П’ять мов програмування, які ще довго будуть з нами

Зараз в розробці програмного забезпечення використовується не так вже й багато мов, і багато які з них будуть актуальні ще довго. Річ у тому, що впровадити нову мову програмування в готову екосистему нелегко: потрібно або придумати, як забезпечити їх сумісність, або побудувати все заново. Розглянемо п’ять мов програмування, які через це ще довго будуть з нами.

C / C ++

Дві досить старі мови, які все ще здатні на багато що. C ++ постійно оновлює відповідний комітет ISO, тому він виглядає досить сучасним. Втім, якщо поглянути на базу коду, створену без урахування нових стандартів (або просто старішу), це відчуття може змінитися.

Проблема забезпечення сумісності поставила ці мови на вершину дуже високої піраміди. C ++ існує вже близько 40 років, C – на десять років довше, і немає ніяких причин припускати, що найближчим часом вони кудись зникнуть.

Як було сказано вище, їх популярність в основному пов’язана з необхідністю забезпечувати сумісність з базами застарілого коду. C ++ був розроблений з урахуванням цього фактора, тому дві цих мови тісно пов’язані.

Python

Ця мова має досить неохайний синтаксис, але їй потрібно віддати належне: за останні тридцять років Python сильно просунувся.

Подібно C і C ++, вона залишається популярною через необхідність забезпечувати сумісність з попередніми версіями програмного забезпечення. Однак Python вигідно відрізняється від них простотою і зручністю використання.

Python легко освоїти, що робить її ідеальним вибором для початківців і підвищує інтерес до цієї мови. Простота — мабуть, головна його перевага.

Java

Код на мові Java буває досить складно читати без гарної супутньої документації (яка зустрічається набагато рідше, ніж хотілося б).

У мови є більш сучасні альтернативи, які дозволяють досягати потрібних результатів з меншими зусиллями. Попри це, Java стабільно входить до п’ятірки кращих в індексі TIOBE, який оцінює популярність мов програмування, — це значить, що у неї чимало шанувальників.

Swift

Apple створив Swift з єдиною метою — замінити Objective-C. Підтримка Apple забезпечить цій мові довге життя.

Її можна назвати основним конкурентом таких мов, як C, C ++, Objective-C і навіть Rust. Swift призначена для роботи на нижчому рівні, ніж Java або C #, а значить, у неї обов’язково знайдуться послідовники, оскільки вона корисна не тільки для фронтенд-розробки додатків.

Деякі мови програмування, що слід також згадати

Вони також мають потенціал, але з різних причин ще (або вже) не входять до топ-5.

Rust

Єдина причина, по якій ця мова не потрапила в основну частину списку, полягає в тому, що вона з’явилася порівняно недавно і поки не заручилася підтримкою великої корпорації на кшталт Apple. Втім, Microsoft додав Rust в список мов, які працюють з WinRT, так що у неї є серйозний потенціал.

C #

Також могла потрапити в топ-5, якби Java не обійшла його за рівнем популярності.

Objective-C

Ця мова залишиться в ходу ще якийсь час через необхідність забезпечувати сумісність з попередніми версіями програмного забезпечення. Але це навряд чи триватиме довго, враховуючи, що Apple вже створила Swift, намагаючись модернізувати Objective-C.

PHP

PHP зберігає свої позиції в першій десятці індексу TIOBE вже 20 років. Постійне використання в веб розробці робить її справжнім титаном в цій галузі.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Medium

Читайте также:

7 найбільш затребуваних мов програмування 2024 року

Які мови програмування вивчати для роботи з AI?

4 тренди у розробці мобільних додатків у 2023 році

Що таке no-code та де його використовують