Екологічне пакування шампуню у…мило — краще рішення для порятунку планети

Б’юті-бренди славляться незвичайним дизайном свого пакування. Щоб їх продукція впадала в очі на полицях магазинів, компанії придумують пляшечки й тюбики самої різної форми та кольору. Ось тільки більшість з них зроблені з пластику, який сильно забруднює нашу планету. Дизайнер з Берліна придумала нестандартне рішення — робити пляшечки з мила.

В середньому людина використовує за рік 11 пляшок гелю для душу і 10 пляшок шампуню. Щорічно компанії виготовляють 300 мільйонів тонн пластику — і серед них пакування для косметичних продуктів. Оскільки у більшості людей немає в ванній контейнерів для сортування відходів, ці пластикові пакування потрапляють у звичайний сміттєвий кошик. На перероблення відправляється тільки 10% всього пластика, решта ж потрапляє в землю або в океан, де розкладається понад 500 років.

Берлінський дизайнер Джонна Брайтенхубер придумала оригінальне розв’язання цієї проблеми. В рамках своєї магістерської дисертації вона розробила пляшку з мила, в якій можна зберігати будь-який рідкий гігієнічний продукт — причому виглядає вона так само красиво, як і пляшечки від кращих дизайнерів на ринку.

Пляшки SOAPBOTTLE зроблені зі звичайного шматка мила. Усередині пляшки є водонепроникне покриття, яке не дає рідині, яка зберігається розчиняти мило. Пляшка закривається металевою кришечкою, яку можна використовувати багато разів.

Єдина проблема такого пакування в тому, що пляшка з мила може стати слизькою, якщо ви користуєтеся їй в душі. Щоб її вирішити Брайтенхубер додала до пляшечки кріплення для стрічки або шнурка, за який можна її підвісити.

SOAPBOTTLE поступово розчиняється і через якийсь час від нього залишаться лише маленькі шматочки мила, які Брайтенхубер рекомендує використовувати для миття рук. Всі відходи такого упакування повністю біорозкладні. Не варто боятися, що пляшка розчиниться у вас в руках під час користування — на той час, коли пакування розмиється, шампунь чи гель для душу всередині неї повинен закінчитися.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Fastcompany

Читайте также:

Як працює вертикальне фермерство на прикладі однієї компанії

Як використання водню може вплинути на зміни клімату та чому його впровадження йде так важко

Створена розумна тканина, що вміє охолоджувати носія

Екологічна тривожність: звідки вона взялася і що з нею робити