12 стартапів з України на CES 2023

Міжнародна виставка CES 2023 буде проходити в Лас-Вегасі з 5 по 8 січня, і свої інноваційні рішення тут будуть прагнути представити безліч відомих виробників. Попри повномасштабне вторгнення росії, Україна все одно змогла прийняти учать у виставці – до складу нашої делегації входять 12 стартапів.

Загалом організатори очікують близько 100 тис. відвідувачів і понад 3 тис. учасників з усього світу. Окрім, звісно, представників вищезгаданої росії. Українські стартапи, як завжди, приїхали на CES, щоб вразити громадськість своїми винаходами та рішеннями. Вони представляють розробки, пов’язані зі сферами екології, медицини, освіти, безпеки, сільського господарства тощо.

Releaf PAPER & BAGS

Компанія Releaf PAPER & BAGS є першим у світі виробником паперового пакування з опалого листя. Валентин Фречка, один зі співзасновників, ще під час навчання у школі провів тестування для доведення гіпотези, що у листі є такі самі волокна для виробництва целюлози, як і у дереві, і потім кілька років витратив на вдосконалення технології. Зараз компанія виробляє по-справжньому eco-friendly паперові пакети та експортує їх, і серед її клієнтів такі бренди, як L’oreal, Schneider Electric, Samsung, Weleda та Ariston Thermo.

Rekava

Бренд Rekava займається створенням біорозкладаних продуктів із повторно використаної кавової гущі. Як говориться на сайті компанії, щороку у світі утворюється близько 6 млн т відпрацьованої кавової гущі, і її потрібно правильно утилізовувати, щоб вона не псувала ґрунт.

Rekava створює посуд, який повністю компостується та розкладається максимум за 4,5 місяці, може стати добривом чи біопаливом, не містить пластику чи хімікатів. Щоб отримати такий посуд, треба тільки випити каву, а представники компанії зберуть гущу, спресують, додадуть харчове покриття та перетворять її на стакан.

Melt Water Club

Melt Water Club — технічне рішення для отримання питної води преміумкласу завдяки інноваційній технології Freezing Process. Стартап займається виробництвом талої води методом заморожування та з використанням сучасних розробок. З 200 л чистої (як зазвичай вважається) артезіанської води можна отримати 100 л талої, адже інноваційна технологія не залишає жодних домішок або шкідливих речовин.

OptySun

Стартап OptySun розробив технологію очищення та знезараження води в будь-яких умовах. Пристрій може працювати як всередині приміщень, так і ззовні. Для його роботи необхідна лише вода будь-якої якості та доступ до сонячного світла або джерела електроенергії.

Принцип роботи заснований на комбінації декількох технологій очищення – озоном, ультрафіолетом та фізичне (очищення від великих частинок). Технологія вбиває 99,9% бактерій, не потребує витратних матеріалів та забезпечує 5 добових порцій води кожні 30 хвилин.

i3 Engineering

i3 Engineering — інноваційна компанія у сфері виробництва рішень для розумного дому та автоматизації. Вона показує на CES 2023 комплексне рішення для проєктів Smart Home та автоматизації бізнесу, яке складається з контролерів, програмного забезпечення та мобільного застосунку.

Компанія бачить свою місію в тому, щоб створювати обладнання з найширшим функціоналом, максимальною зручністю у використанні, надійністю, найбільшим вибором контролерів на вибір і з урахуванням концепції найкращого співвідношення ціни і якості.

Nanit Robot

Компанія Nanit Robot створила освітнє рішення STEM Robotics з високою інженерною перспективою та творчим навчальним процесом для дітей і дорослих. Мета рішення – розвивати креативність та інженерні навички.

Фактично це набір із комплектувальних та сенсорів, із яких можна зібрати 30 модифікацій роботів, а також отримати повний курс навчання. Розробка розрахована на дітей віком від 5 років.

Corner

Мабуть, багато людей знає, скільки нервів витрачається під час ремонту, причому починається все ще на стадії проєкту. Так от Corner – це технологічна платформа для домовласників та підрядників, яка пропонує безпроблемний спосіб організувати ремонт із попередньо спроєктованою кухнею повністю в онлайн-режимі.

Knopka

Knopka – це стартап, який розробив передову систему оповіщень для стаціонарів. З її допомогою медперсонал отримує сповіщення про потреби пацієнтів. Крім того, система фіксує, чи вчасно була надана допомога пацієнту.

Персонал отримує сповіщення у разі критичних показників пульсу або падіння, коли треба вчасно зробити призначення лікаря або, звісно, коли пацієнт викликає допомогу самостійно.

WheelKeep

WheelKeep — це круте рішення, яке дозволяє любителям велоспорту захистити велосипеди від крадіжок. Охоронна система, яку стартап представляє на виставці CES 2023, встановлюється в рульову колонку та повністю невидима ззовні, сповіщає власника про будь-які рухи велосипеда та відображає геолокацію з точністю до 2 м.

Solar Plex

Ця компанія займається модернізацією нових і вже встановлених звичайних сонячних панелей на гібридні. Гібридна сонячна панель високої ефективності сформована на базі сонячної панелі 275 Вт та використовується для генерації електричної та теплової енергії.

Еfarm.pro

Польовий помічник для сільськогосподарських робіт Еfarm.pro дає змогу економити ресурси та працювати точніше. При використанні агронавігатора зменшуються витрати на паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, добрива, насіння, і, як наслідок, власники сільськогосподарських угідь збільшують прибуток до 35%. До речі, врожайність площі теж збільшується – на 22%.

G-MAK.ua

Розробка компанії G-MAK.ua — інноваційний пристрій для охорони оселі, який оснастили низкою унікальних технологічних рішень для дезорієнтації зловмисника. Зазвичай правоохоронці прибувають через 5-7 хвилин після того, як спрацює сигналізація, і вона не завадить злодію забрати цінні речі. G-MAK менш ніж за секунду вмикає систему активного захисту – густий туман, потужний стробоскопічний спалах і багатотональний звук сирени, які жахають порушника.

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:

Читайте также:

Перша група одержувачів фінансування від Фонду підтримки Google для стартапів в Україні в 2024 році

Y Combinator – творець єдинорогів. У що він вкладає сьогодні?

4 китайські єдинороги, які створюють альтернативу ChatGPT

Другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні