Найекологічніші пам’ятки світу або як світ прагне економити ресурси

У сучасному світі, де проблеми зміни клімату та забруднення довкілля стають усе більш актуальними, екологічно чисті місця стають справжніми оазисами природи. Найекологічніші відомі місця світу не лише вражають своєю красою, але й служать прикладами гармонійного співіснування людини та природи. Які відомі місця ввійшли в наш список дивіться нижче.

Сонячні панелі на Біг-Бені

2012 року Тауерський міст обладнали світлодіодами, а сьогодні енергоефективне підсвічування є і на Біг-Бені. Експерти вважають, що після модернізації Біг-Бен споживатиме на 30% менше електроенергії.

Влада Лондона останнім часом активно працює над тим, щоб підвищити енергоефективність в історичній частині міста, тому було вирішено також оснастити циферблат Біг-Бена сонячними панелями, утеплити фасад та дах.

Очікується, що проєкт забезпечить ефективність даху ще на 150 років, а також дасть змогу значно покращити екологічні показники.

Сміттєпереробний завод у Відні

Завод з перероблення сміття «Шпіттелау» вписався у міський пейзаж і сам став однією з визначних пам’яток Відня. На заводі регулярно замінюються очисні технології. Тут щороку спалюють близько 250 тисяч тонн сміття, а енергію, що виділяється, спрямовують на обігрів будинків міста.

Завод «Шпіттелау» виконує відразу три функції: перероблення сміття, величезна котельня та шедевр архітектури.

Вітряки на Ейфелевій вежі

На Ейфелевій вежі встановили дві вітрові турбіни, що генерують до 10 000 кВт електроенергії на рік. Тепер вежа сама зможе забезпечувати електроенергією перший поверх. Обидві турбіни на висоті 130 метрів над другим рівнем пофарбували в тон вежі.

На вежі встановлено світлодіодне освітлення, а на даху змонтовані сонячні панелі, що забезпечують опаленням два павільйони для туристів.

Сонячні панелі на церковних будинках Ватикану

Ватикан став першою державою, яка повністю забезпечила своїх громадян електроенергією, виробленою за допомогою поновлюваних джерел енергії. Це сталося після встановлення сонячних панелей на даху залу Павла VI у 2008 році. Інші будівлі Ватикану також обладнані фотоелектричними сонячними установками.

В результаті сонячні панелі дозволили економити до 90 тонн нафти на місяць, отримувати по 200 Вт відновлюваної електроенергії на кожного мешканця країни та забезпечувати електроживленням домашні господарства Ватикану!

Хмарочоси-електростанції в Китаї

Задум інженерів був у тому, що Башта Перлинної річки (Вежа Чжуцзян) у Гуанчжоу-Сіті не лише повністю забезпечуватиме себе електроенергією, а й вироблятиме зайву, яку можна буде постачати іншим споживачам.

Для цього було розроблено особливу форму фасаду, яка спрямовує вітер до спеціальних отворів. Крім турбін, на будівлі встановлені сонячні батареї — у результаті будівля витрачає на 60% менше, ніж традиційний хмарочос такого розміру.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Що станеться з нашою планетою, якщо Антарктида розтане

Як комп’ютерна модель 1970-х спрогнозувала загибель людства у XXI столітті. Частина друга

Як комп’ютерна модель 1970-х спрогнозувала загибель людства у XXI столітті. Частина перша

Виростити котедж: як виглядатимуть приватні будинки з живих дерев