Як ціле місто перейшло на сонячну енергію та відмовилось від бензину

Увагу нашої редакції привернув незвичайний проект японського міста, що визнане найекологічнішим на планеті. Всі будинки в ньому використовують енергію сонця, витрати води скорочено на третину, а громадський транспорт замінено електромобілями.

Місто — результат експерименту влади із технологіями «зеленого» проектування та урбан-планування. Населений пункт носить назву Фуджісава, керування ним здійснюється із архітектурного комплексу Fujisawa SST Square. В новому «зеленому» місті мають проживати щонайменше 3 тис мешканців, споруджено 1 тис будинків. Завершення усіх робіт та повне заселення міста без бензину та традиційної енергії очікується до 2018 року.

Screen Shot 2015-03-19 at 19.37.18

Понад 30% електрики місто отримує із відновлюваних джерел. В першу чергу цю енергію «видобувають» за рахунок використання сонячних батарей та фотоелементів на дахах будинків і на вулицях міста. На думку авторів проекту, це на 70% скоротить викиди вуглецю.

Також у Фуджісаві запроваджені розумне споживання води й автономна система забезпечення ресурсами. Якщо станеться землетрус і припиниться подача енергії, місто може три доби самотужки забезпечувати своїх мешканців не лише електрикою, але й зв’язком та гарячою водою.

Всі технології, котрі використовуються в цьому населеному пункті, є екологічно чистими та енергоефективними.

В Фуджісаві немає жодної заправки для автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Натомість створено розгалужену мережу заправок для електромобілів. Ті, в кого немає власного електричного транспорту, зможуть скористатися прокатом не лише електрокарів, але й велосипедів та скутерів на електричній тязі.

Засновники міста подбали і про громадську безпеку. Контроль за порядком ведеться за допомогою системи відеокамер, датчиків та сенсорів. Останні автоматично регулюють освітлення вулиць під час перебування людей в темний час доби, вимикаючи його тоді, коли людей на вулицях немає.

Screen Shot 2015-03-19 at 19.37.09

Загальна вартість проекту склала $500 млн, але автори ідеї впевнені, що подібні міста можуть стати масовим явищем, а саме місто Фуджісава зможе ефективно розвиватись та забезпечувати себе ресурсами протягом 100 наступних років.

За матеріалами: recyclemag.ru

Читайте также:

Большие данные и солнечная энергия – идеальная комбинация

Smart city – новый идеальный город?

Автомобілі на сонячній енергії: реальні та практичні

Когда реклама действительно работает — на примере ролика Purple