Виготовлення меду без бджіл: як стартап MeliBio планує зберегти екосистему

Каліфорнійський стартап MeliBio був заснований минулого року доктором наук Аероном Шалером (Aaron Schaller) і Дарко Мандичем (Darko Mandich). Компанія розробляє запатентовану технологію, засновану на синтетичній біології, високоточній ферментації та ботаніки, яка дозволяє виключити бджіл з процесу виробництва меду. Нещодавно MeliBio отримала $850 тисяч в передпосівному фінансуванні та планує випустити перший продукт на ринок в кінці 2021 року.

Аерон Шалер (Aaron Schaller) і Дарко Мандич (Darko Mandich)

Недоліки сучасної індустрії меду

Зараз глобальна індустрія меду, яка оцінювалася в $9 млрд на 2020 рік, постає перед труднощами через свій негативний вплив на різноманітність видів бджіл.

Бджолині колонії по всьому світу страждають через низку постійних загроз, таких як глобальне потепління і пестициди. За даними MeliBio, поточна форма виробництва меду завдає шкоди бджолам і їх екосистемам. Особливо це торкається 20 тисяч видів диких і місцевих видів бджіл, які піддаються великому тиску з боку комерційного бджільництва.

Зараз дедалі більше число споживачів вимагає від брендів і виробників прозорості процесів виготовлення їх продукції. Вони хочуть знати, з яких інгредієнтів складається їх їжа і звідки вони з’явилися.

Виробництво меду неможливо уявити без бджіл. Однак компанія MeliBio намагається це змінити та розробляє веганський метод створення цього продукту.

Плани з запуску веганського меду

MeliBio стверджує, що «проводить революцію в індустрії, щоб врятувати 20 тисяч диких і місцевих видів бджіл, необхідних для флори та фауни Землі». Перший час MeliBio планує поставляти рослинний мед як інгредієнт для підприємств громадського харчування.

Перший продукт буде запущений в тестовому режимі в кінці цього року: MeliBio виконає замовлення, отриманого під час участі в акселераторі від Big Idea Ventures.

Стартап веде переговори з потенційними партнерами з декількох країн і планує запустити комерційний продукт в першій половині 2022 року.

Значення веганської альтернативи для індустрії

Засновник і генеральний партнер, що керує Big Idea Ventures Ендрю Айва стверджує, що його компанія прагне інвестувати в технології, здатні позитивно вплинути на глобальну галузь або категорію.

«У MeliBio є реальний потенціал змінити не тільки медову категорію, але і цілу індустрію підсолоджувачів і доглядової косметики, завдяки екологічному способу виробництва меду без бджіл. MeliBio створила перший по-справжньому веганський мед», — сказав він.

Інвестиційний партнер Joyance Partners Холлі Джейкобус також підтримує команду MeliBio і додає, що ця технологія може не тільки змінити виробництво меду в США, але і всю екологічну спільноту.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: FoodIngredientsFirst

Читайте также:

«Їжте майбутнє, платіть обличчям»: антиутопічна подорож до гамбургерної зі штучним інтелектом

Штучний інтелект навчився покращувати смак пива

Як стартапи намагаються знешкодити цукор

Висока кухня зі смаком науки або як тарілка перетворює подачу страв у шоу