Майбутнє без кондиціонерів або як звичайна фарба може зробити світ трохи краще

Дослідницька група з США продемонструвала спосіб створення «супер білої» фарби для покриття будівель, яка відбиває до 98% світла, що надходить до поверхні. Звичайна біла фарба відбиває близько 85% сонячного випромінювання. Якщо використовувати нову фарбу на дахах будинків і інших частинах будівлі, витрати на охолодження приміщень можуть значно знизитися.

Ефект подібний до того, коли людина одягає білу сорочку замість чорної в теплий літній день. Дослідники бачать великий потенціал в тому, щоб покривати будівлі світловідбиваючою білою фарбою, для охолодження внутрішніх приміщень. Нове покриття повинне допомогти скоротити використання кондиціонерів і пов’язані з ним викиди вуглекислого газу.

Найбільш ефективні білі фарби зазвичай відбивають близько 85% сонячної радіації. Інша частина поглинається хімічним складом фарби. Дослідники намагалися поліпшити білу фарбу, внісши кілька змін в рецепт.

Ключовим інгредієнтом сучасних білих фарб з високим коефіцієнтом відбиття сонячного світла є оксид титану, який ефективно відбиває більшість видимого та ближнього інфрачервоного світла. Однак є й недолік. Він полягає в тому, що фарба поглинає ультрафіолетове світло та фіолетовий колір одночасно. Властивість з’єднання поглинати ультрафіолетові промені роблять його корисним в сонцезахисних лосьйонах, але інгредієнт від цього нагрівається під впливом сонячного світла.

Дослідники вивчали альтернативні матеріали. Команда добилася успіху в заміні оксиду титану з’єднанням бариту, поряд з полімером тетрафторетиленом, більш відомим як тефлон. Ці інгредієнти допомагають фарбам відбивати ультрафіолетове світло.

Команда також внесла додаткові удосконалення складу фарби. Вчені скоротили кількість полімерних сполучень у фарбі, які зазвичай служать для поглинання тепла.

Ефективність нової супер білої фарби (з маркуванням E1 і E3) в порівнянні з сучасними фарбами (E2).

«Потенційні переваги в охолодженні, які приносить нова фарба, можуть бути реалізовані в найближчому майбутньому. Пропоновані нами модифікації знаходяться в межах можливостей лакофарбової промисловості », – сказав Джотірмой Мандал, доктор наук Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та один з авторів дослідження.

Автори дослідження сподіваються, що робота буде стимулювати майбутні ініціативи в області покриття, що охолоджує. Вчені продовжать дослідження з білою фарбою і вивчатимуть пом’якшувальні наслідки покриття, що охолоджує в масовому масштабі, і як це може вплинути на зміну клімату.

«Глобальне введення технології потребують співпраці між експертами в різних областях оптики, матеріалознавстві та метеорології, і експертами з промисловості та політики», — уклав Мандал.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Джерело: Samueli School of Engineering

Читайте также:

Як працює вертикальне фермерство на прикладі однієї компанії

Як використання водню може вплинути на зміни клімату та чому його впровадження йде так важко

Створена розумна тканина, що вміє охолоджувати носія

Екологічна тривожність: звідки вона взялася і що з нею робити