10 найгірших CEO 2016 року за версією Entrepreneur

Не помиляється лише той підприємець, який (чи яка) нічого не робить — але схоже, що ці 10 дівчат та хлопців у 2016 році наробили достатньо помилок, аби очолити антирейтинг керівників компаній. Дивіться на них — та пам’ятайте, яким не варто бути, якщо ви все-таки прагнете успіху у Кремнієвій Долині.

10 найгірших CEO 2016 року за версією Entrepreneur

10. Метт Герріґен (Matt Harrigan), засновник та колишній CEO PacketSled

У день виборів президента у США він погрожував дістати снайперську рушницю та застрелити Дональда Трампа. От тільки зробив він це не в колі п’яних приятелів у барі — а постом у Фейсбуці. Реакція спільноти була більш ніж бурхливою, скандал розлетівся навіть у Twitter та Reddit. Підприємець почав виправдовуватися, що це була лише п’яна витівка-жарт, але Секретна служба США не надто повірила у ці запевнення — як і рада директорів його власної компанії. Герріґену довелося піти з посади.

9. Шені Гіґґінз (Shani Higgins), CEO Technorati

Technorati колись був відомими сайтом із трекінгу та оцінювання якості та відвідуваності сайтів. Потім на посаду керівниці компанії прийшла Гіґґінз, яка перетворила сайт на рекламну платформу для просування блогів — 2011 року цей проект ще був прибутковим і постійно зростав, посідаючи 14 рядок у рейтингу медіакомпаній у США за версією ComScore. Але вже у лютому 2016 року компанію було продано усього за $3 млн (при тому, що перед цим розмір венчурних інвестицій склав $38 млн).

8. Дейв Маклур (Dave McClure), засновник 500 Startups

Не найкраща ситуація, коли очільник відомої компанії втрачає рівновагу та самоконтроль через програш свого кандидата на президентських виборах — але саме це трапилося із Дейвом під час Web Summit у Ліссабоні. Сумний урок і для керівника компанії, і для тих стартаперів, які колись вважали його своїм взірцем.

7. Джессіка Альба (Jessica Alba) та Кріс Ґевіґен (Chris Gavigan), співзасновники Honest

Що може бути більш нечесного за використання токсичного компоненту SLS (про який ви усім розповідаєте, що саме його не містить ваш продукт), а потім заперечення звинувачень і зустрічне звинувачення розслідувачів із The Wall Street Journal у тому, що вони публікують «сміття»? Більш нечесним може бути лише назвати себе Honest Company — помістити слово «чесність» у свою назву. Колись вартість цього стартапу сягала $1,7 млрд — а 2016-й вони закінчили із низкою споживацьких позовів та загрозою закриття.

6. Шервін Пішевар (Shervin Pishevar) та Броґан Бемброґен (Brogan BamBrogan), співзасновники HyperLoop One

Крах цих двох стався внаслідок майже детективного сюжету — спроби корпоративної змови, внаслідок якої їх самих і вигнали з компанії, а ще сталися спроби викрадення, погрози, маніпуляції і багато чого іншого, через що співробітники тепер судяться із своїми вже колишніми керівниками (щоправда, є інформація, що позов досяг якогось компромісу).

5. Дайнеш Латі (Dinesh Lathi), CEO One Kings Lane

Понад $200 млн інвестицій та оцінка компанії у $800 млн — а потім зміна директора і втрата всіх набутків, починаючи із 2014 року. Сайт було куплено рітейлером Bed Bath & Beyond менш ніж за $12 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

4. Ґурбакш Чагал (Gurbaksh Chahal), засновник та CEO Gravity4

Цей фаундер — приклад того, як можна перетворити перспективний стартап на катастрофу через власну поведінку, діставши декілька позовів та арештів через сексуальні домагання та переслідування двох своїх колишніх дівчат, порушення громадського порядку, політичні спекуляції, а також втратити посаду CEO у RadiumOne, дістати рік тюрми, скасування умовного терміну та позов про домагання на робочому місці.

3. Джош Тетрік (Josh Tetrick), засновник та CEO Hampton Creek

Наприкінці літа—на початку осені 2016 року у Bloomberg з’явилася низка матеріалів про те, що Тетрік викупає власні товари та послуги, аби вплинути на показники продажів, штучно збільшити виручку компанії та ввести інвесторів у оману. Перед тим Тетрік заявляв, що отримав раунд інвестицій розміром у $100 млн, а оцінка компанії буцімто складала $750 млн. Тепер його справу розслідують федеральні служби — а інвестори у роздумах, чи варто продовжувати співпрацю.

2. Паркер Конрад (Parker Conrad), засновник та колишній CEO Zenefits

У ролі CEO гучно розпіареного стартапу для HR під назвою Zenefits Конрад виступав за культуру агресивних продажів послуг своєї компанії. Закінчилося це тим, що люди без відповідної ліцензії почали продавати медичні страхові поліси малому бізнесу. Скандал унаслідок цього призвів до відставки Конрада та втрати вартості компанії у розмірі $2,5 млрд.

1. Елізабет Голмс (Elizabeth Holmes), засновниця та CEO Theranos

Напевно, найгірший із підприємців року — технологія, яку вона презентувала як революцію стосовно аналізів крові, виявилася суцільним фейком. Компанія, яка оцінювалася у $9 млрд, до кінця 2016 року опинилася на межі повного закриття, отримала низку позовів від Walgreens, інвесторів стартапу та обурених клієнтів. Дива не сталося: ми досі не вміємо брати всі показники крові виключно із 1-2 крапель, як це обіцяла нам Голмс.

Джерело: The Entrepreneur

Читайте также:

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні

У Китаї старі гаджети можна перетворити на витвори мистецтва

Google запускає в Україні кампанію «‎Google для бізнесу‎»