Головні тренди 2025 року у сфері технологій від Trend Hunter. Частина 1

Trend Hunter багато років відстежує тренди у різних галузях. Щорічно спільнота публікує огляд найзначніших тенденцій, виділяючи можливості для бізнесу та приклади того, як вони реалізуються на практиці. Які технологічні тренди визначатимуть 2025 рік? На думку Trend Hunter, це ігри, розумні побутові прилади, периферія та, звичайно, штучний інтелект. Подробиці читайте у матеріалі.

Ноутбуки для штучного інтелекту

Тренд: Виробники створюють пристрої з нейропроцесорами (NPU), які підтримують інструменти штучного інтелекту та придатні для професійного використання.

Інсайт: Обчислювальна потужність — один із найперспективніших напрямків, пов’язаних із нещодавнім зростанням популярності інструментів штучного інтелекту. Багато фахівців щодня з ними працюють і хотіли б отримати апаратне забезпечення, призначене для такого навантаження.

Приклади: Vivobook від Asus із процесорами Snapdragon; Acer Swift 14 AI, перший ноутбук із Copilot; високопродуктивний Asus ExpertBook CX54 Xhromebook Plus; Micrisift Surface Pro 10

Смартфони з e-ink

Тренд: Нові гаджети отримують дисплеї на електронних чорнилах, які економлять енергію, не випромінюють блакитне світло і мають меншу частоту регенерації. Такі смартфони не призначені для ігор або споживання медіа, їхня батарея розрахована на більш тривалий термін, а сценарії використання не пропонують відволікаючі фактори.

Інсайт: Сучасні споживачі постійно стикаються з тим, що їх щось відволікає від гаджетів, чи то ТБ, смартфони, годинник чи інші пристрої. Однак далеко не кожному подобається такий спосіб життя, і багато хто хотів би використовувати техніку лише за необхідності. Такі споживачі тяжіють до мінімалістичних гаджетів, позбавлених функцій. Бренди реагують на це, випускаючи продукти з дисплеями e-ink та простими інтерфейсами.

Приклади: смартфони для цифрового детоксу, смартфони з дисплеями на електронному чорнилі, планшети без блакитного світла, гаджети з мінімалістичним дизайном.

Смартфони в стилі ретро

Тренд: Покоління Z повернуло моду розкладні телефони. Їхня популярність підігріта потребою в цифровому детоксі та бажанням простоти. Відродження «розкладачок» — частина ширшого тренду на прості, «дурні» телефони, що заохочує усвідомленіший похід до технологій.

Інсайт: Популярність «цифрового детоксу» відображає зростання бажання відключитися від постійного потоку повідомлень і світу, сконцентрованого навколо додатків. Користувачі розуміють, чим загрожує екранний час і шукають техніку, яка б заохочувала їх жити справжнім і дотримуватись балансу.

Приклади: Ексклюзивний випуск Motorola Razr+; телефони Nokia у стилі ретро, ​​але із сучасними функціями; вінтажні «розкладачки».

Техніка що складається

Тренд: На ринку з’являється більше ігрових пристроїв, які можна скласти після використання. Ностальгічний дизайн не тільки захищає екран, а й робить ергономіку комфортнішою.

Інсайт: Сьогодні багато споживачів згадують про часи, коли ігрові пристрої були компактними, портативними та мали унікальний дизайн. У 90-ті та 00-ті вони робилися з пластику і часто підтримували лише прості ігри. Сьогодні «надолонники» наздоганяють наскільки можна повноцінні комп’ютери. Однак старшому поколінню геймерів такі ігри не подобаються, і вони віддають перевагу ретро.

Приклади: POWKIDDY X18S з 4 ГБ оперативної пам’яті, GPD WIN Mini з процесором Ryzen 7 7840U та інші гаджети з ретродизайном.

Боротьба зі шкідниками у стилі мінімалізм

Тренд: Нові пристрої для боротьби зі шкідниками безшовно інтегруються у сучасний дизайн. Вони не привертають увагу, використовують такі технології, як захоплення УФ-випромінювання та ультразвукові хвилі, а також безпечні для домашніх тварин.

Інсайт: Сьогодні майже кожен пристрій у будинку має розумний аналог, і споживачі віддають перевагу тим, що можуть легко вписатися в їхній спосіб життя. У результаті виробники випускають мінімалістичні гаджети, які потребують частого обслуговування.

Приклади: похідні лампи від комарів, розумні та світлові пастки для комах.

Радіоняня зі штучним інтелектом

Тренд: Виробники випускають розумні пристрої для батьків, які використовують штучний інтелект, щоб стежити за диханням дитини, сном, температурою тощо.

Інсайт: Міленіали та представники покоління Z, які нещодавно стали батьками, змушені поєднувати кар’єру із соціальним життям та вихованням дітей. Щоб полегшити тягар домашньої роботи, багато хто вибирає рішення для розумного будинку або техніку зі штучним інтелектом.

Приклади: розумні радіоняні Elora та Nanobébé Aura, камера спостереження з функцією аналізу плачу.

Носимі помічники

Тренд: Компактні пристрої пропонують користувачеві легкий доступ до штучного інтелекту та керуються голосовими командами.

Інсайт: Незалежно від віку, більшість зіштовхувалися з тим, що використовують смартфон десятки або сотні разів на день, і в основному просто щоб подивитися якусь інформацію. Рішенням стали пристрої, які можна приколоти до одягу чи носити на шиї.

Приклади: Rabbit R1, Humane AI Pin, розумна підвіска Limitless Pendant.

Вбудоване кредитування

Тренд: Нефінансові компанії впроваджують у свою пропозицію послуги BNPL (Buy Now, Pay Later, купуй зараз, плати потім) і можуть пропонувати користувачам позики та фінансування. Тренд охоплює не тільки споживчі фінанси, а й B2B, завдяки чому малий та середній бізнес отримує швидший доступ до капіталу.

Інсайт: Компанії з різних індустрій стають потенційними фінтехами. Можливість запропонувати фінансові рішення не тільки підвищує залучення та утримання клієнтів, а й відкриває нові джерела прибутку.

Приклади: Передплата Klarna для постійних покупців, Apple Pay Later і так далі.

Будинок зі штучним інтелектом

Тренд: Зі штучним інтелектом все легшає — від делегування домашньої рутини до нагадувань про зустрічі. Технології, які зазвичай використовуються на робочому місці, тепер впроваджуються в будинках. Завдяки цьому керувати господарством, особливо якщо під одним дахом живе кілька поколінь, стає простіше.

Інсайт: Економічна нестабільність збільшує навантаження на покоління X, яке одночасно піклується і про дітей, і батьків. При цьому зараз багато міленіалів займають керівні позиції. Штучний інтелект дозволяє їм спростити адміністративні завдання.

Приклади: програми для планування обіду, організації сімейних справ та дозвілля.

AI секретар

Тренд: Інструменти зі штучним інтелектом все ширше використовуються в індустрії охорони здоров’я, щоб фіксувати озвучену інформацію, організовувати та зберігати важливі деталі, зберігаючи час фахівців.

Інсайт: Медичних працівників не вистачає, і багато хто з них змушений переробляти. Через це на кожного пацієнта залишається менше часу і лікар ризикує приділити недостатньо уваги деяким завданням. Тому розробники запускають інструменти, призначені до роботи з документацією.

Приклади: помічники зі штучним інтелектом та інструменти для автоматизації завдань медпрацівника Heidi AI, DeepCura AI, Docuopia AI, Mediscribe.

Автомобілі-амфібії

Тренд: Сучасні технології породили попит на автомобілі, здатні функціонувати й на суші, і у воді. Вони плавно переміщаються з одного середовища до іншого, виконуючи широкий спектр спеціалізованих завдань.

Інсайт: Жителі прибережних районів або областей, схильних до паводків, часто потребують транспорту, який дозволить безпечно пересуватися сушею та водою.

Приклади: будинки на колесах для водного спорту; автономні автомобілі та спорткари-амфібії.

Головні дисплеї

Тренд: Технологічні бренди розробляють пристрої з екранами. Ці гаджети не мають вбудованих процесорів для VR, що допомагає знизити ціни та залучити споживачів, яким потрібно використовувати дисплеї на ходу.

Інсайт: Багато віддалених працівників, бажаючи змінити обставини та настрій, працюють поза домом, наприклад з кав’ярні. Бренди визнають цю потребу і створюють недорогі пристрої з функціями приватності.

Приклади: AR-окуляри Everysight Maverick із дисплеєм microOLED від Sony; Air Glass 3 від Oppo; XREAL Air 2 Ultra, орієнтовані на розробників і таке інше.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Trend Hunter

Читайте также:

Головні тренди 2025 року у сфері технологій від Trend Hunter. Частина 2

Безпілотники допоможуть очистити Еверест від сміття

Походи в гори стануть легшими. Як Arc’teryx і Skip розв’язали проблему довгих навантажень

У США пацієнтів почали приймати лікарі-голограми