Switchblade 300 – маленький вбивця на захисті України

Війна в країні продовжується, від загарбників гинуть тисячі жителів України. Війська РФ наносять авіаційні та ракетні удари по житловим масивам Маріуполя, Харкова, Києва та інших українських міст. Наші доблесні воїни дають їм достойну відсіч. Весь світ нам в цьому допомагає, надаючи найсучасніше озброєння для боротьби з російськими окупантами.

Так в рамках допомогу нам надали безпілотник-камікадзе Switchblade. Це надзвичайно ефективні апарати, які вже дуже добре зарекомендували себе під час найскладніших боїв в Афганістані.

Що таке Switchblade?

Switchblade були створені для американських військ і використовувалися в Афганістані. Щільна повітряна підтримка, тобто бомби, скинуті літаками або великими дронами, вимагає часу, коштує дорого і може завдати непотрібної шкоди, якщо ціль знаходиться в міських районах.

Якщо війська розташовані поза зоною досяжності артилерійської підтримки, вони можуть використовувати керовані ракети, такі як FGM-148 Javelin, але це озброєння дуже дороге, і воно не підходять для знищення деяких цілей, наприклад, прихованих за стіною або будівлею.

Хоча армія США використовувала портативні безпілотні літальні апарати, такі як Raven і Puma, які можуть виконувати розвідувальні функції і створювати загрозу для військових, але вони не мають можливості швидко атакувати виявлені цілі. Річ у тім, що вони літають без будь-якого озброєння. Боєголовки занадто важкі для транспортування цими дронами. Поява Switchblade докорінно змінила ситуацію. Ці дрони-камікадзе можуть бути одночасно і розвідниками, і смертельною зброєю у боротьбі з ворогом.

Switchblade поєднує в собі багато переваг. Це і легкість транспортування, і розвідувальні можливості, і здатність нести боєголовку на борту. Ще одна суттєва перевага – доволі низька ціна – $6000.

Switchblade здобули велику популярність серед військових. І хоча армія США класифікує їх більше як циркуляційні боєприпаси, ці безпілотники виявилися надзвичайно ефективними. Здатність швидкого розгортання і використання, а також висока точність зробили їх дуже цінними для солдатів, яким часто доводилося довго чекати на повітряну підтримку.

Перевагою Switchblade також є можливість відключення боєголовки під час місії, ще до остаточного удару. У багатьох випадках це врятувало життя цивільним особам, яких помилково ідентифікували як супротивника.

Switchblade 300 – маленький вбивця

Switchblade — це невеликий легкий безпілотник, який може перебувати в повітрі до 30 хвилин, перш ніж оператор на землі направить його на ціль, розташовану, подеколи, за десяток кілометрів. Дрон запускається зі спеціальної труби як мінометний снаряд. GPS-наведення в реальному часі дозволяє військовослужбовцю в польових умовах керувати дроном до самого моменту попадання у ціль. Розробила ці безпілотники-камікадзе американська компанія AeroVironment Inc. спеціально для військових США. Існують дві модифікації цих апаратів – Switchblade 300 та Switchblade 600. Останній навіть здатен протистояти танкам. В Україну доставили тільки Switchblade 300.

Ця зброя вперше була використана в Афганістані силами спеціальних операцій США, але швидко була підібрана армією та Корпусом морської піхоти, які оцінили легкість і боєздатність цього озброєння, спроможність виявляти і знищувати засідки або транспортні засоби ворога.

Switchblade 300 був розроблений як одноразовий безпілотний літальний апарат (БПЛА) для збільшення вогневої потужності піхотних підрозділів. Тобто, для підтримки піхоти під час бойових сутичок з супротивником.

Він має довжину 610 мм і важить всього 2,5 кг разом з корпусом і пусковою установкою, що робить його дуже легким для транспортування навіть одним солдатом. Цей безпілотник може досягати швидкості 157 км/год. Тобто, це доволі швидкий БПЛА, тому він не такий вразливий, як його сучасні аналоги.

Switchblade вкладається в трубу, а його крила розгортаються, коли він знаходиться вже у повітрі. Управляється він оператором на відстані до 10 км від цілі. Але невеликий розмір цього БПЛА обмежує тривалість його польоту 10 хвилинами. Це дещо зменшує його роль у якості розвідника, але він дуже корисний для боротьби з окремими наземними цілями.

Його боєголовка має вибуховий заряд, еквівалентний 40-мм гранаті, тому він придатній для знищення легкої бронетехніки та особового складу ворога. Він є досить зручною зброєю в боротьбі проти БМП, БТР та броньованих машин, непереливки буде й піхоті з десантом.

Боєголовка спеціально розроблена для керованої вогневої потужності. Можливий не тільки спрямований вибух, але і детонація на певній висоті. Найважливіше, що всі параметри можна змінити на льоту. Простими словами, оператор може на ходу міняти ціль та напрямок удару. Спасіння для ворогів від такого БПЛА майже немає.

Більш того, на додачу до спроможності знищувати наземні цілі, Switchblade може націлюватися і знищувати також і ворожі безпілотники. Цей маленький вбивця здатен виявляти ворожі БПЛА і таранити їх. Тому він і має класифікацію безпілотник-камікадзе.

Цей безпілотний транспортний засіб живиться від електродвигуна, тому тихий політ, а також невеликі розміри надзвичайно ускладнюють його виявлення ворогом або спроби перехоплення.

Switchblade використовує денні та інфрачервоні камери, а також «допоміжне відстеження» для націлювання на нерухомі та рухомі ворожі об’єкти.

Підтримуючи військові операції у польових умовах або з фіксованих оборонних позицій, перевірений у бою Switchblade 300 із запатентованою функцією відключення хвилі, є ідеальною керованою ракетою для використання проти цілей за межами прямої видимості. Switchblade 300 з можливістю швидкого розгортання з повітряної, морської або наземної платформи забезпечує підвищену летальність супротивника за допомогою GPS-координат і відео в режимі реального часу для точного націлювання з низькою похибкою.

Switchblade Sensor to Shooter (S2S) поєднує в собі чудові можливості ISR невеликих безпілотних авіаційних систем (SUAS) AeroVironment з можливостями точного удару ракетної системи Switchblade. За допомогою програмного забезпечення S2S координати цілі миттєво передаються від SUAS до Switchblade за допомогою міжмашинного зв’язку, що скорочує терміни взаємодії та когнітивне навантаження на оператора. S2S надає операторам Switchblade відеоспостереження в режимі реального часу для централізованого перегляду зони роботи та можливість узгоджувати сцени з камери SUAS ISR і Switchblade 300 на одному екрані.

Технічні характеристики Switchblade 300

 • Дальність дії: 10 км
 • Тривалість польоту: 15 хв
 • Вага: 2,5 кг
 • Висота польоту: 150-4500 м
 • Крейсерська швидкість: 100 км/год
 • Максимальна швидкість: 157 км/год

Детальніше на YouTube

Технічні характеристики Switchblade 600

 • Дальність дії: 40 км
 • Тривалість польоту: 40 хв
 • Вага: 54,4 кг
 • Висота польоту: 150-4500 м
 • Крейсерська швидкість: 110 км/год
 • Максимальна швидкість: 185 км/год

Детальніше на YouTube

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Доставка їжі безпілотником стало вже повсякденним життям в Шеньчжені

Як видалити російський контент з пошукових систем та соціальних мереж

Захист персональних даних українців залишається одним із найбільших викликів у кібервійні росії проти України

Звіт «Туман війни» від Google або як війна в Україні змінила ландшафт кіберзагроз