Copilot від Microsoft – що це, та які інструменти він має?

Штучний інтелект стає все більш корисним і у повсякденному житті, і в роботі. Microsoft на його основі розробляє новий інструмент – помічник Copilot про який ми розповідали раніше. Сьогодні, коли є вже більше інформації, ми докладніше розглянемо цей інструмент, обговоримо його роботу, та розглянемо, чим він може бути корисним у програмах сімейства Microsoft 365 та Windows 11.

Copilot у Windows 11

Протягом останніх кількох місяців поширювалися чутки про революцію в Windows 11, оскільки Microsoft зробила очевидні інвестиції в OpenAI. Це призвело до розробки Bing Chat та кількох програм зі вбудованим штучним інтелектом. І не було жодного сумніву, що ця технологія з’явиться у Windows 11, і це сталося на конференції Build, коли гігант з Редмонда оголосив про впровадження функції Copilot.

Copilot від Microsoft для Windows 11 – це централізований інструмент, який використовує штучний інтелект і безпосередньо інтегрований у систему. Перший анонс про цю функцію був зроблений гігантом з Редмонда в блозі розробників Windows.

Помічник Windows може нагадувати Cortana, вбудований “персональний помічник” для Windows 10. Однак Microsoft вирішила припинити підтримку Cortana в Windows 11 і замінила його Windows Copilot – потужнішою альтернативою, яка використовує штучний інтелект для підвищення продуктивності та ефективності виконання завдань.

Copilot в Windows 11 вже доступний інсайдерам

Впровадження зайняло деякий час, але помічник нарешті доступний для учасників програми Windows Insider. Вони можуть спробувати його вже сьогодні. Корпорація Microsoft випустила збірку Windows 11 23493 для інсайдерів на каналі розробників, головною метою якої є представлення нового застосунка.

Вся пригода починається з виклику інструменту Windows Copilot – на панелі задач з’явилася спеціальна кнопка для запуску служби, також це можна зробити комбінацією клавіш Windows+C, яка раніше використовувалася для інтеграції чату Teams. Після натискання на екрані відображається бічна панель помічника, яка є незмінною для всіх програм і вікон, і завжди доступна як персональний помічник.

Таким чином користувач може виконувати дії, налаштовувати параметри та безперешкодно підключатися до своїх улюблених програм. Тут ви можете дати команду, яку Copilot спробує з точністю виконати, щоб користувач був задоволений. Мета появи Windows Copilot полягає в тому, щоб зробити кожного власника Windows 11 досвідченим користувачем, який зможе легко налаштовувати параметри Windows, підвищувати продуктивність і використовувати можливості штучного інтелекту Windows Copilot у різних програмах за допомогою потужних плагінів.

Що можна робити з Windows Copilot

Уявіть собі, що ви можете керувати налаштуваннями свого ПК з Windows 11 за допомогою розмовного чат-бота на основі штучного інтелекту. Ви можете легко перемикати налаштування дисплея, наприклад, увімкнути темний режим, Wi-Fi і Bluetooth, просто безпосередньо наказавши ПК зробити це.

Крім того, ви можете, наприклад, запитати у Windows Copilot: «Я хочу стати більш продуктивним. Як я можу налаштувати свій ПК?». Він запропонує рекомендації, які допоможуть вам зосередитися та не відволікатися. А з огляду на те, наскільки Windows 11 наповнена функціями, якими ви, ймовірно, ще не користуєтесь, йому буде що порекомендувати.

Це може включати ввімкнення режиму концентрації на фіксований проміжок часу, увімкнення режиму «Не турбувати» тощо. Ви також можете використовувати власні функції Windows 11, такі як Snipping tool, Snap Assist тощо, щоб миттєво виконувати потрібні дії.

Що ще важливіше, помічник може працювати з вашими документами. Просто перетягніть текстовий файл на панель Windows Copilot, і ви зможете переписати, узагальнити або пояснити текст. Windows Copilot також може для вас переглядати Spotify і відтворювати музику на основі ваших підказок.

Завдяки неймовірній потужності Windows Copilot ви можете вставляти зображення, текст і відео в його чат і просити його поділитися цими матеріалами з груповим чатом Microsoft Teams. Оскільки спільнота розробників продовжує працювати над розробкою нових плагінів, ми можемо очікувати, що Windows Copilot інтегруватиметься з усіма нашими улюбленими програмами.

Окрім роботи з функціями та налаштуваннями Windows, завдяки інтеграції Bing Chat ви можете спілкуватися за допомогою Windows Copilot на різні теми та навіть ставити складні запитання. Так, ви можете попросити Copilot розповісти вам про поточну погоду в Гренландії, найкращий сезон для відпочинку там, і навіть вивчити потенційні варіанти готелів і авіарейсів.

Чи доступний Windows Copilot у Windows 10?

Корпорація Майкрософт вже досить довго наполягає на тому, щоб користувачі Windows 8 і 10 оновилися до Windows 11. Це спрямоване на те, щоб більшість користувачів мали найкращий досвід роботи з Windows. На даний момент Microsoft анонсувала помічника лише для Windows 11, і навряд чи Windows 10 відчує смак Windows Copilot.

Що таке Microsoft 365 Copilot?

Перш ніж запровадити помічника у Windows, компанія Microsoft впровадила його до свого офісного пакету Microsoft 365, який включає Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Teams та інші програми. Він отримав назву Microsoft 365 Copilot.

Microsoft 365 Copilot — це новий цифровий помічник зі штучним інтелектом, розроблений за допомогою ChatGPT версії 4 і Microsoft Graphs. Copilot призначений для полегшення роботи користувачів програм Microsoft 365, таких як Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Microsoft Teams та інших. Помічник дозволяє спілкуватися з системою за допомогою природної мови, що дасть можливість прискорити та спростити вашу роботу. Microsoft 365 Copilot поєднує потужні мовні моделі з даними та бізнес-програмами з пакету Microsoft 365, надаючи розширені аналітичні можливості та оптимізуючи бізнес-процеси.

Як працюватиме Microsoft 365 Copilot?

Коли користувач вводить запитання в текстове поле Word, дані надсилаються для аналізу та інтерпретації в Microsoft Graph, а потім передаються до мовної моделі ChatGPT. Перш ніж рішення буде показано користувачеві в застосунку, ChatGPT надішле дані назад у Microsoft Graph для додаткової перевірки безпеки та відповідності.

Остання версія Microsoft 365 автоматично синхронізується з календарем, електронною поштою, чатами, документами, зустрічами та контактами користувача. Це дозволить користувачам задіяти Copilot для створення презентації чи підсумків на основі цих даних. Наприклад, якщо користувач працює разом з іншими над якимсь проектом, але один з колег хворий і відсутній на роботі, ви можете використовувати Copilot, щоб інформувати його про процес роботи над проектом. Просто призначте помічнику завдання: «Розказати (ім’я), як ми оновили стратегію продукту», і він створить звіт про хід на основі ранкових зустрічей, електронних листів і чатів.

Переваги використання Microsoft 365 Copilot

Ось деякі основні переваги використання Microsoft 365 Copilot для бізнесу:

 • Швидший і простіший робочий процес: за допомогою Copilot користувачі зможуть спілкуватися з Microsoft 365 звичайною мовою, що значно прискорює та спрощує робочий процес.
 • Підвищення продуктивності та конкурентоспроможності: цей інструмент дозволить оптимізувати бізнес-процеси, роботу з документами та проводити аналіз роботи, що в свою чергу перетворюється на реальні досягнення та підвищення конкурентоспроможності компанії.
 • Співпраця: за допомогою Copilot користувачі зможуть призначати завдання, спілкуватися та ділитися ресурсами з іншими користувачами в програмах Microsoft 365.
 • Автоматизація та оптимізація: Copilot дозволить вам автоматизувати такі рутинні завдання, як планування зустрічей, надсилання електронних листів, оновлення документів і створення звітів.
 • Доступність: Copilot буде вбудований в програми Microsoft 365. Це означає, що він буде простим у використанні та доступним для будь-якого користувача Microsoft 365.
 • Економія часу та ресурсів: за допомогою Copilot компанії можуть заощаджувати час і ресурси, які раніше витрачалися на рутинні завдання, які тепер виконуватимуться автоматично.
 • Оптимізація бізнес-процесів: Copilot дозволить оптимізувати бізнес-процеси та пришвидшити прийняття рішень, що може принести значні переваги компанії з точки зору підвищення ефективності, зниження витрат і покращення якості послуг і продуктів.

Copilot в MS Word

Microsoft 365 Copilot в MS Word – це інструмент, який дозволить вам взаємодіяти з програмою за допомогою природної мови, що може прискорити та полегшити роботу. Ось кілька прикладів, як це виглядатиме в MS Word:

 • Пропозиції та підказки – коли ви створюєте документ, Copilot може пропонувати доповнення до слів, фраз і повних речень, що може допомогти підвищити продуктивність і точність написання.
 • Перетворюйте текст у різні формати – Copilot допоможе вам конвертувати текст у різні формати, такі як марковані списки, таблиці, графіки тощо.
 • Переклад — Copilot допоможе вам перекладати текст різними мовами, що може бути корисним для людей, які працюють у міжнародному середовищі.
 • Генерація вмісту – Copilot також допоможе вам створювати різні типи вмісту, наприклад резюме, примітки, презентації тощо.
 • Перевірка граматики та орфографії – Copilot допоможе вам виправити граматичні та орфографічні помилки у тексті.

Усі ці функції в MS Word призначені для оптимізації робочих процесів і підвищення продуктивності, дозволяючи користувачам зосередитися на вмісті документа, а не на технічних аспектах його створення.

Copilot в MS Excel

Microsoft 365 Copilot у MS Excel працюватиме так само, як і MS Word, з тією різницею, що він був спеціально розроблений, щоб допомогти вам обробляти та аналізувати дані. Ось кілька способів, як це буде працювати в MS Excel:

 • Швидке введення даних: Copilot дозволить користувачам вводити дані в електронні таблиці за допомогою голосових команд, таких як «Додати значення в стовпець A» або «Знайти середнє значення в стовпці B». Ви також можете запитати Copilot про різні статистичні дані або графіки, щоб отримати короткий підсумок ваших даних.
 • Аналіз даних: Copilot може допомогти вам проаналізувати дані шляхом виявлення та видалення дублікатів, сортування даних за різними критеріями або обчислення таких значень, як середнє значення або сума.
 • Візуалізація даних: дозволяє швидко створювати діаграми та графіки, які допомагають чітко візуалізувати дані, наприклад, гістограми, секторні діаграми або лінійні діаграми, і створити діаграму всього за кілька хвилин.
 • Робота з формулами: це також допоможе вам створювати та редагувати формули, що особливо корисно для складніших обчислень. Ви зможете дати запит на написання певної формули, або отримати роз’яснення, як працює певна функція.

Copilot в MS Power Point

Microsoft 365 Copilot у MS PowerPoint працюватиме так само, як і в інших програмах Office, тобто як помічник на основі штучного інтелекту, який покликаний допомагати користувачам створювати презентації. Ось кілька способів, як це буде працювати в MS PowerPoint:

 • Швидке створення презентацій: користувач зможе використовувати Copilot для швидкого створення презентації на основі існуючих шаблонів. Помічник може запропонувати відповідні малюнки, макети, кольори та шрифти, що економить час і полегшує роботу.
 • Виправлення граматики та орфографії: допоможе вам перевірити граматику та орфографію та виправити орфографічні і граматичні помилки, що дозволяє створити більш професійну презентацію.
 • Створення діаграм і таблиць: користувач зможе використовувати Copilot для швидкого створення діаграм і таблиць. Помічник може запропонувати відповідні типи діаграм і макети таблиць, що дозволить економити ваш час і полегшить роботу.
 • Прискорити робочий процес: це допоможе пришвидшити робочий процес PowerPoint, автоматично створюючи слайди з наявного вмісту та пропонуючи відповідні зображення та графіку, заощаджуючи ваш час і полегшуючи роботу.

Copilot у MS Outlook

Microsoft 365 Copilot у MS Outlook виконуватиме роль помічника зі штучним інтелектом, який допомагатиме користувачам виконувати багато щоденних завдань, наприклад:

 • Планування зустрічей: Copilot допоможе вам організувати зустрічі, надіслати запрошення, вибрати зручний час і додати зустрічі до вашого календаря.
 • Відповідь на електронні листи: допоможе вам писати відповіді на електронні листи, пропонуючи відповідні формулювання або допомагаючи витягти необхідну інформацію з повідомлень.
 • Нагадування про завдання: зможе нагадувати користувачам про важливі завдання, такі як відповіді на електронні листи чи заповнення календаря.
 • Організація поштових скриньок: допоможе вам упорядкувати ваші поштові скриньки, сортуючи листи за пріоритетом, автоматично архівуючи старі повідомлення або надсилаючи їх у відповідні папки.
 • Підвищення ефективності: завдяки Copilot користувачі зможуть заощадити час і підвищити продуктивність роботи, що дозволить більш ефективно використовувати MS Outlook.

Copilot у MS Teams

Microsoft 365 Copilot також працює в MS Teams, що дозволяє користувачам швидше та легше використовувати цю платформу для спілкування та командної роботи. Ось деякі особливості роботи в MS Teams:

 • Миттєві відповіді на запитання: користувачі зможуть ставити Copilot запитання про свою роботу в MS Teams, і інструмент надаватиме миттєві відповіді, надаючи потрібну інформацію без необхідності пошуку в документації.
 • Швидка відповідь на сповіщення: Copilot оброблятиме сповіщення про різні події в MS Teams і може автоматично відповідати на них або перенаправляти до відповідної команди.
 • Персоналізація та пропозиції: Copilot також аналізуватиме дії користувачів і налаштовуватиме пропозиції відповідно до їхніх індивідуальних потреб і вподобань.
 • Підтримка спілкування та співпраці: дозволить вам надсилати повідомлення, планувати зустрічі та ділитися документами в MS Teams, що полегшить спілкування та співпрацю в команді.
 • Автоматизація: допоможе вам автоматизувати багато рутинних завдань, наприклад налаштування нагадувань про зустрічі, бронювання приміщень для зустрічей і створення звітів.

Copilot в MS Viva

Microsoft Viva — це платформа, розроблена для компаній, яка об’єднує багато інструментів і програм, наприклад Microsoft Teams або Microsoft SharePoint. Copilot також буде інтегрований з платформою Microsoft Viva, що дозволить використовувати його функціональні можливості на цій платформі. Ось кілька способів, як це має працювати в MS Viva:

 • Допомога в пошуку інформації: за допомогою Copilot користувачі зможуть легше знаходити потрібну інформацію на платформі Microsoft Viva. Ви зможете запитати Copilot про конкретні проблеми чи теми, і він надасть найважливішу інформацію щодо даної проблеми.
 • Допомога з аналізом даних: Copilot може допомогти проаналізувати великі обсяги даних на платформі Viva. Ви зможете запитати у Copilot конкретні звіти, і він надасть найважливішу інформацію щодо проаналізованих даних.
 • Автоматизація завдань: це також допоможе вам автоматизувати певні завдання на платформі Viva. Ви зможете за допомогою Copilot виконати конкретні завдання, наприклад створити нову сторінку SharePoint або заповнити форму.
 • Швидша обробка інформації: завдяки Copilot користувачі зможуть швидше обробляти інформацію на платформі Viva, і отримувати відповідь на конкретні запитання з даної теми у доступній та лаконічній формі.

Ще один Microsoft AI, або MS Business Chat

Microsoft Business Chat – це комунікаційна платформа, розроблена корпорацією Майкрософт, яка дозволяє компаніям взаємодіяти з клієнтами через різні канали, такі як вебсайти, мобільні програми, обмін миттєвими повідомленнями тощо. За його допомогою легко та зручно отримувати інформацію про товари та послуги, замовляти товари, здійснювати платежі, подавати скарги та інше. Microsoft Business Chat завдяки технологіям штучного інтелекту дозволяє клієнтам використовувати різні функції, такі як розмовні боти та інші інструменти для автоматизації спілкування з клієнтами.

Microsoft 365 Copilot — це інструмент, який не тільки підвищить індивідуальну продуктивність, але й створить нову модель знань для всієї організації. Він працюватиме з усіма вашими бізнес-даними та програмами для отримання необхідної інформації з величезної кількості даних вашої компанії. Business Chat, що працює як частина помічника, забезпечує потік знань у всій організації, заощаджуючи дорогоцінний час на пошук відповідей. Послуга доступна з Microsoft365.com, Bing і Microsoft Teams і зосереджена на роботі з даними Microsoft 365, індивідуальними для кожного співробітника та кожної організації.

Корпорація Майкрософт поступово запроваджує революційний інструмент під назвою Windows Copilot для широкого тестування, який має змінити спосіб використання операційної системи Windows 11. Але вже зараз зрозуміло, що це справжня революція, якої Windows та офісні програми Microsoft ще не бачили. Це новий крок до впровадження алгоритмів ШІ в операційні системи та програми.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: RootNation

Читайте также:

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Цифрове безсмертя: у Китаї можна замовити аватар близької людини

Як зміниться ChatGPT після виходу нової моделі GPT-4o

Як технології змінюють суддівство у спортивній гімнастиці