Питання зберігання важливих спогадів та документів є особливо чутливим під час війни, коли багато українців живуть далеко від своїх домівок. Ми зібрали добірку найкращих хмарних сховищ для збереження будь-якої інформації.
Хмарні сервіси – це найзручніший спосіб зберігати всі свої файли онлайн. Навіть якщо ви втратите свій гаджет, у вас лишиться доступ до фотографій та документів з будь-якого пристрою у будь-якій точці світу. Достатньо пам’ятати свій логін та пароль.
До того ж це дозволяє зберігати значно більшу кількість матеріалів, ніж здатна вмістити пам’ять звичайного ноутбука або смартфона.
Google Drive
Можливості: Google Drive має простий та зручний інтерфейс і застосунки, які дозволяють онлайн керувати будь-якими типами файлів на вашому диску. Наприклад, впорядкувати фотоархів буде зручніше за допомогою застосунку Google Фото, який синхронізується із “хмарою”. Знімки можуть групуватися за датою або місцем зйомки. Також Google використовує технології штучного інтелекту, які здатні розпізнати зображення на фото. Отже, потрібні вам знімки легко буде знайти за ключовими словами – наприклад, “собака”, “автомобіль”, “торт”.
Безпека: хмарне сховище забезпечує зашифрований і безпечний доступ до ваших файлів. Також Google може сканувати файли, до яких вам надали доступ, і вилучати їх, якщо там буде виявлено зловмисне програмне забезпечення або спам.
Тарифи: всі користувачі Google отримують можливість безкоштовно зберігати 15 Гб даних. Цього обсягу недостатньо, щоб розмістити великий архів, тому доведеться обрати один з платних варіантів – від 100 GB до 30 ТВ.
- 100 GB – 45 грн на місяць;
- 200 GB – 80 грн на місяць або 800 грн на рік (якщо сплачуєте наперед);
- 2 TB – 229 грн на місяць або 2290 грн на рік;
- 5 TB – 737 грн на місяць або 7381 грн на рік;
- 10 TB – 2299 грн на місяць;
- 20 ТВ – 4599 грн на місяць;
- 30 ТВ – 6899 грн на місяць.
Microsoft OneDrive
Можливості: зручний сервіс для прихильників екосистеми Microsoft. Його можна придбати як окремо, так і з пакетом Microsoft 365, який поєднує хмарний інтернет-сервіс та програмне забезпечення компанії.
Серед корисних опцій, на яких акцентує сам сервіс, – сканування документів за допомогою вашого смартфона та їхнє автоматичне завантаження в хмару. Це допоможе швидко зберегти та перетворити на PDF-документи все важливе: від квитанцій, що захаращують ваш стіл, до дитячих малюнків.
Безпека: сервіс має опцію додаткового захисту найважливіших документів, яка називається “Сейф”. Розблокувати й отримати доступ до них можна лише за допомогою відбитка пальця, обличчя, SMS-коду.
У Сейфі використовується шифрування файлів, здійснюється моніторинг підозрілої активності, сканування на віруси та зловмисні програми з вимогою викупу.
Тарифи:
- Базовий безкоштовний тариф дає можливість зберігати лише 5 Гб даних.
- Standalone (100 GB) – 59 грн.
- Персональний (1 ТБ) – 189 грн на місяць або 1899 грн на рік.
- Сімейний (6 ТБ загалом та 1 ТБ на кожного користувача) – 259 грн на місяць або 2599 на рік.
Dropbox
Можливості: сервіс, який надійно збереже ваш фотоархів та документи, проте дещо поступається конкурентам за кількістю сучасних функцій для упорядкування.
Тут також є зручні інструменти для спільного доступу та роботи з документами. Зокрема ви можете синхронізувати хмару зі своїми пристроями таким чином, щоб потрібні фото або файли зберігалися в ній автоматично.
Безпека: якщо ваші документи постраждають через “вірус” або будуть випадково видалені, ви протягом 30 днів зможете відновити їх у своєму обліковому записі. Якщо ваш пристрій вкрали або ви його загубили, у Dropbox доступна функція віддаленого стирання даних. Вони залишаться у хмарі, проте отримати до них доступ з загубленого гаджета буде неможливо.
Тарифи:
Для особистого користування сервіс пропонує два типи пакетів. В пакеті Plus ви можете сплачувати як щомісяця, так і одразу за цілий рік.
- 2 ТБ – $11,99 на місяць або $119,88 на рік.
- 3 ТБ – $19,99 на місяць або $199 на рік.
Сімейний план надає можливість шести користувачам зберігати та обмінюватися файлами у межах одного тарифного плану.
- 2 ТБ – $19,99 на місяць або $203,88 на рік.
З 2022 року до будь-якого тарифу також додається 20% ПДВ.
Amazon Drive
Можливості: дозволяє надійно зберігати ваші архіви, автоматично завантажувати оновлення з ваших пристроїв та управляти ними за допомогою Amazon Photos. Тут ви знайдете такі корисні функції як автоматичне розпізнавання обличчя, розумний пошук та редагування знімків.
Безпека: Amazon Drive пропонує двофакторну автентифікацію (якщо активуєте її у своєму обліковому записі Amazon), проте експерти зазначають, що інші хмарні сховища мають кращий захист для конфіденційних файлів. Це може бути наскрізне шифрування або захищені паролем посилання.
Тарифи: цей сервіс буде кращим вибором для тих, хто вже є передплатником Amazon Prime. Адже тоді ви за замовчуванням отримуєте можливість зберігати у хмарі весь свій фотоархів та 5 Гб відео. Проте, якщо ви хочете зберігати не лише візуальні матеріали, але й файли, доведеться передплатити один з окремих планів для Amazon Drive.
- 100 ГБ – $19,99 на рік.
- 1 ТБ – $59,99 на рік.
Mega
Можливості: це хмарне сховище має більшість стандартних функцій, проте менш популярне в нашій країні, а значить, його буде проблематично використовувати спільно з вашими друзями або родиною. Натомість ви можете давати посилання на завантаження файлів навіть тим, користувачам, які не зареєстровані в Mega.
Безпека: всі ваші дані зашифровані ключем, отриманим з вашого пароля, до якого не має доступу навіть Мega. З одного боку, це надійно захищає ваші дані від зламу, але, якщо ви забудете пароль та втратите ключ відновлення, отримати доступ до облікового запису буде неможливо.
Тарифи: пропонує користувачам безкоштовно зберігати трохи більший обсяг даних, ніж інші сервіси. Це 50 ГБ протягом першого місяця та 20 ГБ у наступні. Цього може бути достатньо, щоб швидко завантажити свої найважливіші фото та документи, проте для тривалого користування все одно доведеться підписатися на платний пакет.
- 400 ГБ – 154 грн на місяць.
- 2 ТБ – 308 грн на місяць.
Передплата на рік коштуватиме на 16% дешевше.
iCloud
Можливості: це хмарне сховище, що добре знайоме користувачам iPhone та Mac. Теоретично його можна використовувати й для інших операційних систем. Але в такому разі не всі його функції будуть доступні для використання. З переваг такого вибору для користувачів iOS є те, що сховище добре інтегроване в екосистему Apple.
Безпека: декілька років тому у мережу потрапили особисті фото кількох світових знаменитостей, вкрадені в iCloud. У Apple відреагували на це, пообіцявши посилити заходи безпеки. Відтоді таких скандальних випадків зламів більше не було.
Тарифи: користувачам гаджетів Apple надається 5 ГБ безкоштовно.
- 50 ГБ – це $0,99 на місяць.
- 200 ГБ – $2,99 на місяць.
- 2 ТБ – $9,99 на місяць.
БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО: