DJI Mavic Mini – мініатюрний квадрокоптер, який не можна назвати іграшкою

30 жовтня компанія DJI, відомий виробник цивільних безпілотних літальних апаратів, анонсувала надлегкий складаний квадрокоптер Mavic Mini, який, за словами вендора, призначений для повсякденної експлуатації в якості літаючої камери. В «чорну п’ятницю» український дистриб’ютор Fly Technology запропонував всім охочим протестувати можливості нового квадрокоптера, правда, не в вуличних умовах, а в спеціально обладнаній зоні одного з київських ТРЦ. Редакція Blog.imena.ua також спробувала «політати» на новому пристрої.

Особливості конструкції

Mavic Mini — перший коптер в портфелі DJI вагою менш як 250 грамів, і взагалі найменший і найлегший зі створених компанією дронів. Завдяки малим розмірам пристрій відноситься до тієї категорії безпілотних апаратів, яку авіаційні регулятори в усьому світі вважають безпечною для польотів.

Однак, у цій моделі доступні деякі фірмові засоби безпеки DJI, в тому числі: вбудоване геообмеження, що допомагає пілотам уникати певних заборонених зон; обмеження по висоті, дистанційна ідентифікація AeroScope; також є автоматичне повернення до точки запуску, коли дрон втрачає зв’язок з контролером або досягає критично низького рівня заряду батареї. Водночас тут нема таких функцій як зондування перешкод спереду (Forward Obstacle Sensing), позаду, по боках та вгорі, які доступні в дорожчих моделях. Зате є детектор перешкод знизу, який діє в діапазоні від 0,5 до 10 м. Також є датчик посадки, який автоматично відключає двигуни, коли дрон став усіма точками на горизонтальну поверхню.

Модель Mavic Mini в складаному стані

Квадрокоптер DJI Mavic Mini в складеному стані поміщається на долоні

Для зв’язку з дроном використовується канал Wi-Fi, за допомогою якого відбувається як керування, так і пряма HD-трансляція відео.

Вбудована камера Mavic Mini на базі сенсора 1/2,3″з роздільною здатністю 12 Мп підтримує зйомку 2.7K-відео зі швидкістю 30 кадрів в секунду, а також режим відео 1080p при 60 кадрах в секунду. Також камера дозволяє робити 12-мегапіксельні фотографії. Трьохосьовий механічний карданний підвіс стабілізує камеру, забезпечуючи плавність і кінематографічність відзнятого матеріалу.

Модель Mavic Mini з захисним кожухом 360° Propeller Guard

Модель Mavic Mini з захисним кожухом 360° Propeller Guard

Як відомо, найслабше місце коптера – пропелери. У випадку, якщо дрон в польоті врізається в стіну, стовп чи в дерево, є велика ймовірність поламати їх. Тому в комплект постачання Mavic Mini входить спеціальний захисний кожух 360° Propeller Guard, який може забезпечити захист дрона з усіх боків. Новачкам радять «літати» тільки з таким захистом. Досвідчені пілоти можуть його зняти, оскільки він збільшує вагу літального апарата і зменшує швидкість польоту, набору висоти та час перебування в повітрі.

Пульт для керування квадрокоптером з підключенним смартфоном, який виконує, окрім усього, роль дисплея

Пульт для керування квадрокоптером з підключеним смартфоном, який виконує, окрім усього, роль дисплея

Пульт управління підтримує передачу відеосигналу в форматі HD на відстані до 2 км. Він обладнаний двома знімними джойстиками, які після використання зберігаються всередині самого пристрою.

Налаштування параметрів польоту на екрані смартфону

Налаштування параметрів польоту на екрані смартфону

Для керування коптером призначений програмний додаток DJI Fly, який можна завантажити на смартфон з магазину додатків. У DJI Fly є спеціальні навчальні посібники, що допомагають новим пілотам дізнатися про техніку польоту, а встановлені шаблони редагування додають новий рівень творчого підходу до знімання. Завдяки інтуїтивно зрозумілому дизайну Mavic Mini може бути використаний пілотами всіх рівнів кваліфікації.

Квадрокоптер в перевернутій позиції: знизу розташована камера на підвісі, висувні лапи оснащені штирями для захисту камери під час приземлення

Квадрокоптер в перевернутій позиції: знизу розташована камера на підвісі, висувні лапи оснащені штирями для захисту камери під час приземлення

Програмний застосунок пропонує три режими польоту: для пілотів-початківців призначений режим «Позиціювання» (P), який охоплює базові операції, більш досвідченим пілотам надаються додаткові можливості в режимі «Спорт» (S). Є також режим CineSmooth (C), що оптимально підходить для тих, хто знімає відео. В цьому режимі час гальмування збільшується для більш плавного знімання та кінематографічних кадрів. Пілоти також можуть обрати будь-який з заздалегідь запрограмованих маневрів, так званих QuickShot: Rocket, Circle, Dronie, Helix («Ракета», «Коло», «Дроні» та «Спіраль»). До речі, це доволі корисні та цікаві програми, оскільки траєкторію таких маневрів дуже віжко відтворити вручну, як мінімум — для початківця. Наприклад. під час маневру «Коло» квадрокоптер облітає по колу об’єкт  (людину або будь-кого чи будь-що інше) і увесь час тримає його в фокусі камери. Маневр «Спіраль» схожий на «Коло», тільки радіус польоту постійно збільшується. В режимі Dronie квадрокоптер віддаляється від вказаного об’єкту з плавним набором висоти, до того ж  камера постійно націлена на об’єкт. «Ракета», напевно, найпростіший маневр — дрон спочатку фіксується над об’єктом, а потім стрімко набирає висоту по вертикальній лінії, тримаючи його у фокусі.

Mavic Mini завис в повітрі на висоті приблизно метр над підлогою

Mavic Mini завис в повітрі на висоті приблизно метр над підлогою

Досвід пілота

Власне, в обмеженій за розмірами зоні польоту випробувати швидкісні характеристики Mavic Mini навряд чи можливо. А от маневреність та  якість відео чи фотографування — цілком можливо. Загалом керувати Mavic Mini доволі просто — особливо, коли польоту не заважає вітер, птахи чи щось інше. Зліт, посадка, рух в повітрі вперед, назад, зависання на одному місці — всі ці операції виконати з апаратом дуже просто.

Mavic Mini зависає в повітрі й обертається навколо осі, щоб зробити оглядове відео 360 градусів

Всі польоти виконувалися з захисним кожухом 360° Propeller Guard, який, до речі, показав свою високу ефективність при захисті пропелерів. Фактично він надійно захищає лопаті гвинта від будь-яких перешкод, крім тих, які можуть пролізти в простір між риштуванням, наприклад, це може бути листя, тонкі гілки, обривки  вірьовок, що звисають донизу, та інше.

Квадрокоптер врізається в сітку, але завдяки захисному кожуху 360° Propeller Guard гвинти не блокуються і Mavic Mini утримується в повітрі.

Повне змонтоване відео тест-драйву 

За словами представників компанії Fly Technology, найбільш небезпечні для дронів дерева, дроти та люди. Крім того, небезпечні будь-які види опадів, причому ризики тут є з двох причин. По-перше, обмотки електродвигунів не мають вологозахисного кожуха, тому туди може потрапити вода. Крім того, під час опадів різко знижується пропускна здатність радіоканалу. А ось пориви вітру дрон витримує нормально, крім, звичайно ж, ураганного вітру

Резюме

Через мініатюрні розміри Mavic Mini схожий на досить дорогу іграшку, та насправді це цілком якісний інструмент для відео- або фотографування з повітря. За своїми характеристиками він майже не поступається своїм набагато дорожчим «побратимам» з тієї ж серії. Наприклад, в порівнянні з Mavic 2 Pro тут менше максимальна горизонтальна швидкість польоту і максимальна висота («стеля»). Крім того, камера знімає в роздільній здатності 2,7К замість 4К. Зате за часом польоту, максимальною відстанню прольоту на одному заряді батареї та можливості опору вітру девайс практично не поступається професійним моделям, які майже в 3,5 раза дорожче. У Mavic Mini також немає сканерів перешкод, тому пілоту доведеться більше покладатися на свій досвід і вміння, ніж на можливості обладнання. Вартість новинки на сайті https://www.dji.com становить $400, а ось в Україні його можна купити в середньому за 12 тис. грн.

Специфікація

 • Максимальний час польоту: 30 хвилин
 • Максимальна швидкість: 46.8 км/год
 • Швидкість набору висоти: до 4 м/с
 • Швидкість зниження: до 3 м/с
 • Максимальна висота: 3000 м
 • Максимальна відстань польоту: 16 км
 • Опір вітру: до 28.8 км/г (швидкість вітру)
 • Максимальний нахил у повітрі: до 30 градусів
 • Робоча температура: 0°C – 40°C
 • Батарея: 2600 мА-г
 • Розміри:
 • — в складеному стані: 140×82×57 мм
 • — в розкладеному стані: 160×202×55 мм
 • — в розкладеному стані з пропелерами: 245×290×55 мм
 • Злітна вага: 249 г
 • Фотокамера: 3-осьове механічне вирівнювання, 1/2.3” CMOS,
 • Зйомка відео: 2.7K @30 fps
 • Фотозйомка: 12 MP
 • Сенсори перешкод: датчик приземлення
 • Керування: пульт дистанційного керування
 • Максимальний радіус дії: до 4 км при відсутності перешкод
 • Супутникова навігація: GPS + GLONASS

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Читайте также:

Тестуємо Mercusys AX1800 (MR70X) — бюджетний маршрутизатор з підтримкою Wi-Fi 6  

TP-Link Archer C64 – який діапазон Wi-Fi вибрати?

Нові смарт-лампи TP-Link: чим вони цікаві

Eaton 3S: безперебійне живлення плюс захист від сплесків напруги