Чому вебкамери в ноутбуках мають таку погану якість?

За допомогою сучасних смартфонів можна знімати неймовірні фотографії. Про веб-камери, встановлені в ноутбуки, такого не скажеш — здається, за останні тридцять років вони абсолютно не змінилися. Спробуємо розібратися, з чим це пов’язано.

Як правило мало хто звертає особливу ​​увагу на камери в ноутбуках. Але в час пандемії, коли багатьом доводиться годинами розмовляти по відеозв’язку, дивлячись на темне зернисте зображення свого обличчя, ситуація змінилася.

Багато користувачів поліпшують якість картинки за допомогою зовнішньої веб-камери. Зображення стає відмінним, але схожого ефекту можна домогтися й економнішими засобами — наприклад, використовувати як вебкамеру смартфон або цифровий фотоапарат.

Але чому камери в ноутбуках досі так погано знімають? Основних причин дві: товщина пристроїв та економія виробників на їх компонентах.

Товщина пристроїв

Модуль камери з 17-дюймового MacBook Pro

Вебкамеру потрібно вмістити в обмежений простір корпусу ноутбука. Чим тонше стає техніка, тим складніше розв’язувати цю задачу. Площа рамки по периметру екрану також постійно скорочується, тому у деяких моделей ноутбуків камери розташовані в нижній частині корпусу (Dell) або всередині клавіатури (Huawei).

У більшості ноутбуків (в тому числі в MacBook Pro) використовується модуль вебкамери 720p компанії Micron, для якого потрібно близько 7 мм простору. У міру зменшення товщини екранів встановлення навіть такої компактної деталі стає складністю. Наприклад, Dell довелося працювати безпосередньо з виробниками вебкамер, щоб створити модуль розміром 2,5 мм для своїх новітніх ноутбуків. Втім, і якість одержуваних зображень в результаті знизилося в порівнянні зі звичним варіантом.

Намагаючись вмістити камеру в корпус ноутбука, виробники зменшують розміри сенсорів і лінз. При цьому саме сенсор відповідає за якість зображення, а лінза забезпечує чіткість зображення і глибину різкості — саме тому використання DSLR-камери забезпечує таку разючу різницю. В компактні ноутбуки, де на рахунку кожен міліметр, повноцінні пристрої не поміщаються.

При цьому фронтальні камери, встановлені в не менше тонких нових смартфонах, дозволяють знімати відео 4K з високою роздільною здатністю. А значить, існує ще одна причина низької якості вебкамер: ціна за компоненти.

Економія виробників на компонентах

Модуль камери в передній частині iPhone 11 Pro

Поліпшення вебкамери неминуче призвело б до збільшення вартості готового пристрою. Виробники ноутбуків не готові до такого кроку: сучасні користувачі віддають перевагу продуктивності комп’ютера, а не якості одержуваних зображень. Цікаво, що при виборі смартфона ті ж самі споживачі, навпаки, готові переплачувати за красиві селфі.

Apple встановлює у свої ноутбуки ту ж камеру, що і у 2012 році. З того часу інші компоненти пристроїв неодноразово змінювалися, але ця деталь не змінилася — це все та ж модель 720p. Інші компанії, у тому числі Dell, Lenovo і HP, в основному використовують аналогічні камери з низькою роздільною здатністю.

Існує кілька ноутбуків з більш пристойними вебкамерами. Наприклад, пристрої в Microsoft Surface Pro 7 і Surface Pro X дозволяють отримати якість Full HD 1080p, що значно краще, ніж у MacBook Pro. Звичайно, до дзеркальних фотоапаратів їм все ще дуже далеко, але вони істотно виділяються на тлі інших вебкамер.

Більшість користувачів раніше не замислювалася про веб-камери при придбанні ноутбука, але тепер, коли пандемія змусила мільйонам людей працювати з дому по відеозв’язку, ця функція стала набагато актуальнішою. А значить, є надія, що виробники комп’ютерів, які теж застрягли вдома на карантині й змушені проводити наради з Zoom, побачать жахливу якість вебкамер і нарешті вирішать щось з ними зробити.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Medium

Читайте также:

Новинки геймерської індустрії з виставки CES 2024

Як не заплутатися: детально про стандарти та специфікації USB

Найцікавіші новинки з виставки IFA 2022 в Берліні

Бюджетний ноутбук – це реально! Добірка пристроїв, які не вдарять по кишені