Головні тренди 2022 року за версією Trend Hunter: бізнес і маркетинг

Trend Hunter — одна з найбільших спільнот, яка займається відстеженням трендів та інновацій. Вона заснована в Канаді у 2005 році письменником та аналітиком Джеремі Гутче. На цей час проєкт об’єднує майже 300 тисяч мисливців за трендами, науковців і футуристів.

Щорічно Trend Hunter готує масштабний огляд найзначніших трендів у різних галузях — від бізнесу до харчових продуктів та мистецтва. У цьому матеріалі ми розповімо про головні тенденції року у сфері бізнеса та маркетинга.

Звіт включає тренди (перспективні можливості в галузі), інсайти (мотивацію користувачів, їх переконання та точки тертя, що стоять за цією можливістю), приклади, а також оцінку (середній бал, який враховує новизну тренду, активність користувачів, що взаємодіють із тематичними статтями, та популярність тренду всередині категорії).

Комфортна реклама

Рекламні кампанії набувають більш позитивної та заспокійливої ​​тематики

Тренд. У світі поступово знімаються пов’язані з пандемією обмеження, і бренди все частіше віддають перевагу «добробуту», щоб допомогти людям зняти занепокоєння. Нові рекламні кампанії сфокусовані на темах, що підбадьорюють і розслабляють, які, на відміну від минулого року, пропонують більш позитивний погляд на майбутнє.

Інсайт. ​В останні місяці рівень споживчого стресу досяг рекордно високої позначки, оскільки на більшість жителів світу впливає все — від соціальних обмежень до фінансових потрясінь. У міру того, як люди поступово звикають до того, що життя повертається до «нормальності», вони шукають бренди, які сприяють цьому процесу — емоційно, фінансово чи розважальні.

 • Реклама жуйки після пандемії. У рекламному ролику жувальної гумки EXTRA  під  назвою «Коли настане час» (англ. – «For When It’s Time») зображується початок нового життя.
 • Амбасадорські рекламні кампанії для бабусь та дідусів. Coors Light запитує канадських бабусь та дідусів «Як розслаблятися» (англ. — How To Chill).
 • Обнадійливі кампанії подорожей. Expedia запускає нову кампанію подорожей після вакцинації для підвищення попиту.
 • Реклама Macy’s «Знову до школи» знята в позитивній стилістиці, що підбадьорює.

Оцінка: 7,1.

Боротьба з відходами у B2B

Платформи, ініціативи та співробітництво у сфері скорочення відходів у секторі B2B на підйомі.

Тренд. Оскільки бренди прагнуть більшої екологічності, вони все частіше звертаються до компаній, що спеціалізуються на скороченні відходів. Все, від харчових відходів до текстильних, зараз приймається і перероблюється компаніями B2B-сектору, що розвиваються.

Інсайт. У міру того, як споживачі прагнуть екологічності, вони чинять більший тиск на бренди, вимагаючи переглянути свою діяльність і допомогти покупцям зменшити їх вплив на навколишнє середовище. Бренди, які вносять реальні зміни, залучають демографічну групу споживачів, що піклуються про навколишнє середовище.

 • Текстильні торгові майданчики з підтримкою блокчейну. Queen of Raw використовує штучний інтелект та блокчейн для продажу відходів від виробництва одягу.
 • Поповнення запасів свіжих продуктів за допомогою хмарних технологій. Австралійська продуктова компанія Coles об’єдналася з компанією Relex Solutions, яка розробляє продукти зі штучним інтелектом.
 • Програми для замовлення продуктів, що запобігають виникненню харчових відходів. goMkt бореться з продовольчою кризою за допомогою концепцій зручності та усвідомленості.
 • Знамениті шеф-кухарі займаються скороченням відходів. Шеф-кухар із Нью-Йорка Маркус Самуельсон співпрацює з екологічними продуктовими брендами.

Оцінка: 8,4.

 

Культура роботи з дому

Бренди відтворюють офісну культуру для віддалених працівників.

Тренд. Для підтримки залучення співробітників, багато компаній намагаються повторити ритуали, прийняті в офісі, у віртуальному просторі. Варіанти можуть бути різними — від кава-брейків до чат-румів, оформлених в офісному стилі.

Інсайт. Робота з дому була вигідна багатьом споживачам, які стали мати більше вільного часу. Але «віддалення» призвело до того, що співробітники почуваються відірваними від деяких соціальних аспектів роботи в офісі. Підприємства, здатні подолати цей розрив, можуть створити більш сприятливе робоче середовище.

 • Віртуальні кавові автомати. Програма Microsoft Teams від Powell Software підтримує культуру робочого місця з дому.
 • Платформи для віртуальних офісів. Remo поєднує віртуальні колективи та переваги фізичного робочого простору.
 • Віртуальні корпоративні ретрити. Moniker пропонує видалені заходи щодо тімбілдінгу.
 • Спільноти віддалених працівників. Chipotle надає дистанційним працівникам доступ до курсів на платформі Udemy для бізнесу.

Оцінка: 7,4.

Гігієна нового покоління

Бренди засобів догляду за порожниною рота залучають представників покоління Z за допомогою дизайну та маркетингу.

Тренд. Бренди засобів гігієни порожнини рота, що розвиваються, докладають усіх зусиль, щоб залучити демографічну групу покоління Z, використовуючи в маркетингу та брендингу молодіжну естетику, схожу на ту, що використовується у сфері декоративної та доглядової косметики.

Інсайт. Покоління Z вийшло на перший план у визначенні тенденцій попкультури та дизайну. У його представників більш різноманітні переваги та потреби, які необхідно задовольнити, перш ніж вони стануть лояльними до бренду. Все, від інклюзивності до соціальних мереж, впливає на рішення цього покоління про купівлю, і брендам доводиться адаптуватися.

 • Безвідходні інструменти для гігієни ротової порожнини. Багаторазова зубочистка DuraPik виготовлена ​​із перероблених матеріалів.
 • Екологічні пристрої для чищення зубною ниткою. Концептуальний Phloss усуває необхідність у звичайній зубній нитці.
 • Безводні гігієнічні дорожні набори. Безводний набір для миття включає засоби для догляду за тілом і зубну пасту в формі таблеток.
 • Зубні щітки із сенсорним РК-екраном.
 • Освіжаючі зубні пасти із сіллю.
 • Колекції для краси ротової порожнини.

Оцінка: 8,4.

Бренди в ескейпрумах

Бренди просувають себе на ринку за допомогою ігор, у яких потрібно знайти вихід із приміщення.

Тренд. Оскільки бренди все ще не можуть взаємодіяти зі споживачами особисто, як це було раніше, багато хто віддає перевагу інтерактивному споживчому досвіду в онлайн. Один із форматів просування продуктів — віртуальні ескейпруми.

Інсайт. Оскільки багато споживачів все ще стикаються з обмеженнями на відвідування громадських місць, люди вважають за краще залишатися вдома. Це створило можливості для активнішої взаємодії з цифровим простором, де все більше брендів намагаються налагодити зв’язок із клієнтами.

 • Віртуальні ескейпруми у додатках. IKEA пропонує користувачам Snapchat зробити втечу із захаращеної кімнати.
 • Віртуальні ескейпруми в реальному часі. Amazon Prime розробив пригодницьку гру за мотивами комедійного серіалу «Шукачі правди».
 • Віртуальні ескейпруми. Міська бібліотека Калгарі нещодавно провела інтерактивний ігровий захід.

Оцінка: 8,2.

DTС-продажу делікатесів

Споживачі, зацікавлені в спеціальних категоріях харчових продуктів, отримують їх по прямих каналах.

Тренд. Останнім часом групи споживачів із вищим рівнем доходу, зокрема бумери та представники покоління X, виявляють підвищений інтерес до особливих категорій харчових продуктів. Замовлення цих товарів через DTC-канали дозволяє отримати доступ до них, не порушуючи правила соціальної дистанції.

Інсайт. Хоч у цього підходу досить багато передбачуваних переваг, включаючи екологічність та зручність, отримання спеціальних товарів безпосередньо від виробника створює додаткове відчуття автентичності. Вона є особливо привабливою для заможних споживачів, які готові платити більше за продукти вищого класу.

 • DTC-ферми. Grazing Days Farms продає м’ясо прямо зі своєї ферми покупцям.
 • Пивні платформи DTC. Магазин Revl Store від компанії Molson Coors у Великій Британії.
 • DTC-вина в літаку. Flagship Cellars розсилає поштою вина підписникам American Airlines.
 • Екологічно чисті морепродукти. De la mer пропонує асортимент морепродуктів, вирощених у природних умовах та виловлених екологічно чистим способом.
 • Розширення дистрибуції комбучі. Виробник алкогольного напою на основі чайного гриба JuneShine запустив доставку по всій території США до Дня комбучі.

Оцінка: 5,9.

Відмова від комісій

Постачальники сервісів у сфері громадського харчування скасовують комісії для ресторанів

Тренд. На тлі пандемії нові та наявні підприємства надають послуги для ресторанів без комісії, щоб допомогти сфері, що зазнає труднощів. Таким чином вони зможуть пропонувати послуги з доставки та продавати страви навинос, не переплачуючи стороннім додаткам.

Інсайт. Одним із численних наслідків пандемії, що триває, стало те, що малі підприємства насилу адаптуються до зниження кількості клієнтів. Сторонні компанії, здатні зробити процес продажу простішим і вигіднішим, швидше за все, отримають більше лояльних клієнтів, що привабить тих, хто віддає перевагу локальному та етичному шопінгу.

 • Доставка їжі без комісії. Spread – стартап з доставки їжі без комісії.
 • Партнерство з ресторанами. ChowNow це рішення для доставки їжі в ресторани, яке розширює охоплення.
 • Доставка їжі без комісії. Doordash зменшив або скасував комісійні збори для ресторанів.
 • Програми доставки їжі на виніс без комісії. Програма Spread надсилає промокоди через текстові повідомлення.

Оцінка: 4,8.

Новачки у сфері подорожей

Бренди пригодницького туризму пропонують повільніші подорожі для новачків з нової хвилі мандрівників.

Тренд. Під час відпустки в період COVID-19 жителі Північної Америки віддають перевагу поїздкам, пов’язаним з відпочинком на природі. Багато споживачів не мають досвіду в таких видах активного відпочинку, як походи, скелелазіння або плавання на байдарках, і хочуть навчитися. Бренди пригодницького туризму пропонують повільніші поїздки, щоб задовольнити новий приток мандрівників.

Інсайт. У зв’язку з пандемією COVID-19 індустрія подорожей зазнала радикальних змін. Обмеження на переміщення дали багатьом споживачам час подумати над тим, що вони хочуть спробувати у житті, і багато хто з них віддають перевагу відпочинку на природі. Оскільки в епоху COVID-19 поняття «благополуччя» набуває нового значення, пріоритети багатьох споживачів змінилися, і тепер вони прагнуть відключитися від мережі та возз’єднатися зі світом природи.

 • Пригоди для початківців. Бенджамін Перло з G Adventures зазначає, що дедалі більше людей уперше обирають відпочинок у дикій природі.
 • Неквапливі японські пригодницькі тури. Oku Japan відзначає значний приріст популярності піших турів для новачків та непрофесійних туристів.
 • Більш повільні велосипедні тури. Backroads наголошує на попиті на велосипедні тури серед нових демографічних груп.
 • Ірландські компанії пригодницького туризму. Унікальні гірські види сприяють популярності турів у гірську місцевість графства Донегаль (Ірландія).

Оцінка: 6,5.

Підтримка у торгових центрах

Бренди полегшують підтримку бізнесу, розташованого у торгових центрах.

Тренд. Через COVID-19 шукати та купувати речі у торгових центрах стало багато в чому неможливо. Це спонукало моли розробляти рішення, які допомагають споживачам купувати у місцевих продавців. До них відносяться платформи для замовлення страв на фудкортах та інші програми для торгових центрів.

Інсайт. Пандемія COVID-19 кардинально змінила економіку, і багато підприємств намагаються вижити за умов обмежень на офлайн-покупки. Численні акції у соціальних мережах закликають споживачів віддавати перевагу локальному бізнесу — від місцевих дизайнерів та підприємств до великих та дрібних національних брендів — щоб допомогти підняти економіку. Споживачі прагнуть уникати гігантських, багатонаціональних роздрібних компаній та визнають необхідність підтримувати місцевий бізнес.

 • Програми для покупок. Cadillac Fairview дебютував із шопінг-додатком LiVE by CF.
 • Платформи для бронювання столиків у торгових центрах. Фудкорт Square One співпрацює із маркетплейсом EasyPeasy.
 • Програми спеціально підібраних покупок до школи. Невеликі набори подарунків, зібрані стилістами від торгових центрів PREIT’s.
 • Програми для скорочення черг у торгових центрах. Бета-версія CF Guest List скорочує черги для ефективності та безпеки.

Оцінка: 4,9.

Посткоівдна сфера гостинності

Бізнес адаптується до вимог у сфері охорони здоров’я.

Тренд. Готельній індустрії знадобиться деякий час, щоб повністю одужати від економічного удару, завданого пандемією COVID-19, але вона все одно готується до зростання попиту. Нові методи та продукти, в яких пріоритет віддається безпеці та стерильності, стають все більш важливими для підприємств та клієнтів у цій сфері.

Інсайт. Споживачі прагнуть повернутися до нормального життя, яке було до пандемії, проте психологічний ефект від пережитих наслідків все ще впливає на їхню поведінку. Люди звертаються до брендів, які приділяють безпеці не менше уваги, ніж споживчому досвіду та сервісу, щоб повертатися до звичайного життя було комфортно.

 • Концепція готелів після пандемії. Manser Practice представляє майбутнє готельного бізнесу.
 • Безконтактні рішення для ванних кімнат. Gaberit розробила інфрачервоний безконтактний дизайн для ванної кімнати.
 • Захисні екрани, орієнтовані на ритейл. Відкриваючи магазини, компанія Peregrine встановлює у них перегородки з оргскла.
 • Лінійки одягу із захистом від вірусів. Нова лінія тканинних технологій від Style Group призначена для боротьби із COVID-19.
 • Екологічно чисті послуги дезінфекції. Компанія Filta Environmental Kitchen Solutions запустила службу дезінфекції.

Оцінка: 6,6.

Підтримка стартапів

Бренди запускають ініціативи щодо підтримки стартапів у пандемію COVID-19.

Тренд. Бренди в різних секторах, від фінансового до технологічного, прагнуть підтримати нові підприємства, що розвиваються під час та після COVID-19. Серед ініціатив — банківські інструменти, кредитні картки та технологічна допомога.

Інсайт. Економіка істотно постраждала від пандемії, і новим підприємствам не вистачає фінансової підтримки, необхідної для успіху в умовах комерційної невизначеності. Частково це пояснюється відсутністю споживчого попиту, оскільки покупці направляють свої витрати на більш необхідні речі, такі як харчові продукти та одяг, і менше витрачають на предмети розкоші, подорожі чи ресторани.

Бренди, орієнтовані на B2B, підтримують такі підприємства, оскільки розуміють, що у довгостроковій перспективі їм вигідніше мати постійних клієнтів, особливо у період, коли економічна ситуація залишається нестабільною.

 • Ресторанні онлайн-стартапи. Virturant допомагає ресторанним брендам перейти до онлайн.
 • Підтримка COVID-19 в e-commerce. Yo!Kart розповсюджує підтримку COVID-19 серед різних підприємств.
 • Бонусні винагороди за роботу вдома. Brex представляє нові можливості карти для стартапів на фоні COVID-19.
 • Банківські інструменти надання допомоги при пандемії. Starling Bank представив новий набір банківських інструментів та доларовий рахунок.

Оцінка: 5,6.
БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: TrendReports

Читайте также:

У Китаї старі гаджети можна перетворити на витвори мистецтва

Google запускає в Україні кампанію «‎Google для бізнесу‎»

Що чекає штучний інтелект у 2024 році: 4 головні тренди від MIT

7 технологій, за якими варто стежити у 2024 році по версії Nature