Топ 50 компаній-інноваторів 2021 року за версією Fast Company

Fast Company опублікували список 50 кращих інноваційних компаній на початок 2021 року. За посиланням можна побачити весь список, та розкрити кожен з пунктів, і прочитати подробиці про досягнення для кожної з компаній. Ми наведемо перші 10 місць та виділимо ще декілька цікавих компаній зі списку.

Перша десятка компаній

  1. Moderna — тут все зрозуміло: за розробку вакцини, яку можна порівняно легко перевозити без наднизьких температур.
  2. Pfizer + BioNTech — аналогічно, але вони були офіційно першими плюс технологія messenger RNA — це серйозний прорив в медичних технологіях, про що недавно писало видання Массачусетського Університету.
  3. Shopify — за можливість легко запустити невеликий інтернет-магазин.
  4. SpaceX — годі й коментувати. Компанія пробує полетіти якомога далі з планети, щоб допомогти освоєнню землянами космосу, причому в основному — успішно.
  5. SpringHill Company — за можливість створювати й поширювати розважальний контент тим авторам, яким складно пробитися в індустрію розваг своїми силами.
  6. Epic Games — за те, що привнесли в боротьбу з Tech-гігантами новий користувальницький досвід. Як приклад в рейтингу згадується Fortnite. На сьогодні це вже не гра, а ціле віртуальне середовище, яке живе своїм життям. У ній проходять навіть концерти.
  7. Netflix — цей стрімінговий сервіс потрапив до списку не через чудовий контент, а за те, що приділяє увагу інтересам аудиторії «people of colour».
  8. Tock — сервіс для резервування і доставлення для кафе і ресторанів. Малому та середньому HORECA-бізнесу подібні рішення у 2020-2021 які допомагають триматися на плаву.
  9. Microsoft — за активні інновації в організації робочих місць, за роботу над системами екстреного реагування на природні катастрофи, за ряд екологічних ініціатив (наприклад, план видалити до 2050 весь вуглецевий викид).
  10. Graphika — аналітична компанія, яка потрапила в список за активну боротьбу з дезінформацією (від виявлення маніпуляцій на виборах до пошуку перекручених фактів по COVID-19).

Інші компанії у списку

Ще кілька цікавих компаній, деякі з яких потрапили в топ завдяки цікавим бізнес-моделям. На них був запит в суспільстві та ринкових нішах, ось вони й вистрілили. Так, Peloton і Zwift активно взялися за здоровий спосіб життя. Обидві компанії роблять ставку на велотренажери та на залучення клієнтів в домашні тренування і змагання.

Інші компанії розгорнулися в бік локального туризму і вилазок на природу в умовах локдауну. Наприклад, американський сервіс бронювання кемпінгів Hipcamp. Або компанія Getaway, яка пропонує відпочити в ультрасучасних одномісних хатинах (cabins) в лісі. На момент написання цього тексту у компанії є 12 локацій в США, де вони обладнали такі місця для усамітнення. Що ж, попит породжує пропозицію.

Компанія Snap Inc — творець месенджера Snapchat — потрапила в топ завдяки впровадженню «мінідодатків» (mini apps). Це програми сторонніх розробників, які запускаються усередині месенджера та об’єднують соціалізацію та дистанційний інтерактив з комерційними сервісами й рішеннями. Вигода спільна: підтримка бізнесу і поєднання приємного з корисним для користувачів. Наприклад, віртуальні примірочні (AR) або додатки для спільного обговорення, який фільм подивитися з можливістю відразу купити квитки. Або ж мінідодаток, який за допомогою Computer Vision дозволяє прямо з Snapchat розпізнавати та ідентифікувати об’єкти реального світу.

Розробники популярного сервісу для PM Asana потрапили на 15 місце. Сервіс відомий, в клієнтах у них — 89 тис. компаній і 3,5 млн користувачів.

Ще одна біотех-компанія, яка займається розробкою COVID-тестів, Seegene, на 20-му місці (55 млн. тест-систем, відправлених в 67 країн).

Про компанію Corning (№22 в списку) ви могли чути вже давно, коли в Hi-Tech новинах обговорювалося їх ударостійке скло Gorilla Glass. Чому тоді компанія в списку за 2020-2021? Минулого року компанія набагато більше уваги стала приділяти не стільки захисту пристроїв від падінь, скільки захисту поверхонь від подряпин. Corning непогано просунулися в цьому напрямку, за що і потрапили в топ.

Є в списку і ще одна компанія, пов’язана з космосом, крім дітища Ілона Маска. Це LeoLabs — розробники радарів для відстеження об’єктів на низькій навколоземній орбіті. З огляду на те, що в найближчі кілька років кількість супутників на орбіті обіцяє перевалити за 50 тис., Компанія ввела підписку для клієнтів — власників супутників, яка дозволяє відстежити, чи не вирішив їх супутник впасти в атмосферу Землі. Та й в цілому для розв’язання проблеми космічного сміття рішення компанії можуть бути корисні.

Є в списку і кілька компаній, які розв’язують продовольчі проблеми. Вони, як правило, займаються, економним вирощуванням рослинних замінників для молочних і м’ясних продуктів (Puris і NotCo).

На 43 місці — гігант хмарних даних Snowflake, чиї інструменти допомагають зберігати, аналізувати та отримувати користь з величезних масивів даних.

На 49 місці відома багатьом платформа для дистанційного навчання Skillshare. Торішній бум EdTech в цифрах для Skillshare виглядає так: з 12 млн користувачів — чверть прийшла за 2020 рік. Що не дивно, з огляду на те, скільки всі курсів набрали собі для вивчення з весни 2020.

Замість висновку

Гіганти Google, Amazon, Facebook і Apple не тільки відсутні в топ 10. Вони взагалі не потрапили в список. Хороший сигнал і привід задуматися для їх менеджменту — чи не йдуть вони по накатаній доріжці та чи не час виступити з новою корисною ініціативою?

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: FastCompany

Читайте также:

Сам собі Моцарт і Дрейк: добірка музичних нейромереж

Чому YouTube – найздоровіша інтернет-економіка

Ілон Маск: освоєння Марса займе у SpaceX 20 років

Epic Games назвала топ-20 ігор 2023 року