тенденції Front-End і мобільної розробки на 2018-й рік. Всі хочуть знати, що відбувається в галузі, на які інноваційні технології варто звернути увагу, а які навпаки відходять в минуле.

Зазначу, що цього року доволі сильно оновився склад спікерів — щонайменше на 70%. Це викликане новими тематиками, такими як blockchain, та іншими причинами.

Про кількість відвідувачів

Аудиторія не змінилась. Зазвичай розраховуємо на 700 відвідувачів. Як правило, в нас є доповіді, на яких люди стоять в проходах, а є і такі, що зала лишається напівпорожньою. Але в середньому в залі постійно перебуває десь 400-500 слухачів.

Як змінюється образ розробника на iForum

На жаль, ми не проводимо відповідне анкетування, але по відчуттям можу сказати, що на iForum приходять розробники різних рівнів, від початківців до експертів у своїй справі. Іноді спікерам задають зовсім прості питання, а іноді – досить складні, тобто одразу видно що людина – «в темі».

Взагалі, iForum – масштабна конференція, яка розрахована на спеціаліста будь-якого профілю. Цей захід для тих, хто хоче дізнатися про нові речі і тренди, в тому числі, і не зі своєї основної діяльності. Якщо ви розробник мобільних додатків, то вам буде цікаво послухати про те, що відбувається в сегменті Front End просто для розширення кругозору. Якщо ж навпаки, ви займаєтесь розробками інтерфейсної частини, варто послухати про machine learning або смарт-контракти.

Квитки на iForum 2018 можна придбати на сайті конференції

Джерело: Tech Today

Читайте также:

Вчені розробили альтернативний метод охолодження — іонокалоричний

AR-проектор, імітація глядачів та доставка автономним транспортом — нові цікаві патенти від відомих компаній

14 стартапів які представлять Україну на VivaTech 2022

Google I/O 2022: цікава статистика