Стартап-акселератори: стан індустрії у 2018

Нова індустрія стартап-акселераторів охопила увесь світ, надаючи підприємцям доступ до ресурсів та пропонуючи фінансову підтримку для розвитку довготривалого бізнесу. Що змінилося за останні роки? Яким буде вектор розвитку? Спробуємо проаналізувати.

Сьогодні це не щось нове. За визначенням, акселератори стартапів – це програми з встановленим строком, що включають початкові інвестиції, освітні компоненти та наставництво. Зазвичай вони завершуються публічною подією з пітчем або демонстраційним днем. Першим акселератором був Y Combinator, створений в Массачусетсі, США, ще у 2005 році. Невдовзі з’явилися Techstars (2006) та Seedcamp (2007).

За минуле десятиріччя стартап-акселератори розрослися по інших частинах світу. Їх позиціюють як ключові інструменти для вирощення і масштабування підприємницьких починань. Азія – зокрема Сінгапур та Гонконг – стала осередком технологічних новинок завдяки великій кількості технічних фахівців. Відповідно до CNBC, загальний обсяг фінансування в Азії збільшився на 117%, і в порівнянні з попередніми роками це свідчить про вибуховий ріст. В результаті все більше і більше акселераторів дивляться на цей регіон.

До речі, Entrepreneur First, стартап-акселератор з Лондона створив новий офіс у Гонконгу в березні минулого року. В розмові з CNBC, директор з управління Entrepreneur First Алекс Кромптон (Alex Crompton) сказав:

«Що саме ми бачимо у Гонконгу і Сінгапурі? Надзвичайну кількість талановитих та амбітних людей». Після цього він додав, що перевага їхньої бізнес-моделі полягає в тому, що вона допомагає талановитим людям стати «тим, кого захочуть фінансувати інвестори».

США також спостерігали значне зростання екосистеми стартапів. Насправді, за останні роки акселератори еволюціонували від провайдерів бізнес-послуг або інвестиційних інструментів до корисних операторів у державному та приватному секторах. Відповідно до висновків у звіті Global Accelerator 2016 від Gust, 579 програм акселераторів зробили понад $206 740 005 внесків від загальної суми інвестицій по всьому світу в 11 305 стартапах. Згідно з доповіддю, США та Канада є найбільш активним регіоном, коли мова йде про інвестиції в глобальному масштабі, а Європа лідирує за кількостю стартапів.

Знаючи ці цифри, стає зрозуміло, що акселератори дійсно зайняли своє місце в екосистемі стартапів, об’єднуючи інвесторів, підприємців, корпорації та державні структури за спільною метою – допомогти компаніям швидко знайти стабільні умови.

Одним з таких акселераторів є Digital Asset Monetary Network, Inc. (OTCMKTS: DATI) (DigitalAMN). Раніше відомий за назвою Digital Arts Media Network, DigitalAMN працює як спеціалізований технологічний акселератор, і використовує модель Public Accelerator-Incubator (PAI), розроблену консультантом з управління бізнесом та розвитком Аджен Уотсон (Ajene Watson). Як стартап-акселератор, компанія надає стартові послуги всім, починаючи від початкового капіталу до послуг з розвитку бізнесу.

Завдяки стратегії компанії, яку можна назвати «шляхом точності», DigitalAMN зосереджується головним чином на підприємницьких групах, що розвивають проривні та економічно вигідні інновації. Зберігаючи низький рівень витрат та високий рівень рентабельності інвестицій, DATI нагадує колишній енергетичний інкубатор 90-х років – CMGI (тоді – публічна компанія), яка на своєму піку мала близько 100 інвестицій, понад 20 дочірніх підприємств, 5 тис. співробітників, $1,5 млрд річного доходу, а ринкова капіталізація становила $41 млрд. DigitalAMN, однак, вважається ще більш прогресивним, ніж CMGI міг коли-небудь бути.

Там, де CMGI використовувала двофазну модель – інкубація, а потім інвестування – Digital Asset Monetary Network ефективно використовує чотирифазну модель для створення та підтримки вартості свого портфеля акцій. Чотири етапи: Accelerate, Incubate, Acquire, and Spin-off. Після офіційного запуску у 2017 році DigitalAMN вже має сім портфельних компаній, чотири клієнтські компанії та одне стратегічне венчурне партнерство.

Стартапи проходять весь процес просування: робота з командою розвитку бізнесу DigitalAMN, розміщення на Top 10 DATI (краундфандінг-портал), отримання капітальних інвестицій безпосередньо від DigitalAMN, залучення публічних ринків за допомогою DATI та первинне розміщення монет через програми токен-безпеки, що надаються в екосистемі DATI.

Завдяки правильним інструментам кожен може досягти успіху, і DigitalAMN виконала свою місію – допомагати компаніям-початківцям та компаніям, що займаються розробкою, отримати доступ до інструментів, необхідних для того, щоб вкоренитися.

У минулому році DigitalAMN скористалася перевагами галузі каннабіса, що постійно процвітає за допомогою Fundanna, однієї з портфельних компаній. Перша регулятивна краундфандінг-платформа для конопляного бізнесу в США дозволяє людям вкладати кошти у конопляні компанії, в які вони вірять.

В цьому році DigitalAMN також придбала значну частку в truCrowd Inc. (власник і оператор truCrowd.com, один з найпопулярніших порталів Top100). Ці відносини дають DATI можливість швидше збирати гроші для стартапів з меншим втручанням з боку інвесторів. Минулого липня DigitalAMN почав використовувати свої інвестиції в truCrowd, інвестувавши в WorkDone, одного з нових клієнтів DATI та портфельних компаній.

Як емітент truCrowd, WorkDone є платформою штучного інтелекту, що обслуговує малі та великі підприємства, які хочуть оптимізувати робочий процес і збільшити продуктивність, видаливши трудомісткі повторювані завдання, які сьогодні виконують люди. Мета компанії полягає в тому, щоб максимізувати можливості, замінивши незліченну кількість малоцінних робіт більш важливими завданнями шляхом включення машинного навчання, контент-аналітики та технологій блокчейн.
Продовжуючи створювати незліченні можливості для нових компаній, DigitalAMN стверджує себе як новатор у галузі корпоративної акселерації та інкубації.

З моменту заснування першого акселератора у 2005 році індустрія пережила величезне зростання як у США, так і за їхніми межами, надаючи тисячам підприємців доступ до знань та капіталу, які можуть допомогти розпочати свій бізнес. Спостерігаючи за такими акселераторами як DigitalAMN, що закладають основу та постійно створюють можливості для своїх споріднених підприємств, стає цікаво, як саме розвиватиметься галузь далі.

ВАРТО ЧИТАТИ:

Джерело:Medium

Читайте также:

Британський стартап обіцяє відновити льодовики Арктики

Фінансування тревел-стартапів у 2023 році: тренди та найбільші раунди

Загадковий стартап довголіття в який інвестує Сем Альтман

7 техногігантів із США зрівнялися з 5 країнами за часткою в індексі ACWI