CyberOne — перший гуманоїдний робот від Xiaomi

Є кілька компаній, які вважають, що майбутнє за роботами. Зрозуміло, в них буде лише одна мета — допомагати людям. Але для цього вони повинні мати інтелект…штучний інтелект. І якщо так, то хто знає, чим це скінчиться?

У всякому разі, ці компанії регулярно демонструють свої досягнення чи розповідають про свої цілі. Наприклад, людиноподібний робот Tesla Optimus дозволить користувачам завантажувати в нього можливості свого мозку. Але ви чули про іншого біонічного робота з цієї категорії? Якщо ні, то це добрий шанс познайомитися з Xiaomi CyberOne, першим продуктом компанії в цій категорії. Засновник та генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь учора продемонстрував його можливості. І ми повинні заявити, що є всі підстави вважати, що він може кинути виклик «другу» Ілона Маска.

Що стосується габаритів та ваги, CyberOne має зріст 177 см та вагу всього 52 кг. Таким чином він високий, але легкий. Гуманоїдний робот ходить на двох ногах, тобто, він має найвищий рівень складності дизайну.

Що стосується конструкції, CyberOne має 13 основних шарнірів і може досягати 21 шарнірного ступеня свободи. Всі ці «частини» керуються точним алгоритмом, а саме «мозочком» (cerebellum). Завдяки цьому робот може розвивати швидкість ходьби 3,6 години на годину. Крім того, кінцівки складаються з 5 видів суглобів та 21 комплекту приводних модулів. Вони мають піковий крутний момент 300 Нм, а пікова щільність крутного моменту може досягати 96 Нм/кг.

Однак це людиноподібний робот, що означає, що він не тільки рухатиметься, а й взаємодіятиме з іншими роботами людьми. CyberOne може сприймати шість категорій, 45 видів людських емоцій, виражених у людській семантиці, та розрізняти 85 видів семантики навколишнього середовища. Ті, хто дивився онлайн-трансляцію його демонстрації, підтвердять, що робот був щасливий знаходитися на сцені та отримувати оплески. Він також може спілкуватися з людьми за допомогою вбудованих модулів візуального, звукового сприйняття та дисплея.

З іншого боку, Лей Цзюнь наголосив, що CyberOne може використовувати алгоритм 3D-реконструкції власної розробки Xiaomi для оцінки умов довкілля за допомогою системи візуального простору Mi Sense. При ходьбі робот може вирішити, чи варто зупинятися, оминати перешкоди тощо.

Лей Цзюнь також сказав, що за біонічним роботом стоїть безліч технологій. Наприклад, вони використали багато технологій автономних транспортних засобів. Тобто, роботи повинні працювати з великим обсягом даних, включаючи візуальну, звукову та іншу інформацію. Таким чином, майбутня модель розвитку буде спрямована на технологічну інтеграцію, а не на розвиток технологій в одній галузі.

На жаль, вартість його виробництва становить десь $89–105 тис. Тому на цьому етапі він не може бути запущений у масове виробництво.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Як робот зібрав кубик Рубіка за рекордні 0,38 секунди

Біонічні робобджоли розміром з голуба – для чого вони потрібні?

Astribot показала напрочуд спритного робота

«Їжте майбутнє, платіть обличчям»: антиутопічна подорож до гамбургерної зі штучним інтелектом