Давав ім’я літакам і малював картини — 111 років з дня народження Антонова

7 лютого 2017 року виповнюється 111 років від дня народження видатного авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова. Легендою авіапрому він став завдяки тому, що під його орудою було створено 22 типи літаків і 52 типи планерів — а ще було засновано оригінальну школу конструювання літальних апаратів сучасності.

Про наукові та технологічні осягнення Антонова написано книжки, статті, публікації у пресі — але мало згадують про те, що у житті цього конструктора та інженера творчість посідала не менше місце, аніж технології. Живопис — те, що було його захопленням. Антонов — автор близько 40 картин, частину з цих полотен можна побачити лише на небагатьох репродукціях, надрукованих в книгах, присвячених цьому видатному українському конструкторові.

В день річниці О.К.Антонова в Народному музеї ДП «АНТОНОВ» відкриється унікальна виставка оригіналів його картин – 15 живописних полотен, створених в період з 1938-го по 1983-й. Деякі з них раніше не лише не демонструвалися, а й не репродукувалися.

Про своє захоплення Антонов казав:

«—Сам я полюбив малювання з дитинства. Почалося з того, що мені подарували коробку кольорових олівців. Пам’ятаю, перше, що я намалював, був красивий сонячний захід… Заняття малюванням, навіть деякою мірою живописом, невіддільне від моєї професії. В конструкторському бюро я працюю не інакше, як з олівцем в руці. Досвідчений конструктор може намалювати профіль крила одним рухом руки. Це професійний навик. Конструктор повинен мати вірне око та тверду руку. В цьому йому допомагає вміння малювати, що дається постійними вправами».

Одночасно з виставкою картин буде проводитися фотовиставка «Невідомий відомий Антонов» − миттєвості життя О.К.Антонова в ексклюзивних фотокадрах. Якщо цими днями будете у Києві — обов’язково завітайте. Якщо ж ваш цікавить тема авіації, можете також почитати інші наші матеріали про це:

Джерело: сторінка ДП «АНТОНОВ» у Facebook

Читайте также:

Не вірте всьому що чуєте, або як діпфейк-аудіо стало ще одним інструментом для шахраїв

Ідеальний спортзал при карантині або як можна ефективно займатися вдома

Чи може штучний інтелект розпізнавати брехню?

Дефіле примар, або віртуальний показ мод бренду Hanifa. Відео