Як виглядає транспорт майбутнього у кіно

Образ автомобіля нового покоління, який вмітиме більше, ніж належить простому транспортному засобу, щільно засів у наших головах. Ще б пак, адже, здається, найпростіший спосіб показати на екрані це майбутнє століття — підняти пару авто в повітря, і на цьому все. Ми зібрали незвичайні приклади футуристичних моделей, серед яких ви не знайдете очевидних варіантів на кшталт DeLorean з «Назад в Майбутнє» або безіменного таксі з «П’ятого елемента».

Спіннери із серії «Той, що біжить по лезу»

Хоч би що ми говорили вище, класику обійти стороною ми не можемо. Спінери — автомобілі, здатні рухатися як по землі, так і по повітрю за допомогою реактивної тяги, з’являлися як в оригінальному фільмі з Харрісоном Фордом, так і в продовженні з Райаном Гослінгом.

Ці картини багато в чому сформували саме поняття кіберпанку, а агресивні та незграбні засоби пересування, що мчать між неоновими хмарочосами, стали його яскравим прикладом.

Audi з фільму «Я, робот»

Авто без коліс, але з дверима-крилами, на якому переміщався детектив у виконанні Вілла Сміта, начебто набагато ближче до реальності, ніж здається. Все тому, що у фільмі 2004 року вражала більше не відсутність коліс, а той факт, що на такому суперкарі їздить простий правоохоронець.

Сьогодні, коли обтічні форми та хижі фари стали практично обов’язковим елементом навіть в автомобілів Б-класу, хочеться вірити, що до 2034 року ми й з колесами щось придумаємо.

Johnny Cab з фільму «Згадати все»

Крипові таксі зі штучним інтелектом замість водія могли б бути менш лячними, якби не одягнена в костюм і кашкет лялька-автопілот з очима навикат.

І все-таки в таку заміну до 2084 року легко віриться. Вже сьогодні бортові комп’ютери на авто цілком справляються з функцією автопілота, хай і зі перемінним успіхом.

Bugatti фільму «Елізіум, рай не на землі»

Начебто й не машина зовсім, а скоріше космічний корабель або щонайменше особистий капсульний літак – транспортний засіб впливового та владного антагоніста фільму вже складно зарахувати до автомобілів. При цьому автори фільму зберегли на корпусі концептуально нового транспорту відомий логотип. Хоча не виключено, що це банальна реклама бренду.

До речі, у тому ж фільмі можна зустріти й цілком класичний Nissan, але тільки обвішаний бронею та зброєю. На ньому в кіно їздять і борються вже не представники вищого суспільства.

Land Rover з фільму «Суддя Дредд»

Це бойове таксі прикотило з фільму п’ятдесятих із Сільвестром Сталоне про вуличних суддів, яких уряд залучає для боротьби зі зростальною злочинністю та заворушеннями. Сам фільм практично провалився, потім набув статусу культового, але нині знову забутий.

Цікаво інше. На відміну від більшості картин, представлених у цій статті, Land Rover справді випустили ці автомобілі. І не на рівні концепт-карів, а по-справжньому. І крім незвичайної форми та виняткових якостей прохідності, керувати таким авто потрібно також у напівлежачому стані.

Lexus з фільму «Валеріан та місто тисячі планет»

Абсолютний відрив від реальності як завершення цієї збірки автомобілів. І так, цей пристрій мало нагадує хоч одну зі звичних моделей «Лексуса». Зате можна разом із Люком Бессоном пофантазувати про машини 28 століття.

Не до кінця зрозуміло, чи всі ми пересуватимемося по відкритому космосу в капсулах з крилами, але якщо будемо, то в чомусь на зразок цього.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Як комп’ютерна модель 1970-х спрогнозувала загибель людства у XXI столітті. Частина друга

Інтернет майбутнього: як Web дуже скоро змінить нашу реальність

Як до винайдення компютерної графіки робили персонажів у фільмах жахів

Людина з майбутнього або як технології майбутнього оточують нас вже зараз