5G на старті: оператори прискорюють впровадження нової технології

Нещодавно одразу кілька мобільних операторів заявили про наміри розгорнути послуги 5G в більш короткі терміни, ніж вони планували раніше. Це спонукало аналітичну фірму CCS Insight переглянути свій прогноз та скоротити очікування, коли ці послуги будуть виведені на ринок.

У новому звіті прогнозується, що у 2021 році кількість 5G-підключень сягне 340 млн, а вже у першій половині 2023 року перевищить 1 млрд. Очікується, що до 2025 року кількість з’єднань 5G складе 2,7 млрд, що більш ніж 20% від загального числа мобільних підключень  у світі.

«Основні американські оператори абсолютно чітко оголосили про наміри запустити 5G в кінці 2018 року. Втім останнім часом ми спостерігаємо більш активну діяльність в розгортанні мереж від операторів у Європі, на Близькому Сході та у Китаї, – говорить Кестер Манн (Kester Mann), головний аналітик CCS Insight. – Хоча Європа все ще відстає приблизно на рік від провідних ринків 5G, деякі регіональні оператори рішуче налаштовані запустити комерційні послуги вже наступного року».

Минулого тижня компанія Telia запустила тестову мережу 5G в Гельсінкі в рамках підготовки до повного комерційного запуску у 2019 році. Скандинавський провайдер, який має чималий досвід у впровадженні суперпрогресивних мобільних технологій, стверджує, що саме він «першим у світі» запустив комерційну мережу 4G наприкінці 2009 року.

Недавні оптимістичні заяви інших операторів, у тому числі Telecom Italia, BT, Swisscom і Telenor, щодо впровадження 5G свідчать про те, що зв’язок 5-ї генерації стане в Європі комерційною реальністю швидше, ніж передбачалося раніше. Фінський оператор Еліса навіть пішов далі, стверджуючи, що вже запустив комерційну мережу, хоча і без пристроїв, які її підтримують.

Ці амбіції сильно контрастують з більш обережним підходом основних телекомунікаційних груп, таких як Vodafone, Orange, Deutsche Telekom та Telefonica, які тільки заявили про намір виконати запуск комерційних мереж 5G у 2020 році. Тим не менше, після того, як мережі будуть впроваджені, мотивація привернути до них користувачів буде величезною, вважає Манн.

Глобальне розповсюдження зв’язку 5G, 2018-2025 рр. На лівій вертикальній осі вказана кількість з’єднань в млрд, на правій – частка 5G від загальної кількості з’єднань. Джерело: CCS Insight Market Forecast.

Глобальне розповсюдження зв’язку 5G, 2018-2025 рр. На лівій вертикальній осі вказана кількість з’єднань в млрд, на правій – частка 5G від загальної кількості з’єднань. Джерело: CCS Insight Market Forecast.

Інший регіон із позитивним короткостроковим прогнозом – це Близький Схід. В травні 2018 року четвірка найбільших регіональних операторів заявила про раннє розгортання мережі, яке мало відбуватися буквально через лічені дні. І хоча ці анонси були викликані простим бажанням показати свої технологічні переваги, тим не менше, вони ілюструють більш високі очікування щодо регіону, ніж передбачалося раніше.

У доповіді також зазначається, що аналітики очікують, що Китай обжене США і у 2020 році стане найбільшим 5G-ринком у світі, сягнувши 40 мільйонів підключень. Більш того, до 2025 року кількість з’єднань у Китаї перевищить 1 млрд, що складе близько 40% від загального числа з’єднань в усьому світі. На сьогодні країна дуже близька до загального впровадження технології 5G, а найбільший оператор China Mobile може запустити мережу вже у 2019 році, що випереджає очікування. Крім того, постачальники локальної інфраструктури Huawei та ZTE планують посилити активність на внутрішньому ринку з причини нещодавніх санкцій з боку США. Останні призвели до більш складних умов роботи вендорів на кількох заокеанських ринках, в тому числі в США та Австралії. До речі, потенційне злиття компаній China Telecom і China Unicom, за чутками, було викликане бажанням досягти глобальної переваги саме в 5G.

У США оператори готуються до запуску перших комерційних мереж 5G, можливо, вже цього місяця. Спочатку фокус буде зроблено на бездротовій технології зв’язку зі стаціонарними пристроями. Але без підтримки 5G в смартфонах ця технологія залишиться нішовою і до 2025 року складе лише близько одного відсотка від всіх 5G-з’єднань у світі.

Дійсно, всі ці перші запуски нової мережі не дозволять користувачам переходити на 5G-зв’язок, поки виробники смартфонів та постачальників чипсетів не випустять перші мобільні телефони із підтримкою 5G, а це очікується тільки навесні 2019 року. І хоча перші телефони навряд чи будуть ідеальними з точки зору технологічної надійності, тим не менше, за прогнозом вже до кінця 2019 року чимало флагманських смартфонів від відомих вендорів будуть підтримувати нові технології, особливо в розвинутих країнах.

До речі, Iphone навряд чи стане одним з перших телефонів з підтримкою 5G у 2019 році. Та попри запізнення з боку Apple, близько 200 мільйонів 5G-смартфонів буде продано в 2019 році. Це означає, що виробники Android-смартфонів скористаються можливістю запропонувати користувачам інноваційні технології в надії на те, що люди придбають собі новий телефон вже наступного року, вважає Марина Котчева (Marina Koytcheva),  віце-президент з прогнозування на CCS Insight.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Джерело: Medium

 

Читайте также:

Як виглядають найменші гаджети у світі

Прем’єра iPhone 15 та інших новинок Apple. Усі подробиці з презентації

5 технологій, які пішли в минуле через Apple

Як залишатися на звʼязку в критичній ситуації? Поради від Держспецзв’язку