30 жовтня компанія DJI, відомий виробник цивільних безпілотних літальних апаратів, анонсувала надлегкий складаний квадрокоптер Mavic Mini, який, за словами вендора, призначений для повсякденної експлуатації в якості літаючої камери. В «чорну п’ятницю» український дистриб’ютор Fly Technology запропонував всім охочим протестувати можливості нового квадрокоптера, правда, не в вуличних умовах, а в спеціально обладнаній зоні одного з київських ТРЦ. Редакція Blog.imena.ua також спробувала «політати» на новому пристрої.
Особливості конструкції
Mavic Mini — перший коптер в портфелі DJI вагою менш як 250 грамів, і взагалі найменший і найлегший зі створених компанією дронів. Завдяки малим розмірам пристрій відноситься до тієї категорії безпілотних апаратів, яку авіаційні регулятори в усьому світі вважають безпечною для польотів.
Однак, у цій моделі доступні деякі фірмові засоби безпеки DJI, в тому числі: вбудоване геообмеження, що допомагає пілотам уникати певних заборонених зон; обмеження по висоті, дистанційна ідентифікація AeroScope; також є автоматичне повернення до точки запуску, коли дрон втрачає зв’язок з контролером або досягає критично низького рівня заряду батареї. Водночас тут нема таких функцій як зондування перешкод спереду (Forward Obstacle Sensing), позаду, по боках та вгорі, які доступні в дорожчих моделях. Зате є детектор перешкод знизу, який діє в діапазоні від 0,5 до 10 м. Також є датчик посадки, який автоматично відключає двигуни, коли дрон став усіма точками на горизонтальну поверхню.
Для зв’язку з дроном використовується канал Wi-Fi, за допомогою якого відбувається як керування, так і пряма HD-трансляція відео.
Вбудована камера Mavic Mini на базі сенсора 1/2,3″з роздільною здатністю 12 Мп підтримує зйомку 2.7K-відео зі швидкістю 30 кадрів в секунду, а також режим відео 1080p при 60 кадрах в секунду. Також камера дозволяє робити 12-мегапіксельні фотографії. Трьохосьовий механічний карданний підвіс стабілізує камеру, забезпечуючи плавність і кінематографічність відзнятого матеріалу.
Як відомо, найслабше місце коптера – пропелери. У випадку, якщо дрон в польоті врізається в стіну, стовп чи в дерево, є велика ймовірність поламати їх. Тому в комплект постачання Mavic Mini входить спеціальний захисний кожух 360° Propeller Guard, який може забезпечити захист дрона з усіх боків. Новачкам радять «літати» тільки з таким захистом. Досвідчені пілоти можуть його зняти, оскільки він збільшує вагу літального апарата і зменшує швидкість польоту, набору висоти та час перебування в повітрі.
Пульт управління підтримує передачу відеосигналу в форматі HD на відстані до 2 км. Він обладнаний двома знімними джойстиками, які після використання зберігаються всередині самого пристрою.
Для керування коптером призначений програмний додаток DJI Fly, який можна завантажити на смартфон з магазину додатків. У DJI Fly є спеціальні навчальні посібники, що допомагають новим пілотам дізнатися про техніку польоту, а встановлені шаблони редагування додають новий рівень творчого підходу до знімання. Завдяки інтуїтивно зрозумілому дизайну Mavic Mini може бути використаний пілотами всіх рівнів кваліфікації.
Програмний застосунок пропонує три режими польоту: для пілотів-початківців призначений режим «Позиціювання» (P), який охоплює базові операції, більш досвідченим пілотам надаються додаткові можливості в режимі «Спорт» (S). Є також режим CineSmooth (C), що оптимально підходить для тих, хто знімає відео. В цьому режимі час гальмування збільшується для більш плавного знімання та кінематографічних кадрів. Пілоти також можуть обрати будь-який з заздалегідь запрограмованих маневрів, так званих QuickShot: Rocket, Circle, Dronie, Helix («Ракета», «Коло», «Дроні» та «Спіраль»). До речі, це доволі корисні та цікаві програми, оскільки траєкторію таких маневрів дуже віжко відтворити вручну, як мінімум — для початківця. Наприклад. під час маневру «Коло» квадрокоптер облітає по колу об’єкт (людину або будь-кого чи будь-що інше) і увесь час тримає його в фокусі камери. Маневр «Спіраль» схожий на «Коло», тільки радіус польоту постійно збільшується. В режимі Dronie квадрокоптер віддаляється від вказаного об’єкту з плавним набором висоти, до того ж камера постійно націлена на об’єкт. «Ракета», напевно, найпростіший маневр — дрон спочатку фіксується над об’єктом, а потім стрімко набирає висоту по вертикальній лінії, тримаючи його у фокусі.
Досвід пілота
Власне, в обмеженій за розмірами зоні польоту випробувати швидкісні характеристики Mavic Mini навряд чи можливо. А от маневреність та якість відео чи фотографування — цілком можливо. Загалом керувати Mavic Mini доволі просто — особливо, коли польоту не заважає вітер, птахи чи щось інше. Зліт, посадка, рух в повітрі вперед, назад, зависання на одному місці — всі ці операції виконати з апаратом дуже просто.
Mavic Mini зависає в повітрі й обертається навколо осі, щоб зробити оглядове відео 360 градусів
Всі польоти виконувалися з захисним кожухом 360° Propeller Guard, який, до речі, показав свою високу ефективність при захисті пропелерів. Фактично він надійно захищає лопаті гвинта від будь-яких перешкод, крім тих, які можуть пролізти в простір між риштуванням, наприклад, це може бути листя, тонкі гілки, обривки вірьовок, що звисають донизу, та інше.
Квадрокоптер врізається в сітку, але завдяки захисному кожуху 360° Propeller Guard гвинти не блокуються і Mavic Mini утримується в повітрі.
Повне змонтоване відео тест-драйву
За словами представників компанії Fly Technology, найбільш небезпечні для дронів дерева, дроти та люди. Крім того, небезпечні будь-які види опадів, причому ризики тут є з двох причин. По-перше, обмотки електродвигунів не мають вологозахисного кожуха, тому туди може потрапити вода. Крім того, під час опадів різко знижується пропускна здатність радіоканалу. А ось пориви вітру дрон витримує нормально, крім, звичайно ж, ураганного вітру
Резюме
Через мініатюрні розміри Mavic Mini схожий на досить дорогу іграшку, та насправді це цілком якісний інструмент для відео- або фотографування з повітря. За своїми характеристиками він майже не поступається своїм набагато дорожчим «побратимам» з тієї ж серії. Наприклад, в порівнянні з Mavic 2 Pro тут менше максимальна горизонтальна швидкість польоту і максимальна висота («стеля»). Крім того, камера знімає в роздільній здатності 2,7К замість 4К. Зате за часом польоту, максимальною відстанню прольоту на одному заряді батареї та можливості опору вітру девайс практично не поступається професійним моделям, які майже в 3,5 раза дорожче. У Mavic Mini також немає сканерів перешкод, тому пілоту доведеться більше покладатися на свій досвід і вміння, ніж на можливості обладнання. Вартість новинки на сайті https://www.dji.com становить $400, а ось в Україні його можна купити в середньому за 12 тис. грн.
Специфікація
- Максимальний час польоту: 30 хвилин
- Максимальна швидкість: 46.8 км/год
- Швидкість набору висоти: до 4 м/с
- Швидкість зниження: до 3 м/с
- Максимальна висота: 3000 м
- Максимальна відстань польоту: 16 км
- Опір вітру: до 28.8 км/г (швидкість вітру)
- Максимальний нахил у повітрі: до 30 градусів
- Робоча температура: 0°C – 40°C
- Батарея: 2600 мА-г
- Розміри:
- — в складеному стані: 140×82×57 мм
- — в розкладеному стані: 160×202×55 мм
- — в розкладеному стані з пропелерами: 245×290×55 мм
- Злітна вага: 249 г
- Фотокамера: 3-осьове механічне вирівнювання, 1/2.3” CMOS,
- Зйомка відео: 2.7K @30 fps
- Фотозйомка: 12 MP
- Сенсори перешкод: датчик приземлення
- Керування: пульт дистанційного керування
- Максимальний радіус дії: до 4 км при відсутності перешкод
- Супутникова навігація: GPS + GLONASS
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: