Назар Федорчук, Senstone — про краудфандинг та виробництво гаджету

Чи може цікава ідея з’явитися за розкладом, в чітко зазначений час? Навряд чи. Хоча багато хто з керівників вважають «мозкові штурми» корисними і необхідними інструментами генерації думок, зазвичай, миті натхнення — несподіване явище. Щоб встигнути занотувати яскраву нову ідею люди використовують підручні засоби: записні книжки, стікери, випадкові папірці та навіть власні долоні.

Не слід забувати і про атрибути цифрової епохи — спеціальні мобільні додатки. Але не завжди зручно діставати смартфон з кишені, тож українська команда Senstone пропонує вирішення цієї проблеми через використання гаджету, що перетворює голосовий меседж на текст за лічені секунди. Про розробку та краудфандинг проекту нам розповів засновник і СЕО Назар Федорчук.

387

Як з’явився гаджет Senstone

Ідея Senstone з’явилась як відповідь на потребу часто занотовувати та зберігати ідеї. В той час я займався проектним менеджментом у Департаменті юстиції США при Посольстві України, а моя команда працювала над реалізацією реформ, аналізом світових напрацювань, організацією масштабних конференцій.

Робота вимагала повної сконцентрованості, адже потрібно було постійно їздити закордон і знайомитися з дуже цікавими і надихаючими людьми, після чого записувати, зберігати всю ту отриману інформацію. Часто це доводилося робити в незручні моменти – після зустрічей, в таксі до аеропорту, на подіях. Записники, папірці не стали рішенням, оскільки записувати треба було в ту ж секунду, папірці часто губились, нотатки в записнику не були організованими, мобільні програми в смартфоні не давали точності транскрипції. Турбувала проблема частого забування. Тому ідея створити щось просте у вигляді брошки, що дозволить легко записувати думки, з’явилась досить органічно.

Про незвичайні можливості

Senstone дозволяє робити текстові нотатки, не беручи до рук мобільного телефону. Пристрій активується простим натисканням: натиск для початку запису, натиск для завершення – і голосовий меседж за секунди перетворюється на текст.

Створені нотатки, нагадування та завдання можна з легкістю організувати з допомогою хештегів та за змістом, часом, локацією і навіть емоційним забарвленням. Функціональність пристрою також дозволяє інтегрувати записи з популярними соціальними мережами й такими платформами, як Evernote, Slack, GoggleKeep. Варто зазначити, що з Senstone можна занотовувати не лише українською, а й одинадцятьма найпоширенішими мовами світу, а саме: англійською, німецькою, японською, іспанською, італійською, французькою, польською, російською, навіть арабською та китайською (мандаринська Китаю і Тайваню).

Senstone можна прикріплювати до одягу як аксесуар, носити як кулон, чи як годинник на руці. Ним можна користуватися не лише онлайн, а й офлайн, адже заряду батареї вистачить на 4 дні запису. Senstone працює з Android та iOS пристроями. Перед тим, як ми затвердили фінальну версію, прилад вдосконалювався і пройшов більше семи циклів доопрацювань.

Про користувачів Senstone

Наша цільова аудиторія – це активні та творчі люди: блогери, журналісти, письменники. Senstone буде корисним тим, хто любить вести щоденник, складати списки, планувати; підійде творчим особистостям, які намагаються ловити миті натхнення, також стане при нагоді у веденні бізнесу та під час подорожей. Велике зацікавлення в продукті виявили медики та люди з особливими потребами.

Станом на сьогодні, на ринку продуктових товарів немає гаджету, пристосованого до запису, обробки та аналізу нотаток. Є попит – не було пропозицій. Наше рішення доволі інноваційне та швидко займе окрему нішу. Невдовзі користувачі ПК та інтернету зможуть використовувати голос, як альтернативу друкуванню та введенню тексту на клавіатурі. Вже зараз за допомогою голосових команд можна робити пошук в мережі чи контролювати «розумні» об’єкти. Скоро за допомогою голосу можна буде написати книгу, надиктувати повідомлення, автоматизувати виконання щоденних завдань, вивести корпоративну комунікацію на якісно новий рівень.

282

Про Kickstarter, виконання зобов’язань та бекерів

Головною метою запуску проекту на Kickstarter була перевірка нашої концепції та збір коштів для запуску виробничого процесу. Ми перевиконали план на більш як 700%, зібравши близько $370 000, замість очікуваних $50 000. З перших днів кампанії про нас написали багато відомих англомовних ЗМІ: Business Insider, Mashable, Wired, The Verge, CNET та інші; нас підтримали не лише авторитетні видання, а й знавці сфери технологій. Це дало нам можливість знайти нових партнерів для виходу на ринок США – ми відвідали низку корисних заходів і зустрічей в Кремнієвій долині, де вперше познайомилися з потенційними інвесторами та партнерами.

За проханнями бекерів, після закриття кампанії по збору коштів на Kickstarter ми продовжили приймати попередні замовлення через платформу Indiegogo (кампанія буде активною до початку осені 2017).

Сьогодні всі наші сили зосереджені на виробництві. Нещодавно ми обрали партнера для запуску масового виготовлення та затвердили остаточну версію дизайну. На жаль, в зв’язку з підготовкою дизайну до виробництва доставку довелося відкласти на 3-5 місяців. Наш продукт має досить складний дизайн, що вимагає високоточної технології та уваги до деталей. Найбільша затримка сталася при пошуку батарей оптимальних для пристрою розмірів та з відповідними сертифікаціями. Замість того, щоб поспіхом вийти на ринок, ми вирішили витратити час на вдосконалення ключових аспектів: технології, функціональності продукту, збірки і тестування. Перші бекери отримають свої замовлення вже в листопаді цього року.

Про співпрацю із ЗМІ, організаціями і окремими персоналіями

Це одна з найбільших цільових аудиторій проекту. Один з перших фанатів пристрою – Майк Батчер (Mike Butcher), відомий журналіст у сфері ІТ-технологій, редактор знаної платформи Techcrunch.

Зараз працюємо над налагодженням партнерських стосунків не лише з окремими лідерами думок, а й з організаціями. Варто зазначити, що наразі наша увага присвячена спілкуванню з першими бекерами – активно тестуємо ранні версії програмного забезпечення, вдосконалюємо функціональність і плануємо перші доставки.

Про розвиток в найближчий рік

Нашу команду вибрав для менторства один з найстаріших та найзнаніших продуктових акселераторів Америки – HAX. Ще декілька місяців частина команди буде задіяна в інтенсивній програмі по розбудові стартапу, що проводиться у Сан-Франциско. На осінь-зиму плануємо офіційний випуск пристрою і старт продажів. Надалі відкриті до потенційних партнерств та співробітництва.

ВАРТО ЧИТАТИ:

Читайте также:

У Китаї старі гаджети можна перетворити на витвори мистецтва

Прозорий ноутбук, смартфон-браслет та машина Xiaomi: що показали на виставці MWC 2024?

Новий мобільний пристрій на базі штучного інтелекту, який обіцяє нам революцію

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік