Як виглядатимуть будинки майбутнього — бачення IKEA

Коли ми говоримо про будинки майбутнього, зазвичай ми думаємо про технології, які змінять наше домашнє життя. Але насправді слід враховувати й те, як змінюється ставлення людей до свого дому. IKEA опитала 22 тисяч осіб з 22 країн і дізналася, як можуть змінитися наші квартири.

Компанія виявила, що фундаментальні поняття про будинок і сім’ї поступово трансформуються і це позначається на умовах проживання. Наприклад, пари, які відкладають народження дитини або взагалі не планують її заводити, довше живуть в маленьких квартирах.

При цьому дослідження показує, що багато людей незадоволені тим, як вони живуть – 29% опитаних зізналися, що відчувають себе вдома тільки поза його стінами. Ось які рішення запропонували дизайнери IKEA з урахуванням останніх трендів.

Люди пізніше одружуються і заводять дітей — а значить довше винаймають квартиру з кимось стороннім

Все це відіб’ється на дизайні інтер’єру. По-перше, планування повинне бути тимчасовим, щоб не довелося витрачати багато грошей на меблі. По-друге, люди, що винаймають разом квартиру, повинні домовитися, як будуть виглядати місця загального користування.

IKEA представила дизайн квартири, де кожен квартирант може дешево облаштувати кімнату на свій смак. Наприклад, можна купити непофарбовані дерев’яні меблі та самому пофарбувати їх в потрібний колір. А одна стіна у вітальні буде виділена під улюблені плакати й картини співмешканців.

Дизайнери IKEA також придумали, як може виглядати квартира для молодої пари — в ній безліч полиць і вітрин, на які можна поставити сувеніри зі спільних поїздок.

Повернення будинків, в яких живуть кілька поколінь

IKEA виявила, що в багатьох куточках світу — особливо в містах Азії — кілька поколінь живуть в одному тісному будинку. В таких умовах членам сім’ї важко знайти місце для відпочинку.

Дизайнери представили модель будинку, де у вітальні стоїть величезний зручний диван, на якому вся сім’я може проводити час разом. Диван можна розкласти на випадок приїзду бабусі. У вітальні також стоїть шафа для її одягу і ширма, щоб дати їй трохи особистого простору.

Збільшена тривалість життя означає нові можливості

Багато людей проводять останні десятки років свого життя на самоті та намагаються жити простіше. IKEA же вважає, що похилий вік це прекрасний час, що надихає. Її дизайнери бачать будинок літньої людини, як компактне й акуратне місце, де немає нічого зайвого. Самотня людина може дозволити собі поекспериментувати — наприклад, прикрасити стіни ванної химерним принтом або поставити у квартирі величезні чорно-білі пуфики.

Наше поняття про будинок змінюється. І IKEA вважає, що якщо об’єднати розуміння наших змін в житті з продуманим дизайном, то ми зможемо з комфортом жити навіть в невеликій або спільній квартирі.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: FastCompany

Читайте также:

10 футуристичних міст, які планується побудувати по всьому світу

Дзеркальний хмарочос завдовжки 170 км у Саудівській Аравії

Круїз на повітряному лайнері: футуристична вигадка чи найближче майбутнє?

Еволюція мислення чи еволюційне мислення? Або як для нас поступово зникає реальний світ