Яку платформу вибрати замість Tilda? Огляд варіантів

У цьому році відбувається масовий переїзд користувачів з Tilda ​​на інші платформи. Старт відбувся з початком війни, яку розв’язала росія, — країна розробниця платформи. Першими йти почали українці, які не бажали підтримувати економіку країни-агресора. Наступними стали мешканці США, а вже за ними пішло й багато інших користувачів з країн Європи та всього світу. Якщо ви маєте сайт на Tilda і все ніяк не вирішите на що перейти, то ця стаття саме для вас. Ми зібрали аналоги, здатні впоратися з поставленими завданнями значно краще.

З Tilda можна переходити як на повноцінні CMS, так і на конструктори сайтів. Чим вони відрізняються й що обрати? У них різіні цілі та споживча аудиторія. CMS розраховані на користувачів, які мають навички програмування, дозволяючи не лише реалізувати великий проєкт, але й вносити власні модифікації. Ще одна перевага CMS — можливість професійного SEO-просування, тоді як конструктор обмежений вбудованими функціями та інтеграціями. Також не слід забувати, що створений на такій платформі ресурс є особистою власністю користувача, на відміну від деяких модульних систем. Під час зміни CMS виникне лише низка проблем з адаптацією. Ще одна перевага — повноцінна робота з популярними базами даних.

Водночас конструктори набагато простіші й не вимагають занадто серйозних навичок. Модульна автоматизована система дозволяє всього за кілька днів запустити пристойний блог, Landing та навіть магазин. Для більш зручного порівняння двох типів систем існує таблиця:

WordPress

Система, яка була максимально орієнтована на користувача весь час свого існування — WordPress. Те, що вона є CMS-сервісом, ніяк не вплинуло на зручність інтерфейсу. Пропонує можливість створити власний сайт або портал за невеликі гроші, маючи середні навички у вебдизайні (домен з хостингом усе одно прийдеться купувати).

Система має чимало переваг:

 • 7800 готових до використання шаблонів сайтів, кількість яких постійно збільшується.
 • Зрозумілий інтерфейс, побудований максимально логічно.
 • Наявність вбудованого редактора Gutenberg для тих, хто любить автоматизувати рутинні справи.
 • Оптимізація, яка дозволяє легко та швидко обробляти велику кількість запитів. Навіть величезний портал буде на цій платформі відчувати себе комфортно.
 • Магазин з готовими рішеннями, але є й можливість написати все власноруч.

Так, є й недоліки, серед яких обмеження безкоштовного облікового запису. Він не дозволяє користуватися всіма функціями, що подекуди робить його незручним або неефективним. Проте на цій платформі можна створити та розмістити сайт будь-якого напрямку та навантаження — блог, landing page, корпоративний ресурс та все, що тільки потрібно. Сервіс хостингу також поза конкуренцією.

Wix

Один з найпопулярніших і найшанованіших у світі конструкторів. У ньому реалізовано все необхідне для створення та подальшої роботи невеличкого порталу, причому практично всі функції доступні безкоштовно!

Максимально зручний сервіс для Landing, модульної сторінки та інтернет-магазину. Занадто великий та місткий сайт буде дещо повільним, але для нього є й інші системи. Можливості обмежені лише фантазією розробника, якому навіть не потрібні знання азів CSS або HTML для роботи.

Відмінні риси:

 • Величезна кількість можливостей для дизайну. Більш ніж 800 готових шаблонів від дизайнерів та користувачів, але завжди є можливість зробити сторінку із чистого аркуша.
 • Користувачеві доступний модуль налаштувань CSS та загальний для сторінки. Зручний інтерфейс, що дозволяє візуалізувати будь-який задум.
 • SEO-просування як частина сервісу. Якісний, широкий набір функцій, усе, що необхідно адміністратору-початківцю. Аудит сайту ще ніколи не був таким зручним.
 • Наявність магазину програм. Професіонали продадуть готове рішення, що відповідає вимогам, адже вони його вже зробили. Варто створювати самостійно складні форми чи простіше придбати їх в один клік?
 • Чудова оптимізація під різні роздільні здатності екрана. Загалом у кілька натискань миші можна адаптувати ресурс під мобільний телефон, планшет або старий монітор.
 • Високі можливості для інтеграції. CRM, соціальні мережі, Google Analytics, Facebook піксель, віджети — усе, що потрібно для роботи.

Єдиним недоліком Wix можна назвати платне підключення доменного імені, що коштує $4,50 на місяць. Варто зазначити, що на платформі безперервно з’являються акційні пропозиції, що дозволяють придбати більший тариф за тих самих витрат. Базовий комплект коштуватиме $8,50 щомісяця, але до нього включено відсутність вбудованої реклами. Невеликий обсяг дискового простору можна компенсувати переходом на Безлімітний план, що коштує $12,5/міс. Також сервіс пропонує тариф VIP за $24,5, до складу якого входить найвищий пріоритет під час надання технічної підтримки.

Weblium

Продукт від українських розробників, який заслужив популярність практично в усьому світі завдяки своїй можливості створювати дуже якісні Landing page, blog, візитівки та навіть корпоративні сторінки. Якщо й переходити з Tilda, то на Weblium. Крім підтримки вітчизняних програмістів можна розраховувати на такі переваги платформи:

 • AI Design Supervisor робить розробку сайту простою та максимально доступною.
 • За допомогою Smart UI-kit CSS стане зручним засобом стандартизації, а не окремою мовою програмування з безліччю параметрів.
 • Непогана швидкодія. Швидкість відкриття сторінки та відповіді на запити знаходяться на належному рівні.
 • Власна база знань. Блог, інструкції, питання з відповідями — море супутньої інформації для тих, хто цікавиться.
 • CRM-можливості за невелику вартість — картки клієнтів, угоди, воронки продажів. Малий і середній бізнес не дуже вимогливі до CRM-функцій, то навіщо набувати окремої системи, якщо в Weblium є все необхідне?
 • SEO на високому рівні, що дозволяє просувати сайт, водночас не витрачаючи особливих зусиль.
 • Інтеграція доступна в повному обсязі, не обмежуючи власника сайту ні в чому, повністю адаптована під Україну.

З тарифною сіткою все дуже просто — безкоштовний тариф включає 14 днів повного використання преміум-можливостей, тариф Pro котштуватиме $8,25/міс., але водночас подарує домен на рік.

Хорошоп

Ще один якісний конструктор українських розробників, насамперед орієнтований на комерційну діяльність. Інтернет-магазини, побудовані завдяки цьому ресурсу, працюють не тільки в Україні, але й у всьому світі. Можливо, вартість сервісу спочатку неприємно здивує, але кількість успішних проєктів, реалізованих на платформі, є доказом хорошої інвестиції в розвиток бізнесу. А переваг у сервісу чимало:

 • Інтеграції, актуальні для України — Приват24, LiqPay, Нова пошта. Весь необхідний набір інструментів для торгівлі у мережі.
 • Зручність роботи з відкритими лініями — від коллтрекінгу до онлайн-чатів.
 • Усе необхідне для аналітики та просування ресурсу: Google Analytics, Facebook Pixel, Google Search Console.
 • Досить низька щомісячна абонплата за широкого набору функцій. Усього за 120 грн/міс. можна утримувати інтернет-магазин на тисячу товарів.
 • Тариф Standart відкриває нові можливості реалізації продуктів, підключаючи до майданчиків Rozetka, Kasta та Google Shopping.

Абонплата становить від 120 грн/міс. за базовий пакет до 2000 грн/міс. за пакет B2B, в якому присутні деякі корисні CRM-функції.

Shopify

Ще один конструктор для ведення власного товарного бізнесу на базі інтернет-магазину від канадських розробників. Створений для продажу сноуборд дошок, Shopify отримав за 2 роки найширше застосування. Мільйони компаній з усього світу користуються цим сервісом, причому більшість — успішно. Tesla та Google працюють саме із цією командою девелоперів.

Що пропонує Shopify:

 • Велику кількість інтегрованих рішень практично для будь-якої точки земної кулі.
 • Зручність використання під час створення власного сайту. Інтерфейс орієнтований насамперед на непідготовлених користувачів, намагаючись надати їм повноцінну підтримку.
 • Зручність зміни платформи. Відсутність проблем з базами даних, мовами програмування, розміщенням зображень для власного сайту.
 • Наявність інструментів для аналітики та просування. Необхідний мінімум для інтернет-магазину є.
 • Систему звітів, необхідних для роботи в галузі інтернет-торгівлі. На жаль, доступна лише починаючи з тарифу Advanced Shopify, який коштуватиме $344/міс.

Абонплата за користування становить $29 на місяць, проте пропонується випробувальний термін на 14 днів. На базі платформи працюють дуже багато успішних та відомих компаній.

Squarespace

Гідна альтернатива Tilda від американських програмістів. Цей сервіс уже вважався колись номером один у світі, але був посунутий більш практичними конкурентами. Сьогодні можна спостерігати його повернення на ринок та відновлення втрачених позицій. Насамперед сервіс розрахований на комерційну діяльність, але на його базі можна побудувати блог, лендинг, сторінку-візитівку. Зручне керування, мінімум обмежень пояснюють популярність Squarespace.

Для українського ринку цей конструктор адаптований гідно, включно із чималими інтеграціями та можливостями у SEO. Основний недолік продукту — його вартість, але для великих торговельних майданчиків він підійде якнайкраще.

Тарифна сітка проста, відрізняються між собою варіанти лише набором функцій. За $16/міс. можна отримати все необхідне для запуску сайту. За $23 стануть доступні деякі можливості, цікаві інтернет-магазинам, подарункові картки, вітрини, акції та системи знижок.

Єдиний мінус тарифу — податок 3% на транзакції, який прибрано в Basic commerce та Advanced commerce, що обходиться у $27 і $49.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Що важливо знати про домени та їх реєстрацію щоб зробити бізнес успішнішим

Сайт на WordPress «з нуля»: як створити, «підводні камені» та виправлення помилок. Частина 3

Сайт на WordPress «з нуля»: як створити, «підводні камені» та виправлення помилок. Частина 2

Сайт на WordPress «з нуля»: як створити, «підводні камені» та виправлення помилок. Частина 1