Starlink від Ілона Маска — перші тести

Американський підприємець Ілон Маск (Elon Musk) займається не тільки виробництвом електричних автомобілів і космічних кораблів. У 2015 році він створив компанію Starlink, мета якої полягає в забезпеченні інтернетом жителів навіть найвіддаленіших куточків нашої планети. Завдяки тисячам космічних супутників для роздачі інтернету, мешканці сіл зможуть заходити в соціальні мережі, дивитися YouTube і стати повноцінними користувачами всесвітньої мережі.

У першій половині 2020 року кількість супутників Starlink на навколоземній орбіті перевалило за 500 штук, тому компанія вирішила запустити систему в тестовому режимі. Інтернетом від Ілона Маска змогли скористатися деякі жителі США і Канади. Вони виміряли швидкість завантаження і віддачі файлів, а також поділилися інформацією про затримку (пінг). Якщо говорити коротко, то інтернет Starlink показав себе з найкращого боку. Але ж це тільки початок.

Перші відгуки про інтернет Starlink

Перші відгуки користувачів супутникового інтернету Starlink були опубліковані на сайті Reddit. Реєстрація на бета-тестування була відкрита в червні — компанія відбирала людей, виходячи з їх місця розташування. Перші випробування вона вирішила провести спільно з жителями північної частини США та півдня Канади. Також вона забезпечила інтернетом кілька сільських місцевостей американського штату Вашингтон. Для приймання сигналів з супутників в цих регіонах були встановлені спеціальні супутникові тарілки. Компанія поки не оголосила вартість наземних станцій і розмір абонентської плати, але деякі закордонні джерела повідомляють про 100 доларів на місяць.

Судячи з усього, учасники тестування отримали доступ до інтернету безкоштовно. Вони виміряли показники супутникового інтернету Starlink за допомогою онлайн-сервісу Speedtest.

Характеристики інтернету Starlink:

  • Швидкість завантаження — до 60,24 Мегабіт/с (7,2 Мегабайт/с);
  • Швидкість віддачі — до 17,64 Мегабіт/с (2,1 Мегабайт/с);
  • Затримка — від 31 мілісекунд.

Переваги інтернету Starlink

Найбільше користувачів Reddit зацікавила затримка, яка також відома як пінг. Цей показник показує швидкість, з якою комп’ютер або смартфон відправляє команди на віддалені сервери та отримує їх назад. Чим він вищий — тим гірше. Від високого пінгу звичайні користувачі особливо не страждають, тому що він майже не впливає на показ веб-сторінок. Але ось любителі комп’ютерних ігор від високого пінгу страждають як ніхто інший, тому що в онлайн-іграх вони не зможуть вчасно реагувати на події та програють.

В середньому, затримка супутникового інтернету Starlink становить 40-50 мілісекунд. З таким пінгом особливих проблем у користувачів виникнути не повинно і це цілком хороший показник, тим більше для працюючого в тестовому режимі провайдера. Журналісти з видання FreeNews відзначили, що характеристики системи Starking набагато краще, ніж у супутникового провайдера HughesNet. Для порівняння, цей провайдер забезпечує користувачам швидкість завантаження 25 Мегабіт/с, а віддачі — до 3 Мегабіт/с. При цьому затримка часом досягає 500 мілісекунд, а зона покриття набагато менше, ніж у дітища Ілона Маска.

Коли запуститься Starlink?

За словами представників Starlink, повноцінна робота супутникового інтернету запланована на 2021 рік. До цього часу на орбіті нашої планети буде ще більше інтернет-супутників, що збільшить зону покриття і швидкість передачі даних. В ідеалі, компанія хоче забезпечити швидкість передачі даних до 1 гігабіт/с (120 Мегабайт/с). І все це — за 100 доларів на місяць. Деякі користувачі Reddit повідомили, що на цей час щомісяця платять провайдерам по 150 доларів за більш скромні показники. І вони вже цілком готові стати клієнтами провайдера Starlink.

До 2021 року Ілону Маску і його численній команді належить виконати багато роботи. На навколоземну орбіту необхідно запустити ще кілька сотень супутників, адже всього їх там має бути 12 000 штук. Супутники потребують вдосконалення — на цей час компанія намагається зробити так, щоб вони не світилися на небі. А все тому, що їх світіння заважає астрономам вивчати далекі планети. Додатково до всього цього, треба щось робити з наземними станціями для отримання сигналів, тому що поки вони коштують дуже дорого.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Кабель на дні океану: як прокладають інтернет між континентами

Стрибок від 5G до 6G. Коли, навіщо та що це даcть?

10 технологій, які викликали страх, а зараз стали буденністю

Амбіції Boring Company Ілона Маска у Техасі: тунелі для автомобілів, людей і води