Специфічні глибинні тренди 2020 року

Що нам очікувати від 2020 року? Food-роботи, Mental Health та безпілотні авто – все це лежить на поверхні. А що ви скажете про тренди фермерства на Алясці серед жінок або про тренди на ринку інструментів по боротьбі зі зростаючою кількістю суїцидів серед міленіалів? Далі мова піде про 10 доволі специфічних глибинних трендів 2020 року на ранніх етапах, що можуть привернути вашу увагу.

Перепідготовка робочих, яким вже понад 50 років

Що це таке?

Програми для підвищення кваліфікації та навчання літніх людей.

Причини появи тренду

Дві глобальні тенденції – це ріст частки людей старшого віку та автоматизація виробництва й бізнес-процесів утворюють небезпечні «ножиці». Століття машин ускладнює життя навіть молодим людям, а старим тим більше. З ними мало хто займається, але їх кількість зростає. У ході дослідження виявилося, що не все так однозначно. З’ясувалося, що заново навчити людину, якій понад 50 років вартує у 2 рази дешевше, ніж вкладати кошти у вчорашнього випускника.

Як це використати

Автоматизація – це наше все! Рано чи пізно вам доведеться скоротити робочу силу по багатьох напрямках бізнесу. Чи є тоді сенс вкладатися у молоді таланти, якщо можна перекваліфікувати вже досвідченого співробітника? Тим більш, що це буде дешевше, ніж робота з випускниками. Коли настане черга штучного інтелекту чи андроїда замінити досвідчених співробітників у віці, останні вже самостійно готові будуть піти на пенсію. Ніяких масових звільнень.

«Розумні» помічники для управління пенсійними накопиченнями

Що це таке

Програми для управління збереженнями. Штучний інтелект враховує не лише фінансовий стан людини, але й багато інших даних про розвиток економіки, соціальних тенденціях, аж до аналізу дохідності конкретних інструментів.

Причина появи тренду

У 2019 банки витратили на штучний інтелект $5 млрд, це на $1 млрд більше, ніж у минулому році. Не дивно, адже потрібно використовувати той обсяг інформації, яким володіють фінансові корпорації. Найбільший банк США JP Morgan здійснювали транзакції в сумі $6 трлн на добу та знає про своїх клієнтів абсолютно все. З урахуванням того, що 25% працюючих американців не заощаджують на старість, а 44% невпевнені в тому, що роблять це правильно, так знайшлась перспективна ринкова ніша.

Як це використати

Окрім банків, є ще одна сфера, яка відстежує інформацію про користувачів, — це ритейл. Фінансисти та торгові представники знають багато, а отже, треба уважно спостерігати за продуктовими стратегіями. Десь зіграти на випередки, а десь – використати бізнесові тренди.

Сільське господарство для жінок на Алясці

Що це таке

Частка жінок фермерів складає 47% від загальної кількості фермерів у США, хоча зовсім нещодавно були звичною меншістю. Зростає і кількість ферм у штаті.

Причини появи тренду

Основна причина – це піони. Популярний товар тут квітне у кінці літа, а не весною, як це відбувається в інших місцях. Виявилось, що в Алясці є те, чого у цей час нема в інших. Й це відмінно продається, не вимагаючи великих інвестицій та трудовитрат. Чудовий варіант для молодих мам, котрі стали активно облаштовувати невеличкі плантації. Влада штату, у свою чергу допомагають підприємцям грантами.

Як це використати

Держава готова фінансово допомагати молодим мамам, пенсіонерам та безробітним, аби їх хоч чимось їх зайняти: підтримати підсумковий попит та послабити соціальну напругу. Отже, й люди відчувають себе потрібними та корисними. На Алясці зірки зійшлися і все заквітло буйним цвітом. Озирніться навколо, та зіставте власну ініціативу заробити на тому, що навколо вас.

Кондоманія – це наше все!

Що це таке

Магазини секонд-хенд та торгові точки благодійних організацій відчули різке збільшення об’ємів надходжень у 2019 році. В них можна безкоштовно віддавати непотрібні речі та купити необхідні товари, аби допомогти хорошій справі. Причина полягає у виході на Netflix реаліті-шоу «Прибирання з Марі Кондо», японської письменниці, що пропагандує власний спосіб наведення чистоти у квартирі та організації власного простору. Головна особливість методу полягає в тому, аби позбавитися від речей, котрі вже більше не радують.

Причина появи тренду

Суспільство надлишкового та показушного споживання перетворюється в усвідомлене суспільство. Менше речей, більше екосприятливих дій. На сьогодні це і модно і гріє душу, піднімаючи самооцінку. Велика заслуга Кондо полягає у позбавленні публіки від внутрішніх суперечностей. Зазвичай, викинути стару річ людина не наважується тому, що шкода, та може коли-небудь стати в пригоді. А тут сильний зовнішній поштовх допоміг подолати цей бар’єр: варто послухати всесвітню знаменитість.

Як це використати

Схема трейд-ін в презентації не потребується, а ось завернути її в екологічну обгортку здогадалися не всі. В принципі будь-яка ініціатива, котру можна презентувати як екологічну, спрацьовує завжди позитивно. Навіть контейнер з роздільним сортуванням сміття або пункт для приймання батарейок у вашому магазині будуть мати позитивний вплив. З появою робочих технологій перероблення текстилю та шкіри у що-небудь корисне та комерційно привабливе, ви врятуєте магазини секонд-хенду.

Маркування рослинного м’яса

Що це таке

Ринок засобів та інструментів для маркування рослинного м’яса. Такі інструменти допоможуть покупцям відрізнити м’ясо рослинного походження від м’яса тваринного походження.

Причина появи тренду

Продаж альтернативного м’яса виросли на 8% за останні 12 місяців, у той час як продаж звичайного м’яса впали на 0,4%. Виробники рослинного м’яса заробили $1 млрд у 2019 році, що на 56% більше, ніж у 2015 році. Це положення справ вносить напругу серед американських скотарів, котрі починають лобіювати закони до обмеження для таких компаній, як Beyond Meat.

Як це використати

Бізнес по маркуванню товарів буде рости швидкими темпами. Ця ніша допоки ще вільна. Точно можна сказати, що скоро виробництво рослинного м’яса буде настільки простим та доступним, що кожен зможе заснувати свою домашню м’ясну ферму. Значить і попит на маркування м’яса теж буде.

Цифровий детокс знову в тренді

Що це таке

Групові туристичні походи з умовами заборони користуватися електронними пристроями та розмов на робочі теми.

Причини появи тренду

У будь-якого тренду з часом з’являється антитренд. Чим ширше явище, тим сильніший антитренд. Тим більш, коли мова йде про потенційний небезпечний тренд. За даними компанії Digital Detox, 77% людей іноді перевіряють чи удають, що перевіряють телефон з ціллю уникнути живого спілкування. 38% опитуваних менше спілкуються зі своєю другою половиною чи близькими друзями саме через зависання в телефоні. 20% людей перевіряють сповіщення на телефоні навіть під час заняття сексом. Запит на цифровий детокс передбачувано зростає, та ж компанія Digital Detox відновлює свої знамениті в США ретріти, котрі припинилися після смерті її засновника. Новий власник, друг дитинства колишнього ініціатора, планує розширення: відкриті курси для шкільних викладачів на тему того, як позбавити дітей від потенційної цифрової залежності.

Як це використовувати

Розвиваючи бізнес в онлайні, не варто забувати й про офлайн. Чи можна подзвонити в компанію та зробити замовлення телефоном? Чи можливо розрахуватися готівкою? Крім того, буде рости попит на товари для заняття спортом, туризму та хобі типу гончарної справи чи закрійництва та шиття. Якщо ви вже продаєте подібний товар, у промо-матеріали потрібно додати слова «цифровий детокс» навіть палки для пересування набудуть нового значення. Затишні кафе без жодного телевізора вже давно приносять шалений прибуток.

Інструменти для боротьби з випадками суїциду серед міленіалів

Що це таке

Різкий зріст рівня самогубств на душу населення в категорії від 15 до 24 років. Серед чоловіків з 2007 року кількість суїцидів зросла на 45%, тоді коли серед жінок – аж на 87%.

Причини появи тренду

Американська медична асоціація пов’язує епідемію з ростом споживання опіатів, депресією, а також більш обережною звітністю. Нічого нового: люди борються зі своїми психологічними проблемами таким от страшним чином. А ось звідки ці проблеми беруться, ще потрібно з’ясувати.

Як це використати

З поширенням інформації про епідемії (інше слово підібрати складно) зросте попит на тематичні тренінги та семінари. Працювати безпосередньо з групою ризику навряд чи варто: не завжди це вдається успішно, а родичі жертви цілком можуть подати в суд. А ось навчити на курсах батьків впізнати в дитині потенційного суїцидника та що саме з цим робити – корисний і популярний напрям.

Виноробство в Скандинавії

Що це таке

Винна промисловість у країнах Скандинавії – Данії, Швеції та Норвегії.

Причина появи тренду

Глобальне потепління збільшувало теплий сезон в Скандинавії, що дозволило збирати більше винограду, який придатний для виробництва вина. На сьогоднішній момент в Данії нараховується 90 виноробних господарств, у Швеції — 40, в Норвегії — 12. Для порівняння, 15 років тому в Данії їх було лише два. З урахуванням прогнозу, а саме можливістю збільшення середньорічної температури в Скандинавії на шість градусів до 2080 року, північ Європи буде виробляти більше вина. Не дивно. Якщо прогноз збудеться, то клімат Швеції буде схожим на клімат північної Франції.

Як це використати

Вино зі Скандинавії у будь-якому випадку буде залишатися рідкісним, цінним «артефактом». Дорожчим, ніж напівсолодке чи сухе з Франції, Італії та Іспанії. Уявіть собі етикетку на пляшці білого, виконаного у стилі вікінгів та з текстом на шведській чи норвезькій мові?

Виглядає, звичайно, привабливо. Хороший бізнес на поставці таких вин навряд чи можна побудувати, а ось приємно здивувати цінного ділового партнера або VIP-клієнта – це легко. Або підкреслити прихильність свого бренду до тонкого смаку та елегантності. Чудово підійде і в якості «аперитиву» до піар-кампанії, котра так чи інакше пов’язана з північною Європою. Чому б не розіграти пляшечку вина серед цільової аудиторії, рекламуючи подорожі в Скандинавію або випускаючи у продаж нову лінійку шведської побутової техніки?

Капіталізм катастроф

Що це таке

Ринок капіталізму катастроф все ще набирає обертів. Мова йде не про те, що самі корпорації влаштовують катастрофи, а про те, як вони на них реагують. Чудовим прикладом буде реклама Powerwall з Ілоном Маском (Elon Reeve Musk) на фоні лісових пожеж в Сан-Франциско.

Причина появи тренду

Об’єктивно, ситуація з кліматом стає дедалі гірше. Стихійних лих стає все більше, а разом з тим росте і попит на засоби порятунку. Корпорації дивляться на це і реагують негайно. Наплювати, що все це порушує норми етики.

Як використовувати це

Якщо любите ризикувати, то відкрийте свою агенцію ситуативного маркетингу, котре дозволить компаніям ефективно реагувати на катаклізми, у відповідності з етичними принципами та локальними нормами.

Права на воду

Що це таке

По аналогії з покупкою прав на нафтові родовища, сьогодні багато компаній викупають землі з ціллю отримати права на прісну воду.

Причина появи тренду

По словах вчених, температура землі підвищується, а разом з тим зростають і ризики кризи прісної води в майбутньому. Багато інвесторів та далекоглядні компанії готуються до неї заздалегідь та інвестують в земельні частки не заради того, аби розвивати фермерство або ж щось будувати, а заради доступу до прісної води (з річки чи підземних вод).

Як це використати

На жаль, цей ринок тільки продовжить свій розвиток. Причому, динаміка росту попиту на такі права трохи страшить. Так, як об’єми прісної води знижуються, вартість буде лише зростати. Можна відкрити своє агентство по продажу прав, а можна інвестувати в прісну воду або в компанії, котрі займаються видобутком.

Висновок

2020 рік обіцяє бути насиченим. Президентські вибори в США, заплановане злиття Sprint та T-Mobile, котре по всім заявкам аналітиків може значною мірою вплинути на розвиток мереж 5G, а також зростання технологічної незалежності Китаю від США – все це може стати причиною появи абсолютно нових трендів. Ми також рекомендуємо вам слідкувати за розвитком подій навколо об’єднання Gig Workers, у рамках якого декотрі незалежні підрядники Uber, Lyft і DoorDash будуть кваліфіковані як повноцінні співробітники компаній з підвищенням заробітної плати і отриманням додаткових пільг. Ну і звісно ж, окремо хочеться виділити зародження тренду на використання вашого телефону по призначенню, а саме, аби дзвонити комусь. Щоправда, дещо в іншій формі.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

7 причин, чому великі смартфони повністю витіснили маленькі

Що чекає штучний інтелект у 2024 році: 4 головні тренди від MIT

7 технологій, за якими варто стежити у 2024 році по версії Nature

Головні тренди 2024 року від Trend Hunter: технології