Що робити, коли не працює мережа вашого оператора, мобільний інтернет

Повномасштабна війна росії проти України та всього цивілізованого світу показала, наскільки цінними можуть бути звичайні повсякденні речі. Зараз саме той час, коли росія роблять усе, щоб позбавити громадян зв’язку, доступу до інтернету та телебачення, що є одними з базових прав людини в демократичному суспільстві. Тож Держспецзв’язок разом із НКЕК підготував серію порад, щоб кожен українець завжди залишався на зв’язку та у безпеці.

Що робити, якщо мережа вашого оператора не працює?

1. Скористайтеся національним роумінгом у мережі іншого оператора. Вимкніть автовибір мережі:

Android: Налаштування → Мобільна мережа → Оператор → знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob

iOS: Параметри → Стільникові дані → Вибір мережі → знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob

Якщо зареєструватися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перезавантажте телефон та повторіть.

2. Щодня намагайтеся повернутися (підключитися) до мережі свого оператора вручну або увімкнувши автовибір мережі.

3. Обмежте споживання мобільного трафіку, оскільки це створює надмірне навантаження на мережі мобільних операторів. Вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах

Налаштування месенджера → Дані та сховище або Медіафайли → Вимкніть опцію «Фонове завантаження» / у розділі «Через мобільну мережу» вимкніть «Автозавантаження медіа»

4. Не можете додзвонитися — напишіть СМС. Скоротіть час телефонних розмов до мінімуму — можливо, в цей час іншому абонентові вкрай необхідно викликати швидку чи рятувальників

5. Завжди за можливості під’єднуйтеся до Wi-Fi-мереж та використовуйте стаціонарний інтернет і телефон.

6. Якщо не працює зв’язок у національному роумінгу, переконайтесь, що вимкнений «Режим польоту». Зʼясуйте, чи є зв’язок в інших людей поруч.

Якщо в інших користувачів зв’язок працює:

  • перезавантажте телефон;
  • вимкніть телефон, вийміть і поставте SIM-карту назад;
  • спробуйте перевірити роботу SIM-карти в іншому пристрої

7. Якщо зв’язок не працює лише у вас, потрібно замінити SIM-картку. Зв’яжіться з оператором (зателефонуйте в контакт-центр або напишіть у соцмережі) та дізнайтесь адресу і графік роботи найближчого магазину. Переконайтесь, що дістатись туди безпечно.

8. Якщо в інших користувачів також не працює мережа жодного оператора, отже, проблема в ушкодженні інфраструктури внаслідок бойових дій. Повідомляти про це оператору не потрібно. Робота мережі моніториться у режимі реального часу.

9. Не можна сказати наперед, скільки часу потрібно на усунення пошкодження. Все залежить від інтенсивності бойових дій і складності пошкодження, а також наявності в оператора необхідного обладнання. Для якнайшвидшого усунення докладають усіх можливих зусиль.

10. За можливості користуйтеся іншими засобами зв’язку і чекайте на відновлення зв’язку.

Що робити, якщо не працює мобільний інтернет?

1. Перевірте, чи увімкнене передавання даних. Це можна зробити в налаштуваннях чи на панелі швидких налаштувань. Перезавантажте пристрій.

2. Перевірте рівень сигналу вгорі екрана на індикаторі мобільного інтернету (2G, 3G, 4G або H). Якщо індикатор сигналу відсутній, отже, немає покриття. Перейдіть в інше місце (наприклад, на вулицю), якщо це безпечно, і перевірте наявність сигналу.

3. Увімкніть і за 10 секунд вимкніть режим польоту.

4. Перевірте кошти на рахунку та чи пройшла абонентська плата за послуги.

5. Перевірте, чи працює мережа вашого оператора. Якщо ні, скористайтесь національним роумінгом.

6. Обмежте споживання мобільного трафіку, оскільки це створює надмірне навантаження на мережі мобільних операторів. За можливості використовуйте Wi-Fi-мережу.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України

Читайте также:

Як користуватися Artbreeder — нейромережею, яка вміє «схрещувати» зображення та створювати нові

Сім ідей технологічних подарунків на день всіх закоханих

15 гаджетів, які було б приємно отримати в подарунок на Новий рік

10 інструментів, які допоможуть знайти та видалити найбільші файли на диску