13 речей, які були винайдені набагато раніше, ніж ви можливо думали

Здається, що всі сучасні технології з’явилися недавно, але насправді робота над ними велася десятками й навіть сотнями років. Ось деякі з найбільш важливих відкриттів, які народилися раніше, ніж ми можливо думали.

Вакцинація (1796)

Едвард Дженнер створив першу вакцину ще до початку XIX століття. У ролі вакцини виступив вірус коров’ячої віспи в зародковій стадії, що призначався для знищення віспи, яка вражала людей.

До Дженнера прийшла доярка Сара Нельмес із запаленнями на руках, викликаними коров’ячою віспою. Дженнер взяв з них рідину, а потім ввів її під шкіру восьмирічному хлопчикові, свому першому піддослідному.

Спочатку у нього піднялася температура, але хвороба швидко пройшла. Пізніше Дженнер ввів хлопчикові вірус віспи та виявив, що у нього виробився імунітет.

Акумулятор (1800)

20 березня акумулятор Вольта, розроблений італійським винахідником Алессандро Вольта, відзначатиме свій 216-й день народження.

Спочатку Вольта назвав винахід «штучним електричним органом». Це було пов’язано з популярною в той час теорією, згідно з якою для проведення електричного струму необхідні тканини тварин.

Замість них Вольта використовував складені металеві диски та просочені соляним розчином ганчірки. Вони провели електрику, і так з’явився акумулятор.

Мікрофон (1876)

Незабаром після того, як Олександр Белл представив свій винахід — телефон, німецький клерк Еміль Берлінер зрозумів, що передавач пристрою досить слабкий.

Володіючи лише елементарними знаннями про електрику, Берлінер взявся за роботу над так званим передавачем з вільним контактом, який посилював звук, що йшов від наявної моделі телефону Белла.

Компанія Белла, American Bell Telephone Company, була настільки вражена роботою Берлінера, що зробила його співробітником своєї лабораторії.

Посудомийна машина (1886)

У 1886 році, через кілька днів після Різдва, Жозефіна Гаріс Кохран подала запит в Патентне відомство США. Ось як виглядала конструкція, яку вона хотіла зареєструвати: безліч відсіків, які підходять за розміром під тарілки та чашки, розташовувалися всередині дротяної клітки з обертовим колесом, яке розбризкує гарячу мильну воду на брудний посуд.

Кохран заснувала компанію для виробництва свого винаходу, яка пізніше стала називатися Kitchenaid.

Контактні лінзи (1887)

Контактні лінзи кінця XIX століття були зроблені зі скла і повністю покривали очі. Спочатку їх називали «склеральними лінзами», підкреслюючи зв’язок з очним білком. Винайшов контактні лінзи виробник штучних очей Ф. А. Мюллер.

Ескалатор (1891)

Механізація сходів почалася на порозі XX століття завдяки нью-йоркському винахіднику Джессі Рено. Перша модель ескалатора від Рено була встановлена ​​на Старому залізному пірсі на Коні-Айленді. Винахід швидко завоював популярність серед шахтарів і заводських робітників епохи промислової революції, які могли заощадити сили під час довгого шляху на роботу.

Автомагнітола (1919)

А. Х. Гребе, виробник радіостанцій з Нью-Йорка, випробував ранню версію радіо для машин, яке стало важливою частиною автокультури, що зароджувалась у 1920-х роках.

У пристрій Гребе входили вакуумна трубка на задньому сидінні, невеликий мотор для її живлення та окрема батарея для живлення самого радіо.

Штучне серце (1961)

За допомогою доктора Генрі Хеймліха комік і черевомовець Пол Вінчеллі подав патент на перше у світі штучне серце в 1961 році. Пристрій містив в собі невеликий акумуляторний блок, який потрібно було носити на тілі, і контрольовану ним внутрішню помпу.

Хоча концепцію Вінчеллі схвалили два роки по тому, тільки в 1982 році винахід доктора Роберта Джарвіка вперше було успішно імплантовано людині.

Дрон (1964)

Першим безпілотним літальним апаратом був Lockheed D-21B. На фотографії нижче це менший з літаків.

У період з 1969 по 1971 роки він проводив розвідувальні місії в повітряному просторі противника над Китаєм, але пізніше був відкликаний, оскільки часто падав, а президент Ніксон представив більш розумні супутники для отримання фотографій.

Інтернет (1969)

Незадовго до півночі 29 жовтня 1969 року інженери з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі відправляли Стенфордському науково-дослідному інституту слово LOG по одній букві за раз в новій мережі ARPANET. Це була примітивна система, але вона містила основні компоненти, які в кінцевому підсумку створили інтернет в тому вигляді, в якому знаємо його ми.

Мобільний телефон (1973)

Найпершу модель мобільного телефону винайшов дослідник Motorola Мартін Купер. Прототип пропонував всього 30 секунд розмови та вимагав 10 годин зарядки. Не кажучи вже про те, що важив він майже 2,5 кг.

GPS (1978)

Navstar 1, перший супутник, що досяг орбіти, зробив це 29 лютого 1978 року. Він уже давно виведений з орбіти, але допоміг всьому світу вступити в нову еру комунікацій. Завдяки запуску 1978 роки ми можемо лаятися на телефони за дуже наполегливі вказівки.

MP3-плеєр (1979)

За два десятиліття до то го, як Apple представила iPod, британський винахідник Кейн Крамер подав патент на цифровий аудіоплеєр, який він назвав IXI. Пристрій був розміром з пачку цигарок, мав чотири кнопки управління і міг вміщати близько трьох з половиною хвилин музики.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Business Insider

Читайте также:

Небо не межа: стратосферні проекти Airbus, Google та SoftBank

Кінець всесвіту Google або чому пошуковики втрачають популярність

Ексурсія по фабриці з переробки батарей. Відео

Доставка їжі безпілотником стало вже повсякденним життям в Шеньчжені