Trend Hunter багато років відстежує тренди у різних галузях. Щорічно спільнота публікує огляд найзначніших тенденцій, виділяючи можливості для бізнесу та приклади того, як вони реалізуються на практиці. Які технологічні тренди визначатимуть 2025 рік? На думку Trend Hunter, це ігри, розумні побутові прилади, периферія та, звичайно, штучний інтелект. Другу частину рейтингу читайте нижче.
Рух у VR
Тренд: Бігові доріжки, взуття та сенсори переносять рухи з реального життя у віртуальний простір. Це посилює занурення та полегшує знайомство з VR.
Інсайт: Попри розвиток VR та AR, ці технології досі відлякують деяких споживачів. Вони воліють більш природні та безшовні рішення. Тому виробники створюють інтуїтивні та ефективні аксесуари, які просто освоїти.
Приклади: пристрій Yubitora+, що відстежує рух пальців для VR-контролерів; бігова доріжка, що транслює рухи у віртуальну реальність; плитка HoloTile.
Доступні симулятори
Тренд: Виробники ігрового обладнання разом із перегоновими брендами розробляють реалістичні та недорогі симулятори перегонів.
Інсайт: Для деяких ігор потрібний лише комп’ютер, тоді як інші потребують додаткового апаратного забезпечення. Любителі перегонів мріють про продукти, які відтворюють реальне авто, і часто купують кермо та педалі. Щоб задовольнити їхні потреби, бренди пропонують економічні симулятори.
Приклади: симулятор Dyn X від Cooler Master, симулятор Prodrive x Callum Racing.
Прання зі штучним інтелектом
Тренд: Нове технологічне покоління пральних машин автоматично оптимізує налаштування залежно від типу та ваги тканини, що заощаджує час та сили користувача.
Інсайт: У дорослих споживачів все менше вільного часу і вони готові інвестувати в розумну техніку для дому. Як наслідок, багато брендів звертаються до штучного інтелекту.
Приклади: машини Samsung Bespoke AI, техніка GE Profile з інтегрованим голосовим помічником та інше.
Локальна безпека
Тренд: Виробники систем для розумного будинку запускають продукти, які можуть зберігати дані локально, збільшуючи приватність користувача.
Інсайт: У сучасних будинках все більше пристроїв, підключених до мережі — від дверного дзвінка до камер спостереження. Споживачі шукають способи гарантувати захист даних та убезпечити себе від онлайн-загроз.
Приклади: камера SoloCam S340 із сонячною батареєю, камера зі штучним інтелектом U-tec U Home Ulticam, розумна камера EZVIZ C6.
Мозковий штурм за допомогою штучного інтелекту
Тренд: Стартапи запускають інструменти, які автоматично доповнюють та пов’язують сирі ідеї. Це стимулює креативність та ефективність мозкового штурму.
Інсайт: Поки одні організації звертаються до штучного інтелекту, щоби налагодити операційну діяльність, інші націлені на інновації. Їм пропонують інструменти для креативності та пошуку ідей.
Приклади: EdrawMind — безплатний інструмент для пошуку рішень, програма Memosa перетворює ідеї та обговорення в організований текст, інструмент Mural допомагає візуалізувати ідеї та процеси.
Підключена уніформа
Тренд: Нове обладнання поєднує функцію охорони праці зі зручністю. Воно обладнане датчиками довкілля, комунікаційними інструментами, камерами та підключенням до wi-fi.
Інсайт: Люди, зайняті фізичною працею, мають певні вимоги до уніформи та обладнання, що ускладнює інновації у цій галузі. Бренди інвестують у технології, що носяться, щоб застосувати їх для робочого одягу.
Приклади: розумні каски SmartHat та Knowit, розумні захисні окуляри Vuzix Shield.
Менеджмент зі застосуванням штучного інтелекту
Тренд: Компанії з різних індустрій впроваджують штучний інтелект та роботехніку в операційний бізнес, щоб покращити ефективність, продуктивність та клієнтський досвід. Боти отримують важливі ролі, наприклад CEO або менеджера, і допомагають бізнесу та командам ставити цілі, ґрунтуючись на даних.
Інсайт: менеджмент зі застосуванням штучного інтелекту дозволяє підвищити довіру серед співробітників та клієнтів, налагодити бізнес-операції. Автоматизуючи управління, можна покращити продажі та залученість, а також надавати зворотний зв’язок точно та відверто.
Приклади: компанія Onda доручила пост CEO штучному інтелекту та стала прибутковою за тиждень; менеджери, працівники та радники на базі штучного інтелекту.
Технології для концентрації
Тренд: Нові технології намагаються допомогти краще концентруватися тим, хто навчається дистанційно чи у гібридному форматі. Інструменти та функції забезпечують глибше занурення, впроваджують інструменти для класів, ведуть боротьбу з прокрастинацією та факторами, що відвертають.
Інсайт: Стрімкий розвиток дистанційної освіти створює складності для дітей. У результаті батьки та викладачі зацікавлені у ресурсах, здатних підтримувати якість освіти на належному рівні.
Приклади: ручка із функцією перекладу Youdao Dictionary Pen 3.
Модифікована техніка
Тренд: Продукти, які може модифікувати кінцевий користувач, включаючи ноутбуки, смартфони та ігрові пристрої. Це знижує витрати на виробництво та ціни для покупців. В результаті споживачі можуть не купувати дорогі нові пристрої, а придбати більш доступні деталі.
Інсайт: Користувачі краще розбираються в техніці, а молодь росте в оточенні гаджетів. Тому їх приваблюють продукти, що можна ремонтувати. Зростає попит на індивідуальні компоненти та техніку, що модифікується, у тому числі телефони й ноутбуки.
Приклади: Компактний комп’ютер MInisforum EliteMini HX90, Minisforum NAB6, модульні ноутбуки Framework.
Автоматизація повсякденних завдань
Тренд: Роботи здатні взяти на себе завдання на робочому місці та вдома. Ці машини мають спритні кінцівки, неймовірну точність і навіть навички розв’язання проблем. Бізнес використовує їх, щоб автоматизувати просту та монотонну чи складну роботу.
Інсайт: Деякі завдання мають на увазі некваліфіковані, повторювані дії. На робочому місці вони часто призводять до вигоряння, високої плинності кадрів, а вдома до кинутих справ. Часто ці дії досить прості, і бізнес вибирає делегувати їх роботам, щоб у працівників залишилася енергія для складніших завдань. У відповідь виробники випускають більш ефективні машини.
Приклади: Робот Optimus від Tesla, робот від OpenAI та 1X, робот зі штучним інтелектом Fourier, повністю функціональний андроїд Sanctuary AI, робот від Agility Robotics для допомоги працівникам.
Периферійні пристрої для продуктивності
Тренд: Виробники експериментують із клавіатурами, в які інтегровані панелі LCD. Такі пристрої працюють як додатковий монітор для простих завдань та забезпечують швидкий доступ до необхідної інформації або програм. Клавіатури підходять як для професійного використання, так і для розваг.
Інсайт: Практично кожен власник комп’ютера має кілька моніторів – вони підвищують продуктивність роботи та надають доступ до додаткового контенту. Споживачі шукають продукти, що поєднують кілька функцій, і бренди експериментують із периферійними пристроями широкого призначення.
Приклади: клавіатура з великим екраном K2 RGB SMISEACOW, клавіатура Shadow-X Keyboard, що настроюється, клавіатура Work Louder Nomad [E].
Компактний геймінг
Тренд: Для деяких користувачів важливо заощаджувати простір та енергію. Спеціально для них випускають компактні та енергоефективні ігрові комп’ютери, які пропонує практично той самий досвід, що й повноцінні ПК.
Інсайт: Деякі воліють купувати девайси, які працюють відразу з коробки. Вони цінують економічність, естетику, портативність та енергоефективність – цим вимогам відповідають міні-ПК.
Приклади: Системний блок G2 Edge Ultra з GPU Nvidia 3070, компактний ігровий ПК Minisforum HX99G, мініатюрний TopTon F11 Edge і таке інше.
БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:
- Головні тренди 2024 року від Trend Hunter: технології
- Головні тренди 2023 року за версією Trend Hunter: технології
- Головні тренди 2022 року за версією Trend Hunter: технології
Джерело: Trend Hunter