Які перспективи операційної системи майбутнього?

Чи помічали ви, що після обновлення операційної системи на комп’ютері, чи на телефоні вона, по суті, не змінюється? Саме час поглянути на те, яким може бути операційна система і які функції може вона запропонувати, щоб ми насолодилися всіма перевагами інтернету.

Кожен ваш грошовий переказ, кожне відправлене sms, кожна відеогра, в яку ми колись грали – все це можливо завдяки управлінню через операційну систему.

Це, мабуть, базова, фундаментальна взаємодія із комп’ютером. Наприклад, якщо компанія випускає хороший смартфон, але його операційна система незрозуміла звичайним користувачем та пропонує непотрібні додатки, то він приречений на провал.

Першим iPhone майже всі захоплювалися, тому що смартфон просто перевернув ринок мобільних технологій! Його операційна система проста для розуміння, в ній були влаштовані корисні додатки, якими дійсно хотілося користуватися.

Сьогодні інтернет-технології разом зі штучним інтелектом розширили людські можливості взаємодії з технікою. Тепер для управління ми можемо використовувати наші рухи та голосові команди. Навіть операційні системи такі, як Android та iOS повністю оснащені голосовими помічниками на основі штучного інтелекту та можуть з легкістю коннектитись до інтернету речей. Вони «функціонують», але кожен, хто використовує IoT-гаджет або Siri, знає майже напевно про те, що вони не дуже надійні та лімітовані в можливостях. Нам потрібна нова, покращена операційна система, щоб ми змогли насолодитися усіма перевагами інтернет-технологій.

У технологічних компаній існує декілька ідей з приводу того, яким саме будуть системи майбутнього покоління. Amazon одразу ставить акцент на голосове управління гаджетами та багатосущність ПК. Компанія встановлює штучний інтелект в годинники, мікрохвильовки та автомобілі. Голосовий помічник усюди!

З протилежного боку, Google вважає, що нічого не потрібно змінювати, слід просто вдосконалювати програмне забезпечення. Компанія намагається перетворити ПК у чистий веб-браузер. Так він може вивчати ваші дії у інтернеті та додатках і підлаштовуватися під вас особисто.

Майбутні розрахунки

Операційні системи майбутнього будуть функціонувати не лише для одного пристрою. Вона буде підтримувати цілу екосистему. Amazon приводить яскравий приклад голосового помічника Alexa. Вона існує у вашому телефоні, музичних центрах та мікрохвильовці. Зараз вам не потрібно користуватися різними операційними системами для кожного пристрою IoT.


Технологія Amazon використовує штучний інтелект для перекладу різноманітних мов, слів у тексті, потім вона визначає, про що саме говорить користувач. Персоналізований штучний інтелект – визначний елемент нової операційної системи.

«Мені подобається ідея про те, що в основі усього лежить штучний інтелект, завдяки якому користувач тепер не повинен навчатися технології; замість цього штучний інтелект вивчає користувача та спрощує взаємодію з різноманітними пристроями» – говорить Річ Келер (Rich Кohler), директор відділення штучного інтелекту проекту Alexa.

Екран залишиться на місці

Футуристична операційна система Amazon зосереджена на виконанні повсякденних завдань – наприклад, увімкнення чи вимкнення світла, кавоварки, музичного центру або відповідей на прості питання. Але коли вам потрібно знайти щось у інтернеті або записати що-небудь в документі, вам все ще буде потрібен екран.

В цей момент до гри приєднується технологічна компанія Google. Компанія досі намагається перетворити операційну систему для ноутбуків в той час, коли технологія має підлаштовуватися під нас.

Chrome OS – це операційна система, яка по суті є браузером Google Chrome. Заходячи в цю систему, ви не побачите робочого столу та іконок, як це буває в OC Windows. Це все доволі цікаво та зрозуміло. Оскільки багато з нас проводять багато часу за комп’ютером саме в інтернеті. То для чого ж тоді ці всі маніпуляції з іконками та робочим столом?

Саме тому, частково, хромбуки здаються привабливішими. Вони пропонують лише доступ до інтернету, саме ця особливість дозволяє створювати відносно дешеві та прості пристрої. Хромбук – це ніби точка доступу, а не окрема машина.

Проте, Google вважає, що все ще не довів свою операційну систему до ідеального стану. Беручи приклад з Amazon, Google працює над тим, щоб зробити акцент на персоналізацію програмного забезпечення. Оскільки комп’ютер сам аналізує ваші дії в інтернеті, він може автоматизувати якусь частину вашої роботи в майбутньому.

Наприклад, Pixel State, гібридний планшет на Chrome OS, пропонують дії всередині меню. Прямо між стрічкою Google зверху екрану та додатки, які ви завантажуєте, ОС показує ваші недавні дії, які, на її думку, ви захочете повторити в недалекому майбутньому. Звичайно, це тільки початок та попереду ще багато роботи, але ця функція – це серйозний крок до майбутніх технологій, де комп’ютери допомагатимуть вам виконувати певну роботу.

Зсув обов’язків

По мірі того, як ці операційні системи стають повсякденними речами та кожну секунду попереджають наш наступний крок, виникають нові питання про те, які ж насправді в них повинні бути обов’язки.

Всі ці функції ще нові та поки що невідомо, чи знадобляться вони користувачам ПК. Але операційна система, яка здатна змінити ваше ставлення до технологій, викликає питання про те, які ще проблеми вона повинна вирішувати для людини? Як форми та функції наших операційних систем спонукають до розв’язання проблем інтернету сьогодні? Чи зможе телефон підлітка зупинити знущання однолітків? Чи може комп’ютер попередити про сумнівність джерел новин, які ви читаєте?

Якщо технологічні компанії оберуть цей шлях, операційні системи стануть політизованими, вони прийматимуть рішення про те, для чого можна використовувати комп’ютер, а для чого – не можна. Це чимось схоже на ситуацію з безпілотними автомобілями, які автоматично виправляють помилки людини у процесі водіння.

«Я б не сказав, що машини надто небезпечні, небезпечні водії. Тому, якщо технології допоможуть нам приймати кращі рішення, я думаю, ми повинні рухатися у цьому напрямку»,- сказав журналіст Джон Маркофф (John Markoff) про безпілотні автомобілі.

Можливо, саме такий технологічний курс слід взяти на замітку IT-компаніям: безпека – передусім!

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Quartz

Читайте также:

Дослідження: люди вже не можуть відрізняти спілкування з людиною та ChatGPT

Технології на Євро-2024, які змінюють футбол

Навіщо AI у телевізорі? 7 фішок свіжої лінійки телевізорів Samsung

Дипфейк-аватари від Synthesia отримають повноцінні тіла