П’ять книг про Місяць, які варто прочитати

Якщо ви самі не можете відвідати нашого небесного сусіда, в Іена Макдональда є кілька рекомендацій, які допоможуть вам здійснити мрію.

Іен Макдональд (Ian McDonald) — лауреат премії Х’юго, який написав книги про марсіанську колонізацію, нанотехнології та штучний інтелект. Його остання серія книг про Місяць розгортається в найближчому майбутньому, де Місяцем правлять п’ять сімей на неофеодальній основі.

Отже, 5 книг про Місяць, які радить прочитати письменник.

«Місяць — сувора господиня» (The Moon Is A Harsh Mistress) Роберта Хайнлайна

Фантастичний роман «Місяць — сувора господиня» був опублікований в 1966 році, за три роки до висадки людей на Місяць. До нього письменники описували «анемічні», стерильні бази на Місяці — але Хайнлайн подарував читачеві різноманітний і галасливий, барвистий і хаотичний, живий світ, пише Макдональд.

За сюжетом земляни використовували Місяць як космічну в’язницю, а потім як джерело зерна для земних метрополій. Але потім жителі супутника збунтувалися проти влади з Землі — і почали повстання за допомогою місцевого суперкомп’ютера.

«Місяць й Інший» (The Moon and the Other) Джона Кессела

Дія роману Джона Кессела відбувається у 22 столітті: на Місяці створені два протиборчих міста — один з матріархальним, другий з патріархальним укладом. Кессел написав книгу про доведені до крайності ідеології і про те, як створюються особистості з характером — герої.

«Moondust: In Search of the Men Who Fell to Earth» Ендрю Сміта

Журналіст Ендрю Сміт знайшов астронавтів, що побували на Місяці в рамках космічної місії «Аполлон» в 60-70-х роках. З 12 учасників «Аполлона» вижили тільки дев’ять: хтось із них став алкоголіком, інший — сенатором, ще один — художником. Під час місії їм платили по $ 8 в день, а після «Аполлона» NASA кинула їх одних, залишивши боротися з наслідками слави.

«Клуб дружин астронавтів» (The Astronaut Wives Club) Лілі Коппел

Лілі Коппел розповіла про дружин астронавтів-учасників космічних програм «Меркурій», «Джеміні» і «Аполлон» – життя яких швидко стала публічним. Попри образи ідеальних шлюбів, які вони намагалися створювати для ЗМІ, в підсумки тільки 7 з 30 «космічних» пар залишилися разом.

«Visiting NASA» Елісон Уілгус

Короткий графічний роман, в якому Елісон Уілгус розповідає про свій візит в NASA. Хоча ця книжка не про Місяць, її фінальні сторінки викликають ті ж почуття, що автору добірки Іену Макдональду вдалося відчути в дитинстві, коли він бачив по телевізору приземлення людини на Місяць, пояснює він.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: IEEE Spectrum

Читайте также:

15 книг по копірайтингу завдяки яким ви станете писати цікавіше та ефективніше

Інтерактивна карта найпопулярніших книг

12 засобів отримати більше грошей за допомогою LinkedIn

Як правильно читати книги, щоб вони були максимально корисними