Зарядка смартфонів «по повітрю»: чи готовий світ до цієї технології?

Група вчених із США і Японії побудувала кімнату, де вся техніка працює без проводів. У приміщенні немає жодної розетки, тому що електроніка отримує енергію «по повітрю» зі спеціальних джерел живлення. Створити таку технологію раніше намагалися науковці з різних точок нашої планети, проте вони постійно стикалися з різними проблемами. Іноді передана енергія була дуже слабкою і смартфони заряджалися занадто довго. А в інших випадках ця проблема доповнювалася тим, що в приміщенні виникали сліпі точки, в яких техніка не могла отримувати заряд. Творці нової технології запевняють, що в побудованій ними кімнаті всі ці проблеми повністю усунені — можна подумати, що вона взагалі не має вад. Інженери коротко пояснили принцип роботи застосованого способу зарядки пристроїв і показали, як виглядає створена ними кімната.

Кімната майбутнього без розеток

Подробиці про чергове досягнення вчених були опубліковані на сайті Мічиганського університету. Кімната розмірами приблизно 3 на 3 метри повністю покрита алюмінієм. Цей матеріал був необхідний для забезпечення високої електропровідності — за цим параметром він стоїть на четвертому місці після срібла, міді та золота. Щоб кімната виглядала красиво, алюмінієве покриття було заховано за тонкими перегородками. Завдяки спеціальним жердинам, які генерують магнітне поле, всередині приміщення завжди є магнітне поле з випромінюванням близько 50 ватів. Цього вистачає для того, щоб в кімнаті без жодних розеток могли працювати лампа, вентилятор та інша техніка. За словами інженерів, зарядці пристроїв не заважає ні меблі, що стоять, ні люди, що заходять до кімнати.

Ось так виглядає кімната без красивих стін

Як працює зарядка «по повітрю»?

Якщо коротко, принцип роботи зарядки «по повітрю» полягає в тому, що в кімнаті є елементи, які створюють магнітне поле — вони розташовані поза стінами і їх не видно. Для вловлювання створюваної енергії всередині лампи, вентилятора та іншої техніки є спеціальна котушка. Раніше проблема такої системи полягала в низькій потужності зарядки, але автори наукової роботи запевняють, що їм якимось чином вдалося все виправити. Також вони усунули сліпі зони, які виникали через те, що магнітні поля навколо кожного генератора мали овальну форму — в кутах квадратної кімнати виникали порожнечі. Ця проблема була вирішена більш продуманим розташуванням генераторів.

Елементи, які генерують магнітне поле

За словами одного з авторів роботи Алансона Семпла (Alanson Sample), це дуже перспективна технологія, яка може застосовуватися в абсолютно різних видах. Встановивши таку систему в кімнаті можна не турбуватися про те, що у смартфона сяде акумулятор. У теорії, в приміщення можна поставити навіть комп’ютер і він не потребуватиме проводів. Звичайно ж, техніка повинна бути оснащена котушкою для прийняття енергії, інакше нічого працювати не буде. Також технологію можна застосовувати в більш скромних масштабах — наприклад, зробити висувний ящик в шафі, всередину якого можна буде поміщати техніку для зарядки. Ну і звичайно ж, система може бути корисна в медицині, тому що сьогодні люди з електронними імплантатами на кшталт штучного серця змушені носити з собою важкі акумулятори.

Безпека бездротової зарядки

За словами інженерів, технологія не шкодить здоров’ю людини. Але тут все не так просто — вчені не проводили довгострокових досліджень і запевняти про безпеку цієї системи на цю мить рано. Навіть якщо вона буде на всі 100% нешкідливою, люди навряд чи будуть готові встановити її у власні будинки. Так склалося, що сьогодні більшість людей дуже скептично і навіть войовничо налаштовані проти нових технологій.

На думку відразу приходить невдоволення народу проти швидкого інтернету 5G, яка нібито «чіпує» людей і дозволяє управляти їх розумом. Навесні 2020 року жителі Великобританії настільки повірили в цю теорію змови, що підпалили сім нових 5G-вишок. Поза жодними сумнівами, якщо яка-небудь компанія почне обладнати квартири зарядкою «по повітрю», з’являться ще більш витончені теорії — фантазерам відкриється великий простір для роздумів.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: University Of Michigan

Читайте также:

7 технологій, за якими варто стежити у 2024 році по версії Nature

Gartner представила 10 трендів у сфері технологій у 2024 році

Чи можуть навушники на сонячних батареях стати наступним must-have?

Гаджет, який перетворює людське тепло в електрику