Аналітична компанія Deloitte випустила звіт про використання NFT у бізнесі. Автори документа розглянули не лише плюси, а й ризики, пов’язані із впровадженням технології у робочі процеси.
Британська аналітична компанія Deloitte опублікувала новий звіт під назвою Corporates using NFTs (Використання корпорацій NFT). У ньому розглядаються можливі застосування технології компаніями, а також торкається теми ризиків, пов’язаних з NFT.
Автори звіту вважають, що перед тим, як обговорювати використання NFT, керівники компанії повинні визначити проблеми, які ця технологія може вирішити. Незамінні токени — це потужний інструмент, проте не кожен бізнес потребує його прямо зараз. У 2021-2022 роках на хвилі популярності технології багато компаній анонсували впровадження NFT, але швидко зрозуміли, що потреби в цьому не було. Такі прецеденти серйозно підривають довіру до WEB 3.
У звіті також зазначається, що NFT створюють ризики, яких WEB 2 компанії може бути не готові. За відсутності належної експертизи в галузі кібербезпеки невзаємозамінні токени можуть стати лазівкою для хакерів та шахраїв.
Не менш важливо враховувати правильне оформлення NFT з юридичної точки зору. Правовий статус токенів сильно відрізняється залежно від країни, і часто вони перебувають у сірій зоні. З усім тим, деякі держави вже виробили правила випуску та обігу NFT, і вони не завжди опиняються на стороні криптокомпаній.
Що стосується сценаріїв використання невзаємозамінних токенів, дослідники з Deloitte наводять такі приклади функцій, які можуть виконувати NFT:
- зберігання та перевірка документів;
- розподіл інтелектуальної власності;
- вибудовування системи цифрової ідентифікації;
- роздача токенів доступу;
- випуск колекційних товарів.
Відповідно до звіту, потенціал NFT ще не розкрито. Сьогодні існує багато ініціатив щодо впровадження невзаємозамінних токенів у спортивні спільноти та ігри, однак це лише мала частина можливостей технології.
У майбутньому NFT можуть радикально змінити способи реєстрації цифрових прав та роботи з ними, змінивши саму природу сучасного бізнесу. Вже зараз деякі компанії дозволяють торкнутися цього, проте про настання WEB 3 говорити ще зарано.
БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО:
- Що таке NFT? Доступно в питаннях і відповідях
- Як створити власний NFT: розбираємо нюанси
- Як Web 3.0 може покращити взаємодію між фанатами та спортивними лігами
Джерело: Deloitte