Які мови програмування вивчати для роботи з AI?

Штучний інтелект чи AI (artificial intelligence) досить швидко став невіддільною частиною життя сучасної людини. Ще кілька місяців тому люди не знали про ChatGPT, а вже зараз держави у всьому світі обговорюють його впровадження у свою роботу.

В результаті у багатьох програмістів-початківців виникло закономірне питання: що вибрати для вивчення, щоб не залишитися в минулому? У статті ми розглянемо найпопулярніші мови програмування для розробки AI-продуктів, детально розповівши про мінуси та плюси кожного.

Python

Python — найвідоміша мова програмування для роботи зі штучним інтелектом. Причин цього дві: простота і гнучкість.

Популярність Python обумовлена великою колекцією доступних бібліотек та фреймворків. Такі бібліотеки, як TensorFlow, PyTorch і Keras, дозволяють розробникам створювати складні моделі типу ChatGPT і LLaMA.

Крім цього, зростання попиту на AI призвело до появи специфічних для цієї сфери бібліотек та фреймворків. Наприклад, scikit-learn та NLTK полегшують завдання обробки природної мови, а Keras дозволяє зручно будувати модулі нейромережі, просто додаючи функції чи класи.

Що стосується мінусів Python, можна виділити хіба що споживання пам’яті, що може стати проблемою при роботі з великими масивами даних. Проте переваги Python переважують недоліки, через що більшість AI-розробників використовує у своїй роботі саме його.

Java

Java — популярна мова програмування, яка виділяється серед конкурентів своїми продуктивністю та масштабованістю.

Активна спільнота програмістів, яка зібралася навколо цієї мови, регулярно розробляє нові інструменти, орієнтовані працювати з AI. Зі специфічних бібліотек та фреймворків можна відзначити WEKA та Deeplearning4j.

Однією зі значних переваг Java є його продуктивність. Це компільована мова, отже, перед виконанням код перетворюється на машинний код. Цей процес призводить до швидшого виконання та кращої продуктивності порівняно з мовами, що інтерпретуються (PHP, Python і JavaScript).

Java має один недолік — це не дуже доброзичлива до новачків мова, яка може бути складною в освоєнні без попереднього досвіду в програмуванні.

R

R — це мова програмування, спеціально розроблена для статистичних обчислень та аналізу даних, що робить її ідеальною для роботи зі штучним інтелектом.

R має велику колекцію статистичних бібліотек і фреймворків, таких як caret і mlr, що дозволяють розробникам створювати надійні та точні AI-моделі. Однією з найбільших переваг цієї мови є простий і легкий у вивченні синтаксис, що робить його ідеальним вибором для новачків.

Втім, варто враховувати, що продуктивність R може бути нижчою, ніж в інших мов, що робить її непридатною для розробки великомасштабних систем штучного інтелекту. R також має в рази меншу спільноту, ніж Java і Python, а отже, нерідко розв’язувати проблеми доведеться самостійно.

C++

C++ — це низькорівнева мова програмування, яка забезпечує високу продуктивність і масштабованість. Її часто використовують розробники проєктів, які потребують великої обчислювальної потужності.

C++ широко використовується при роботі над проєктами на стику штучного інтелекту та робототехніки, а також в іграх.

Як і в описаних вище мовах, C++ є специфічні AI-бібліотеки. З найбільших варто відзначити OpenCV та TensorFlow C++, які значно спрощують процес розробки. Крім цього, з Java, про яку ми говорили раніше, його ріднить і компілювання, яке позитивно позначається на продуктивності.

Серед мінусів C++ зазвичай відзначають її складність та неінтуїтивність, які можуть стати серйозними перешкодами для новачків.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Цифрове безсмертя: у Китаї можна замовити аватар близької людини

Як зміниться ChatGPT після виходу нової моделі GPT-4o

Як технології змінюють суддівство у спортивній гімнастиці