Штучні зябра, що дозволяють дихати під водою

На думку Джуна Камеї (Jun Kamei) – дизайнера біомімікрії та вченого по природних матеріалах, до 2100 року через глобальне потепління підніметься рівень світового океану, що призведе до затоплення багатьох міст, які знаходяться в прибережній зоні. Саме цей факт наштовхнув вченого на розробку штучних зябер для людини – Amphibio.

Вченого надихнули на розробку штучних зябер анатомія комах, які з легкістю можуть плавати у воді. Їх покрив настільки добре відштовхує воду, що створює такий собі повітряний бар’єр між собою і водою. За допомогою цього бар’єру комахи не тільки не мокнуть, але і дихають, тому, що він фільтрує кисень, який міститься у воді і направляє його в тіло.

Штучні зябра Камеї виготовлені теж з пористого гідрофобного матеріалу, який нагадує поверхню покриву комах.

«Вода містить молекули кисню, які можуть вільно переміщатися в мембрані завдяки своїй пористій структурі. Таким же чином проходить і обмін вуглекислого газу між мембраною і водою» — заявляє Камеї.

Штучні зябра Amphibio мають складки, які призначені для збільшення їх площі взаємодії з водою, щоб забезпечувати достатнє насичення киснем. Єдиною проблемою розробки на даний момент є недостатня площа цієї поверхні для забезпечення повноцінного дихання людини під водою. За попередніми підрахунками вченого для досягнення автономного дихання необхідно аж 32 квадратних метри такого матеріалу, що можна порівняти з розміром невеликої квартири. З такими зябрами комфортно пересуватися під водою неможливо. Тому Джун продовжує удосконалювати свою ідею.

Чи вийде у Джуна Камеї знайти підтримку для подальшого поліпшення свого прототипу? Адже по суті необхідно просто переробити матеріал так, щоб його всмоктуваність кисню збільшилася в кілька десятків разів. І якщо ідея приведе до успіху, то цілком можливо, що людство відмовиться від громіздких аквалангів на користь штучних зябер.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: FastCompany

Читайте также:

Як створити діпфейк не володіючи програмуванням? Реальний приклад

Найпопулярніші рекламні ролики на YouTube 2020 року

Формату MP3 виповнилося 25 років. Історія створення

Як буде виглядати наша планета через 250 мільйонів років. Відео